History for 2020 Jan 10th to Jan 11th
Results | Video | News |
---|
Invited groups |
2020Yale High School Track and Field Classic 2020 Results - Yale High School Track and Field Classic
Published by
Results: Wilbur Race Systems Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 1/11/2020 08:52 PM
38th Yale Interscholastic Track Classic - 1/10/2020 to 1/11/2020
Coxe Cage, Yale University
Results
Girls 55 Meter Dash Championship
============================================================================
Meet: * 6.91 1/16/2016 Halle Hazzard, St. Anthony'
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 # 1029 Mia D'Ambrosio 12 Schalmont 7.12 7.17q 19
2 # 1332 Chinoyne Moneme 10 West Chester 7.42 7.43q 15 7.428
3 # 816 Kaleigh West 9 Niskayuna 7.51 7.43q 8 7.429
4 # 809 Lindsey Matthews 11 Niskayuna 7.52 7.45q 7
5 # 887 Jia Anderson 11 Padua 7.50 7.53q 9
6 # 1462 Shelby Dejana 11 Wilton 7.44 7.55q 12
7 # 1467 Claudia Nanez 12 Wilton 7.59 7.57q 5
8 # 465 Selina Soule 12 Glastonbury 7.36 7.59q 18 7.584
9 # 585 Kassandra Jovella 11 Kearny 7.59 7.59q 4 7.586
10 # 715 Zionna Perez-Tuck 10 Mohonasen 7.49 7.61q 10
11 # 371 Kisha Francois 11 East Haven 7.41 7.62q 16 7.614
12 # 329 Giuliana Robles 10 Danbury 7.61 7.62q 1 7.615
13 # 528 Tiatianna Jones 11 Hamden 7.69 7.63q 7 7.629
14 # 1258 Amelia Canetto 12 Taconic Hill 7.40 7.63q 17 7.630
15 # 1267 Kimmi Woods 11 Tatnall 7.44 7.67q 13
16 # 171 stephanie weiner 9 Central Isli 7.63 7.69q 4
17 # 1264 Mia Farina 11 Tatnall 7.75 7.70q 18 7.694
18 # 312 Florence Dickson 10 Danbury 7.61 7.70q 2 7.695
19 # 17 Emily Zielinski 11 Amity Reg. 7.72 7.70q 14 7.698
20 # 803 Zoe Harris 12 Niskayuna 7.75 7.74q 17 7.731
21 # 1075 Sam Ivey 12 Shenendehowa 7.84 7.74q 7 7.737
22 # 109 Sophia Aguilar 9 Brien McMaho 7.63 7.74q 3 7.738
23 # 1288 Abby Michel 12 Trumbull 7.81 7.74q 10 7.739
24 # 1223 Gwen Andersen 12 Stonington 7.71 7.74q 12 7.740
25 # 501 Jada Williams 12 Greenwich 7.76 7.75 19 7.742
26 # 1266 Alexis Tarlue 8 Tatnall 7.72 7.75 15 7.748
27 # 995 Natasha Riek 11 Ridgefield 7.60 7.76 2 7.755
28 # 969 Claire O'Keeffe 11 Ramsey 7.94 7.76 19 7.756
29 # 1092 Michaela Schaffer 12 Shenendehowa 7.74 7.76 16 7.760
30 # 1023 Bianca Kave 12 Sacred Heart 7.70 7.77 8 7.765
31 # 282 Janelle Foston 12 Connetquot 7.80 7.77 11 7.766
32 # 982 Sofia Gasparo 11 Ridgefield 7.85 7.78 1 7.774
33 # 13 Madison Jennes 12 Amity Reg. 7.98 7.78 18 7.780
34 # 450 Zuri Abdus-Salaam 10 Germantown F 7.65 7.79 5 7.783
35 # 1318 Julia Cardace 12 Wellington C 7.79 5 7.784
36 # 16 Alex Plaza 12 Amity Reg. 7.90 7.80 12 7.796
37 # 609 Clare O'Regan 12 Kellenberg 7.80 7.80 13 7.798
37 # 1139 Sabrina Somoza 12 Somers 7.78 7.80 18 7.798
39 # 781 Maya Leonard 11 Newington 7.60 7.81 1
40 # 1265 Vanessa Howard 11 Tatnall 7.78 7.82 16 7.812
41 # 111 Jade Ferdinand 10 Brien McMaho 7.81 7.82 9 7.818
42 # 596 Kelly Davis 11 Kellenberg 7.67 7.82 6 7.820
43 # 1230 Nancy Inthasit 10 Stonington 7.79 7.83 15 7.822
44 # 1164 Nina Muir 10 Southington 7.94 7.83 18 7.824
45 # 489 Kayla Egan 10 Greenwich 7.86 7.84 4 7.832
46 # 992 Jennifer Paul 12 Ridgefield 7.60 7.84 3 7.834
47 # 592 Melissa Waters 12 Kearny 7.80 7.87 12 7.865
47 # 890 Olivia Bocchetti 11 Padua 7.80 7.87 14 7.865
49 # 6 Lilli Wallace-Lar 11 Abington Fri 7.84 7.88 6 7.871
50 # 593 Camryn Beckford 12 Kellenberg 7.85 7.88 3 7.872
51 # 1418 Alana Bigard 11 Wilbur Cross 7.84 7.88 5 7.874
52 # 1165 Kayla Pellitier 11 Southington 7.87 7.88 6 7.877
53 # 500 Hannah Rifkin 12 Greenwich 8.02 7.88 4 7.880
54 # 1117 Julia Ryba 9 Smithtown We 7.76 7.89 19 7.889
55 # 58 Noelle Konior 11 Berlin 7.43 7.89 14 7.890
56 # 817 Lily Winters 10 Niskayuna 7.99 7.90 17
57 # 249 Faith Nelson 11 Columbia 7.88 7.91 8 7.902
58 # 1317 Camylin Blake 10 Wellington C 7.70 7.91 11 7.910
59 # 1014 Beverly Okoronkwo 12 Sacred Heart 8.12 7.92 11 7.912
60 # 652 Celeste Mensah 12 Lowell 8.06 7.92 1 7.915
61 # 1420 Adrianna Johnson 11 Wilbur Cross 7.86 7.92 2 7.916
62 # 646 Rebecca Cady 10 Lowell 7.92 7.92 16 7.919
63 # 1120 Alison Tom 10 Smithtown We 7.85 7.93 4
64 # 900 Ava Ruggieri 12 Padua 8.00 7.94 10 7.933
65 # 791 Victoria Moran 12 Newtown 7.99 7.94 16 7.938
66 # 30 Mercy Aladegboung 12 Bay Shore 7.88 7.95 7
67 # 1461 Olivia Delgado Wilmington Frien 8.01 7.96 8 7.952
68 # 974 Morgan Czarnecki 11 RHAM 7.90 7.96 9 7.957
69 # 35 Jayde Daniels 11 Bay Shore 7.90 7.96 14 7.959
70 # 37 Josephine Fargas 12 Bay Shore 7.83 7.97 8
71 # 990 Emma Nilsson 10 Ridgefield 7.87 7.98 5 7.973
72 # 1222 Marlo Von der Ahe 12 Staples 8.00 7.98 12 7.980
73 # 1013 Kylee Dubroski 12 Sacred Heart 8.12 7.99 10 7.982
74 # 264 Maya Palanki 10 Conard 8.04 7.99 1 7.983
75 # 1200 Kristen Rivenburg 12 St. John the 8.01 8.00 7 7.994
76 # 657 Elizabeth Tighe 11 Lowell 7.86 8.00 3 7.998
77 # 1123 Emma Wilkinson 10 Smithtown We 7.90 8.02 10
78 # 333 Kimberleigh Willi 9 Danbury 7.71 8.03 13
79 # 680 Dasia Mongillo 12 Maloney 7.91 8.04 15
80 # 217 Rachel Garzone 10 Colonie 8.02 8.06 3 8.051
81 # 120 Kailynn Ortiz 11 Brien McMaho 7.70 8.06 10 8.057
82 # 964 Emily Grubb 12 Ramsey 7.85 8.07 1
83 # 1471 Noelle Cegielski 12 Yorktown 8.06 8.08 2 8.074
84 # 624 Rebecca Tomao 11 La Salle Aca 8.00 8.08 14 8.079
85 # 1570 Chelsea Garcia 12 Classical 7.85 8.09 2
86 # 263 Gianna Niman 11 Conard 7.90 8.10 11
87 # 854 Hannah Elliott 12 Norwich Free 8.02 8.11 6 8.103
88 # 1433 Cecilia Echevarri 11 William Hall 8.02 8.11 5 8.108
88 # 899 Sarah Pritchard 12 Padua 8.00 8.11 15 8.108
90 # 836 Sydney Getelman 10 North Shore 8.20 8.13 19 8.122
91 # 654 Casey Mitchell 10 Lowell 8.08 8.13 5 8.126
92 # 284 Sanaa Jones 9 Connetquot 8.36 8.13 2 8.128
93 # 1218 Hannah Murphy 11 Staples 8.00 8.14 11 8.133
94 # 600 Christina Flammia 12 Kellenberg 8.01 8.14 9 8.135
95 # 1331 Giovina Leeds 10 West Chester 7.70 8.15 9 8.148
96 # 125 Mia Hinton 12 Bristol Cent 8.09 8.15 8 8.150
97 # 839 Juliet Knoell 9 North Shore 8.00 8.17 13 8.165
97 # 640 Natalie MacArthur 11 Locust Valle 8.26 8.17 14 8.165
99 # 975 Katie Kingsley 12 RHAM 8.23 8.20 16
100 # 959 Sophie Cunningham 11 Ramsey 8.06 8.21 3 8.201
101 # 291 Isabella Portillo 9 Connetquot 8.53 8.21 6 8.208
102 # 711 Sara Costanzo 12 Mohonasen 8.36 8.22 3 8.212
103 # 848 Elizabeth LeBlanc 10 Northwest Ca 8.40 8.22 1 8.213
104 # 31 Zariyah Braxton 10 Bay Shore 7.92 8.26 17 8.252
105 # 256 Angela Dulnuan 9 Conard 8.20 8.26 19 8.259
106 # 1076 Victoria Jacko 9 Shenendehowa 8.04 8.26 2 8.260
107 # 1084 Emily Lopez 9 Shenendehowa 8.09 8.27 7 8.263
108 # 1170 Alexis Strong 9 Southington 8.26 8.27 12 8.265
109 # 1405 Amaya Owusu 10 Wethersfield 8.20 8.29 18
110 # 697 Grace DeRita 12 Middletown 7.90 8.32 13
111 # 1189 Toni Bolton 10 St. John the 8.35 8.33 6 8.325
112 # 1430 Hailey Cyr 9 William Hall 8.24 8.33 15 8.328
113 # 1016 Janae Antrum 11 Sacred Heart 8.40 8.35 1
114 # 1157 Bethany Andrews 11 Southington 8.23 8.37 17 8.361
115 # 221 Sarah Masse 12 Colonie 8.13 8.37 14 8.363
116 # 446 Emma Knopf 11 Friends Acad 8.09 8.38 6
117 # 1021 Emerson Forbes 10 Sacred Heart 8.35 8.39 5
118 # 530 Janyla Bonds 11 Hartford Pub 8.14 8.41 15
119 # 723 Jozlynne Strauss 9 Mohonasen 8.31 8.42 8
120 # 1472 Charlotte Constan 9 Yorktown 8.30 8.44 10 8.435
121 # 265 Nyssa Park 10 Conard 8.10 8.44 9 8.439
122 # 1475 Kayla Howell 10 Yorktown 8.50 8.46 4 8.456
123 # 441 Samantha Amritt 10 Friends Acad 8.33 8.46 7 8.460
124 # 455 Asha Vincent 10 Germantown F 8.35 8.47 4
125 # 292 Danah Singh 10 Connetquot 8.43 8.48 2
126 # 1432 Niija Douglas 11 William Hall 8.84 8.53 12
127 # 837 Brianna Graziosi 9 North Shore 8.30 8.57 11 8.561
128 # 681 Nevaeh Riddle 10 Maloney 7.96 8.57 19 8.563
129 # 7 Taylor Zavala 9 Abington Fri 8.26 8.67 13
130 # 724 Bonnieta Supaul 10 Mohonasen 8.62 8.68 8 8.679
131 # 844 Paige Shane 10 North Shore 8.30 8.68 9 8.680
132 # 563 Jessica Nachamie 11 JFK-Bellmore 8.62 8.71 9
133 # 1202 Bailey Wrede 11 St. John the 8.81 8.73 11
134 # 846 Ava-Louise Griffi 11 Northwest Ca 9.31 8.84 18
135 # 1439 Allison Keith 10 William Hall 8.91 8.89 15 8.882
136 # 561 Jessica Mehr 9 JFK-Bellmore 8.93 8.89 16 8.883
137 # 564 Arianna Peckham 11 JFK-Bellmore 8.88 8.90 14
138 # 1107 Mandi Fasano 10 Smithtown We 8.56 8.92 7
139 # 847 Allison Lau 10 Northwest Ca 8.80 8.97 10
140 # 845 Ellie Barret 10 Northwest Ca 9.24 9.03 17
Girls 55 Meter Dash Championship
============================================================================
Meet: * 6.91 1/16/2016 Halle Hazzard, St. Anthony'
Name Year School Prelims Semis H#
============================================================================
Semi-Finals
1 # 1029 Mia D'Ambrosio 12 Schalmont 7.17 7.13q 3
2 # 1462 Shelby Dejana 11 Wilton 7.55 7.41q 3
3 # 816 Kaleigh West 9 Niskayuna 7.43 7.41q 1
4 # 887 Jia Anderson 11 Padua 7.53 7.44q 2
5 # 809 Lindsey Matthews 11 Niskayuna 7.45 7.46q 1
6 # 1332 Chinoyne Moneme 10 West Chester 7.43 7.51q 2
7 # 1467 Claudia Nanez 12 Wilton 7.57 7.55q 3
8 # 1267 Kimmi Woods 11 Tatnall 7.67 7.56q 1
9 # 585 Kassandra Jovella 11 Kearny 7.59 7.56 1
10 # 1258 Amelia Canetto 12 Taconic Hill 7.63 7.57 2
11 # 371 Kisha Francois 11 East Haven 7.62 7.57 2
12 # 715 Zionna Perez-Tuck 10 Mohonasen 7.61 7.60 1
13 # 17 Emily Zielinski 11 Amity Reg. 7.70 7.61 3
14 # 465 Selina Soule 12 Glastonbury 7.59 7.65 2
15 # 528 Tiatianna Jones 11 Hamden 7.63 7.65 3
16 # 171 stephanie weiner 9 Central Isli 7.69 7.68 1
17 # 1223 Gwen Andersen 12 Stonington 7.74 7.70 3
18 # 1264 Mia Farina 11 Tatnall 7.70 7.73 2
19 # 329 Giuliana Robles 10 Danbury 7.62 7.74 3
20 # 312 Florence Dickson 10 Danbury 7.70 7.74 3
21 # 1288 Abby Michel 12 Trumbull 7.74 7.76 2
22 # 803 Zoe Harris 12 Niskayuna 7.74 7.77 2
23 # 1075 Sam Ivey 12 Shenendehowa 7.74 7.81 1
24 # 109 Sophia Aguilar 9 Brien McMaho 7.74 7.88 1
Girls 55 Meter Dash Championship
=========================================================================
Meet: * 6.91 1/16/2016 Halle Hazzard, St. Anthony'
Name Year School Semis Finals
=========================================================================
Finals
1 # 1029 Mia D'Ambrosio 12 Schalmont 7.13 7.14
2 # 887 Jia Anderson 11 Padua 7.44 7.32
3 # 816 Kaleigh West 9 Niskayuna 7.41 7.35
4 # 1462 Shelby Dejana 11 Wilton 7.41 7.37 7.366
5 # 1332 Chinoyne Moneme 10 West Chester 7.51 7.37 7.367
6 # 809 Lindsey Matthews 11 Niskayuna 7.46 7.53 7.522
7 # 1267 Kimmi Woods 11 Tatnall 7.56 7.53 7.529
8 # 1467 Claudia Nanez 12 Wilton 7.55 7.56
Girls 300 Meter Dash Championship
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 1029 Mia D'Ambrosio 12 Schalmont 40.70 39.81 1
2 # 458 Samantha Forrest 11 Glastonbury 40.50 40.96 1
3 # 824 Sadie Souls 10 North Kingst 42.64 41.20 4
4 # 1423 Nyia White 11 Wilbur Cross 40.20 41.31 1
5 # 719 Natalia Sawyer 10 Mohonasen 41.79 41.69 2
6 # 809 Lindsey Matthews 11 Niskayuna 42.24 41.77 3
7 # 604 Grace Masillion 11 Kellenberg 41.78 41.86 1
8 # 1258 Amelia Canetto 12 Taconic Hill 42.95 42.21 5
9 # 715 Zionna Perez-Tuck 10 Mohonasen 43.74 42.28 8
10 # 1571 Babygirl Tarley 12 Classical 42.50 42.58 4
11 # 1267 Kimmi Woods 11 Tatnall 42.45 42.59 3
12 # 159 Brianna Westberry 12 Capital Prep 42.77 42.84 5
13 # 1467 Claudia Nanez 12 Wilton 43.48 42.95 7
14 # 818 Marissa Wise 11 Niskayuna 43.24 43.01 7
15 # 1055 Antonia Brancato 11 Shenendehowa 42.36 43.03 3
16 # 1360 Caroline Isemann 12 West Morris 42.02 43.07 2
17 # 783 Olivia Mullings 11 Newington 42.90 43.08 5
18 # 612 Madison Scott 11 Kellenberg 42.99 43.11 5
19 # 607 Andrea McPherson 11 Kellenberg 42.55 43.13 4
20 # 258 Clare Gillis 10 Conard 44.30 43.15 10
21 # 785 Elise Barricelli 10 Newtown 43.13 43.16 6
22 # 850 Christline Edward 11 Norwalk 43.10 43.17 6
23 # 803 Zoe Harris 12 Niskayuna 43.54 43.39 7
24 # 616 Jackie Comeau 11 La Salle Aca 43.27 43.41 7
25 # 1369 Caroline Bielen 11 Westfield 43.50 43.43 7
26 # 1395 Nicole Sztachelsk 11 Weston 43.70 43.48 8
27 # 1067 Haylee Evertsen 12 Shenendehowa 44.32 43.57 10
28 # 289 Emily Medina 11 Connetquot 44.00 43.65 9
29 # 316 Brianna Gillard 10 Danbury 42.10 43.72 3
30 # 825 Abigail Tober 9 North Kingst 45.70 43.79 15
31 # 1377 Alexis Hammer 12 Westfield 44.45 43.80 10
32 # 1264 Mia Farina 11 Tatnall 45.23 43.84 13
33 # 995 Natasha Riek 11 Ridgefield 43.90 44.03 8
34 # 239 Cidnee Cornwall 11 Columbia 45.32 44.05 14
35 # 1117 Julia Ryba 9 Smithtown We 44.60 44.14 11
36 # 654 Casey Mitchell 10 Lowell 44.61 44.35 11
37 # 796 Laura Wong 12 Newtown 45.66 44.45 15
38 # 1388 Abby Miles 10 Weston 44.80 44.47 12
39 # 168 osasi amene 10 Central Isli 45.20 44.49 13
40 # 485 Gillian Yonce 10 Great Valley 45.80 44.53 16
41 # 1572 Jacqueline Edoro 10 Classical 44.75 44.54 11
42 # 1192 Laila Gedeon 12 St. John the 48.32 44.68 25
43 # 1212 Olivia Bollo 11 Staples 44.05 44.74 9
44 # 245 Mia Lapietra 11 Columbia 45.61 44.75 15
45 # 816 Kaleigh West 9 Niskayuna 45.54 44.78 15
46 # 646 Rebecca Cady 10 Lowell 45.47 44.79 14
47 # 622 Maya LaMonte 12 La Salle Aca 46.25 44.80 17
48 # 907 Grace Zamrowski 11 Padua 44.30 44.81 10
49 # 58 Noelle Konior 11 Berlin 44.99 44.82 12
50 # 317 Jessica Glowacki 12 Danbury 42.70 44.92 4
51 # 1223 Gwen Andersen 12 Stonington 45.44 44.92 14
52 # 699 Imani Jenkins 12 Middletown 45.50 44.98 15
53 # 449 Nyah Thomas 10 Friends Acad 42.90 45.04 5
54 # 315 Maya Gawley 11 Danbury 43.20 45.11 6
55 # 115 Niamh Linehan 11 Brien McMaho 45.12 45.14 13
56 # 1450 Hana Roggendorf 9 William Hall 46.85 45.17 19
57 # 126 Rebecca Litwinczy 9 Bristol Cent 47.00 45.18 21
58 # 1014 Beverly Okoronkwo 12 Sacred Heart 45.43 45.26 14
59 # 332 Da'Nae Sherman 10 Danbury 42.80 45.27 5
60 # 160 Julia Aiello 9 Carmel 45.85 45.33 16
61 # 8 Megan Bell 11 Academy of H 43.00 45.37 6
62 # 486 Alexa Brust 11 Greenwich 45.48 45.37 14
63 # 1421 Micaela Owen 12 Wilbur Cross 45.88 45.41 16
64 # 483 Alicia Stevence 12 Great Valley 47.30 45.47 22
65 # 1323 Mikhaila Hawthorn 9 Wellington C 45.00 45.51 12
66 # 329 Giuliana Robles 10 Danbury 42.00 45.60 2
67 # 784 Reagan Pelton 12 Newington 45.30 45.66 14
68 # 312 Florence Dickson 10 Danbury 43.00 45.69 6
69 # 686 Jonaye Williams 12 Manchester 44.91 45.76 12
70 # 1316 Giovanna Barrett 10 Wellington C 47.00 45.82 20
71 # 819 Mackenzie Glenn 12 North Branfo 45.27 45.83 14
72 # 1229 Helena Hoinsky 9 Stonington 46.82 45.85 19
73 # 992 Jennifer Paul 12 Ridgefield 45.60 45.86 15
74 # 640 Natalie MacArthur 11 Locust Valle 45.58 45.92 15
75 # 1352 Grace Weaver 11 West Chester 44.80 45.97 12
76 # 111 Jade Ferdinand 10 Brien McMaho 45.26 45.98 13
77 # 125 Mia Hinton 12 Bristol Cent 46.74 46.03 18
78 # 30 Mercy Aladegboung 12 Bay Shore 43.89 46.03 8
79 # 121 Riley Stenger 10 Brien McMaho 44.90 46.10 12
80 # 695 Kaylee Allegretti 11 Middletown 46.54 46.15 17
81 # 254 Maeve D'Arcy 11 Conard 46.10 46.15 16
82 # 980 Erin Daugherty 11 Ridgefield 44.00 46.15 9
83 # 836 Sydney Getelman 10 North Shore 45.00 46.16 13
84 # 549 Genesis Miller 12 Holy Trinity 49.78 46.20 28
85 # 1189 Toni Bolton 10 St. John the 48.65 46.21 26
86 # 253 Bridget Bronsdon 10 Conard 46.70 46.28 17
87 # 826 Katherine Van Gor 9 North Kingst 46.90 46.30 20
88 # 801 Sarah Decker 12 Niskayuna 47.44 46.37 22
89 # 1574 Carolyn Myrus 9 Classical 45.50 46.40 14
90 # 623 Emma Prestage 10 La Salle Aca 47.12 46.41 21
91 # 500 Hannah Rifkin 12 Greenwich 47.98 46.49 23
92 # 242 Emma Golden 11 Columbia 46.48 46.51 17
93 # 37 Josephine Fargas 12 Bay Shore 45.73 46.55 15
94 # 1442 Catherine Mancini 10 William Hall 46.85 46.57 19
95 # 61 Victoria Pietruch 11 Berlin 46.50 46.57 17
96 # 1373 Macey Cullen 11 Westfield 47.00 46.73 20
97 # 293 Hannah Steiner 10 Connetquot 48.00 46.76 23
98 # 1340 Gabi Fernandes 11 West Chester 46.10 46.76 17
99 # 443 Adrienne Coleman 11 Friends Acad 46.80 46.77 19
100 # 109 Sophia Aguilar 9 Brien McMaho 45.12 46.98 13
101 # 1416 Vittoria Papa 10 Wheatley Sch 47.20 46.99 21
102 # 320 Dara Johnson 10 Danbury 44.67 47.00 11
103 # 1167 Emma Plourde 12 Southington 46.80 47.04 18
104 # 1345 Mary King 11 West Chester 46.80 47.04 19
105 # 974 Morgan Czarnecki 11 RHAM 47.10 47.04 21
106 # 1091 Annie Sala 12 Shenendehowa 45.80 47.08 16
107 # 1461 Olivia Delgado Wilmington Frien 42.00 47.10 2
108 # 334 Suzanna Alliegro 12 Darien 47.50 47.12 22
109 # 648 Bridget Geary 9 Lowell 47.19 47.17 21
110 # 446 Emma Knopf 11 Friends Acad 44.53 47.19 11
111 # 990 Emma Nilsson 10 Ridgefield 46.80 47.20 19
112 # 900 Ava Ruggieri 12 Padua 47.30 47.21 22
113 # 298 Cadence Eaton 10 Coventry 47.23 47.24 22
114 # 1219 Emma Nordburg 10 Staples 46.84 47.26 19
115 # 1218 Hannah Murphy 11 Staples 46.65 47.28 17
116 # 1321 Nina Florio 11 Wellington C 46.00 47.28 16
116 # 327 Henessey Rico 11 Danbury 47.28 31
118 # 271 Olivia Amberger 11 Connetquot 46.90 47.34 19
119 # 337 Sally Boucher 11 Darien 47.23 47.39 21
120 # 1228 Piper Doyle 10 Stonington 47.24 47.42 22
121 # 633 Trinity Benstock 10 Locust Valle 48.47 47.47 26
122 # 545 Tori Chorzepa 11 Holy Trinity 47.92 47.50 23
123 # 310 Jazlynn Castillo 10 Danbury 44.67 47.53 11
124 # 691 Julia Marotta 11 Mercy 48.00 47.55 24
125 # 331 Shakira Rosario 11 Danbury 43.90 47.60 8
126 # 710 Klementyna Cemery 11 Mohonasen 48.77 47.65 27
127 # 346 Eleanor Mellin 12 Darien 46.80 47.67 18
128 # 555 Andrea Uba 10 Holy Trinity 48.75 47.71 27
128 # 812 Lillian O'Connell 12 Niskayuna 47.54 47.71 23
130 # 777 Savannah Gallaghe 9 Newington 48.60 47.76 26
130 # 264 Maya Palanki 10 Conard 46.80 47.76 18
132 # 997 Alexa Sasse 10 Ridgefield 46.90 47.77 20
133 # 754 Katherine Morrocu 11 New Canaan 47.40 47.79 22
134 # 849 Casey Donnelly 9 Norwalk 48.00 47.79 24
135 # 1438 Rowen Ivens 9 William Hall 49.20 47.80 28
136 # 797 Katy Aldous 12 Niskayuna 47.04 47.82 21
137 # 982 Sofia Gasparo 11 Ridgefield 46.90 47.94 20
138 # 55 Sophia Dombrowski 11 Berlin 47.00 47.95 20
139 # 813 Rayna Parzych 10 Niskayuna 48.54 47.97 26
140 # 839 Juliet Knoell 9 North Shore 45.00 47.97 13
141 # 657 Elizabeth Tighe 11 Lowell 45.88 47.99 16
142 # 347 Kaitlyn Popson 12 Darien 48.20 48.05 25
143 # 1105 Emily Castro 10 Smithtown We 46.76 48.07 18
144 # 1188 Ainsley Berrin 11 St. John the 48.80 48.10 27
145 # 325 Maame Obeng 11 Danbury 45.01 48.16 13
146 # 1026 Christina Pienkos 12 Sacred Heart 47.00 48.17 21
147 # 821 Courtney Danchak 10 North Kingst 47.65 48.21 23
148 # 860 Alyssa Newson 9 Norwich Free 47.50 48.22 22
149 # 1194 Gabrielle Jean 12 St. John the 49.00 48.25 27
150 # 311 Christtal Cledera 9 Danbury 43.04 48.26 6
151 # 1001 Maren Valente 11 Rocky Hill 47.00 48.32 20
152 # 1573 Deijah Prak-preas 11 Classical 46.75 48.38 18
153 # 1319 Eriene Corr 12 Wellington C 48.00 48.40 24
154 # 1110 Madison Friscia 11 Smithtown We 48.46 48.43 25
155 # 1230 Nancy Inthasit 10 Stonington 47.64 48.46 23
156 # 1022 Isabella Goodmast 9 Sacred Heart 52.00 48.56 30
157 # 775 Emma Dos Santos 9 Newington 48.20 48.63 25
158 # 262 Olivia Mello 11 Conard 49.00 48.64 27
159 # 1410 Lexi Burke 10 Wheatley Sch 49.70 48.65 28
160 # 546 Paige Gibbs 11 Holy Trinity 48.12 48.69 25
161 # 227 Katie Parisi 7 Colonie 48.50 48.75 26
162 # 1449 Grace Rocheleau 10 William Hall 48.81 48.94 27
163 # 172 maleiya white 8 Central Isli 48.49 48.95 26
164 # 550 Victoria Rodrigue 11 Holy Trinity 51.42 49.00 29
165 # 1118 Katelyn Sheuchenk 10 Smithtown We 50.10 49.14 29
166 # 694 Natalie Tavana 11 Mercy 49.00 49.28 28
167 # 688 Lexi Cosentino 11 Mercy 49.00 49.34 27
168 # 683 Sarah Akomeah 12 Manchester 47.00 49.34 20
169 # 1076 Victoria Jacko 9 Shenendehowa 47.82 49.38 23
170 # 1411 Alexandria Castig 11 Wheatley Sch 49.70 49.48 28
171 # 724 Bonnieta Supaul 10 Mohonasen 52.30 49.67 30
172 # 1327 Paige Viola 12 Wellington C 51.00 49.82 29
173 # 263 Gianna Niman 11 Conard 48.80 49.89 27
174 # 441 Samantha Amritt 10 Friends Acad 49.05 50.04 28
175 # 554 Ariana Taveras 10 Holy Trinity 49.93 50.22 29
176 # 213 Sadie DeCrescenzo 8 Colonie 48.51 50.26 26
177 # 898 Claire Merchant 9 Padua 46.80 50.35 18
178 # 259 Bailey Hawkesby-M 9 Conard 49.50 50.45 28
179 # 643 Madison Weiss 10 Locust Valle 54.35 50.58 30
180 # 335 Kate Armstrong 12 Darien 48.50 50.88 26
181 # 642 Giovanna McCormac 10 Locust Valle 51.80 51.06 30
182 # 277 Megan Dalton 12 Connetquot 49.90 51.10 29
183 # 1027 Isabella Saracco 9 Sacred Heart 50.00 51.44 29
184 # 265 Nyssa Park 10 Conard 49.50 51.63 28
185 # 1107 Mandi Fasano 10 Smithtown We 49.90 51.81 29
186 # 844 Paige Shane 10 North Shore 48.00 52.25 24
187 # 336 Lauren Blake 10 Darien 48.10 52.40 25
188 # 635 Kylie Daly 10 Locust Valle 54.00 52.77 30
189 # 638 Elisabeth Dunne 10 Locust Valle 54.66 53.52 30
190 # 632 Emily Barosin 11 Locust Valle 56.20 53.54 30
191 # 158 Kimani Webb 9 Capital Prep 48.00 53.80 24
192 # 636 Sophia Del Giudic 9 Locust Valle 56.72 54.00 31
193 # 7 Taylor Zavala 9 Abington Fri 47.89 55.49 23
-- # 1115 Lucia Perich 11 Smithtown We 46.78 DNF 18
-- # 157 Vernelza Delphin 11 Capital Prep 46.00 DQ 16
Girls 600 Meter Run Championship
============================================================================
Meet: * 54.95 1/17/2015 Amanda Crawford, Paul Robeson
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 1278 Emily Alexandru 12 Trumbull 1:37.94 1:36.27 1
2 # 493 Zoe Harris 12 Greenwich 1:38.91 1:36.33 1
3 # 1063 Jada Dennis 12 Shenendehowa 1:37.09 1:36.57 1
4 # 843 Nicole Schneider 12 North Shore 1:39.00 1:36.76 1
5 # 161 Emily Alps 12 Carmel 1:37.00 1:37.24 1
6 # 1417 Julia Schriefer 10 Wheatley Sch 1:39.80 1:38.39 2
7 # 459 Molly Harding 10 Glastonbury 1:37.49 1:39.75 1
8 # 814 Skyler Smith 10 Niskayuna 1:41.34 1:40.96 2
9 # 1398 Ava Zielinski 11 Weston 1:42.00 1:41.07 3
10 # 1390 Amelia Rudolph 10 Weston 1:42.50 1:41.29 3
11 # 252 Meghan Sambrook 11 Columbia 1:44.98 1:41.39 5
12 # 989 Grace Michalowski 11 Ridgefield 1:39.83 1:41.61 2
13 # 148 Isabel Vogel 10 Burnt Hills- 1:39.71 1:41.70 2
14 # 933 Kate Johnson 12 Pomperaug 1:41.50 1:41.98 3
15 # 790 Ally McCarthy 10 Newtown 1:42.78 1:42.08 3
16 # 1216 Tatum Havemann 10 Staples 1:41.00 1:42.34 2
17 # 266 Emma Sasonov 10 Conard 1:45.00 1:42.53 5
18 # 1286 Evelyn Marchand 10 Trumbull 1:46.24 1:42.92 6
19 # 488 Grace Collier 11 Greenwich 1:46.20 1:42.94 6
20 # 842 Sophie Rosencrans 11 North Shore 1:43.50 1:42.98 4
21 # 986 Katherine Langis 12 Ridgefield 1:41.49 1:43.16 3
22 # 835 Jules Firouztale 11 North Shore 1:45.00 1:43.38 5
23 # 788 Rylee Harrell 12 Newtown 1:44.10 1:43.66 4
24 # 690 Kaila Lujambio 11 Mercy 1:46.00 1:43.71 6
25 # 1360 Caroline Isemann 12 West Morris 1:41.97 1:43.75 3
26 # 60 Megan Perrotta 11 Berlin 1:43.00 1:43.79 4
27 # 445 Caroline Green 11 Friends Acad 1:43.76 1:43.91 4
28 # 799 Madeleine Beltram 12 Niskayuna 1:43.24 1:44.08 4
29 # 1018 Meaghan Cameron 12 Sacred Heart 1:40.00 1:44.46 2
30 # 216 Julianna Frankenf 8 Colonie 1:46.73 1:44.50 6
31 # 1259 Clare Howard 11 Taconic Hill 1:52.90 1:44.55 11
32 # 36 Madeline Dunn 12 Bay Shore 1:45.89 1:44.83 5
33 # 495 Demarest Janis 12 Greenwich 1:52.96 1:44.98 11
34 # 1073 Julia Hendricks 9 Shenendehowa 1:49.80 1:45.16 9
35 # 601 Tara Harkins 10 Kellenberg 1:45.68 1:45.25 5
36 # 481 Chloe Elliott 12 Great Valley 1:58.40 1:45.41 13
37 # 344 Alexis Lyons 10 Darien 1:47.31 1:45.66 7
38 # 44 Lola Leone 11 Bay Shore 1:45.94 1:45.71 6
39 # 251 Kaiden Ring 10 Columbia 1:49.68 1:45.72 9
40 # 787 Sophia Guevara 10 Newtown 1:49.77 1:45.94 9
41 # 315 Maya Gawley 11 Danbury 1:42.00 1:46.18 3
42 # 808 Allison Malatesta 12 Niskayuna 1:45.54 1:46.20 5
43 # 1051 Caitlin Barrow 11 Shenendehowa 1:49.26 1:46.44 9
44 # 840 Kayley Lehane 11 North Shore 1:44.00 1:46.52 4
45 # 752 Ella Gibb 10 New Canaan 1:46.50 1:46.54 6
46 # 285 Audrey Joseph 12 Connetquot 1:47.50 1:46.65 7
47 # 287 Marissa McDougall 8 Connetquot 1:45.50 1:46.70 5
48 # 1078 Meg Kelly 11 Shenendehowa 1:48.75 1:46.87 8
49 # 1225 Vanessa Benjamin 11 Stonington 1:48.84 1:47.09 8
50 # 338 Katie Chandler 11 Darien 1:48.45 1:47.20 7
51 # 1108 Michelle Fitting 12 Smithtown We 1:52.00 1:47.24 11
52 # 1169 Meghan Sheline 12 Southington 1:50.00 1:47.26 10
53 # 23 Reilly Curran 10 Barrington 1:49.46 1:48.02 9
54 # 1282 Ella Consla 11 Trumbull 1:49.23 1:48.34 8
55 # 168 osasi amene 10 Central Isli 1:48.45 1:48.39 7
56 # 482 Julia Hoffritz 11 Great Valley 1:59.00 1:48.54 13
57 # 677 Charlise Levesque 12 Maloney 1:46.84 1:48.59 7
58 # 650 Christina Grillak 10 Lowell 1:50.13 1:48.65 10
59 # 110 Aubree Brasher 9 Brien McMaho 1:48.60 1:48.68 7
60 # 602 Saniya Hayden 9 Kellenberg 1:48.79 1:48.78 8
61 # 759 Riley Shipman 10 New Canaan 1:49.77 1:48.79 9
62 # 647 Annie Chase 12 Lowell 1:51.56 1:48.92 10
63 # 118 Samantha Mutti 9 Brien McMaho 1:46.40 1:49.18 6
64 # 610 Katelyn Rogan 10 Kellenberg 1:51.45 1:49.19 10
65 # 1072 Carolyn Griffin 10 Shenendehowa 1:52.64 1:49.37 11
66 # 1415 Caitlin O'Keefe 9 Wheatley Sch 1:51.00 1:49.50 10
67 # 1172 Megan Wadman 11 Southington 1:50.00 1:49.53 9
68 # 1575 Astrid Berger 9 Classical 1:50.00 1:50.21 10
69 # 627 Catherine McLaugh 11 Lauralton Ha 1:49.00 1:50.29 8
70 # 162 Sarah Hauptman 11 Carmel 1:51.63 1:50.36 11
71 # 454 Annie McLaughlin 10 Germantown F 1:47.79 1:50.39 7
72 # 692 Julia Nadolski 9 Mercy 1:49.00 1:50.42 8
73 # 309 Natalie Ali 10 Danbury 1:49.06 1:50.86 8
74 # 1447 Madeline O'Toole 10 William Hall 1:50.00 1:50.95 10
75 # 240 Filippa Dedorsson 12 Columbia 1:47.98 1:51.76 7
76 # 693 Grace Riegler 11 Mercy 1:49.00 1:51.85 8
77 # 981 Allegra Devoe 11 Ridgefield 1:51.40 1:51.86 10
78 # 1106 Sarah Chapman 12 Smithtown We 1:52.30 1:52.18 11
79 # 714 Zoe Miller-Graham 8 Mohonasen 1:50.87 1:52.36 10
80 # 544 Colleen Chojnacki 9 Holy Trinity 1:57.94 1:52.40 12
81 # 423 Mary Ryan 9 Fairfield Wa 1:53.00 1:52.44 11
82 # 456 Jillian Yum 12 Germantown F 1:49.23 1:52.65 8
83 # 595 Isabella Coschign 10 Kellenberg 1:54.68 1:52.66 12
84 # 3 Mya Osborne 12 Abington Fri 1:45.12 1:52.67 5
85 # 1402 Adriana Mantilla 11 Wethersfield 1:43.00 1:53.10 4
86 # 1320 Shannon Corr 12 Wellington C 1:58.00 1:53.52 13
87 # 1094 Katie Strouse 10 Shenendehowa 1:58.54 1:54.04 13
88 # 754 Katherine Morrocu 11 New Canaan 1:50.20 1:54.06 10
89 # 234 Maddy Teale 11 Colonie 1:58.31 1:54.07 13
90 # 1111 Brooke Kelleher 10 Smithtown We 1:53.37 1:54.11 11
91 # 832 Sophia Banner 9 North Shore 1:48.00 1:54.29 7
92 # 298 Cadence Eaton 10 Coventry 1:49.37 1:54.61 9
93 # 316 Brianna Gillard 10 Danbury 1:42.00 1:54.83 3
94 # 448 Olivia Carden 9 Friends Acad 2:00.25 1:54.99 14
95 # 5 Anna Sperger 11 Abington Fri 1:51.67 1:55.87 11
96 # 983 Mary Hage 11 Ridgefield 1:53.50 1:56.04 12
97 # 1122 Halle Vercillo 12 Smithtown We 1:55.15 1:56.05 12
98 # 637 Nicole Dostalek 10 Locust Valle 1:59.23 1:56.19 13
99 # 991 Eliza Overlock 12 Ridgefield 1:49.31 1:56.81 9
100 # 718 Janoy Ramirez 8 Mohonasen 1:59.67 1:57.47 14
101 # 212 Amy Chrzanowski 9 Colonie 1:57.99 1:58.02 13
102 # 1071 Nicole Gretzinger 10 Shenendehowa 1:56.84 1:58.06 12
103 # 444 Olivia Como 9 Friends Acad 1:56.25 1:58.19 12
104 # 1413 Juliana Mendes 10 Wheatley Sch 1:55.00 1:59.42 12
105 # 1052 Megan Beck 11 Shenendehowa 1:59.93 1:59.45 14
106 # 548 Audrey Jones 9 Holy Trinity 1:59.38 1:59.46 13
107 # 422 Claire Middleton 11 Fairfield Wa 1:58.00 1:59.80 13
108 # 169 Kaitlyn hennie 11 Central Isli 1:57.00 2:00.53 12
109 # 1011 Raeanna Byrnes 9 Sacred Heart 2:07.23 2:00.77 14
110 # 144 Amelia Cataldo 10 Burnt Hills- 1:49.94 2:01.10 9
111 # 1098 Colleen Wheeler 10 Shenendehowa 1:55.26 2:01.85 12
112 # 1015 Verionique Recile 12 Sacred Heart 1:55.23 2:03.06 12
113 # 547 Brooke Grossjung 9 Holy Trinity 2:03.56 2:03.43 14
114 # 172 maleiya white 8 Central Isli 1:57.00 2:04.00 12
115 # 255 Bridget Drummey 11 Conard 2:03.00 2:04.01 14
116 # 553 Anna Swinchuck 11 Holy Trinity 1:59.98 2:04.02 14
117 # 257 Grace Flynn 10 Conard 2:00.00 2:04.20 14
118 # 1012 Victoria Creaven 11 Sacred Heart 2:05.22 2:04.88 14
119 # 1448 Ella Reilly 11 William Hall 1:59.39 2:10.31 13
120 # 720 Rebecca Seiter 10 Mohonasen 2:28.30 2:10.71 14
121 # 716 Lexie Peterson 7 Mohonasen 1:59.76 2:11.36 14
122 # 1017 Natalie Bacchiocc 12 Sacred Heart 1:58.00 2:14.92 13
Girls 1000 Meter Run Championship
============================================================================
Meet: * 2:09.67 1/19/2013 Sabrina Southerland, Benjamin Car
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 1459 Jenna Zydanowicz 12 William Hall 3:00.00 3:00.22 1
2 # 1437 Nora Holmes 10 William Hall 3:10.00 3:01.36 2
3 # 1161 Jaqueline Izzo 10 Southington 3:10.00 3:01.40 2
4 # 861 Kayla Park 11 Norwich Free 3:03.00 3:02.60 1
5 # 864 Catie Shannon 11 Norwich Free 3:05.00 3:03.01 2
6 # 615 Catherine Clement 11 La Salle Aca 3:06.30 3:03.85 2
7 # 508 Quinn Collins 12 NY Greenwich 2:59.64 3:03.92 1
8 # 166 Katie Turk 11 Carmel 2:58.08 3:05.40 1
9 # 50 Kerry Walser 12 Bay Shore 3:10.21 3:05.75 2
10 # 24 Caroline Livingst 12 Barrington 3:04.10 3:07.29 1
11 # 1062 Amanda Curtis 9 Shenendehowa 3:04.24 3:07.37 1
12 # 979 Edith Walker 11 RHAM 3:11.81 3:07.94 3
13 # 1085 Jen McClintock 12 Shenendehowa 3:08.67 3:08.55 2
14 # 518 Emily Skiff 10 NY Greenwich 3:09.56 3:09.42 2
15 # 1324 Emily Moehringer 11 Wellington C 3:03.00 3:09.66 1
16 # 121 Riley Stenger 10 Brien McMaho 3:12.90 3:09.86 3
17 # 617 Caroline Cummings 9 La Salle Aca 3:10.21 3:10.24 2
18 # 1000 Elizabeth Stockma 12 Rocky Hill 2:55.00 3:10.30 1
19 # 985 Georgia Keller 9 Ridgefield 3:13.83 3:10.69 3
20 # 605 Margaret McLoughl 11 Kellenberg 3:11.44 3:11.01 3
21 # 1080 Skyler Knott 9 Shenendehowa 3:10.75 3:11.09 3
22 # 1093 Kara Sinnott 9 Shenendehowa 3:04.56 3:11.20 1
23 # 1121 Julia Tyler 10 Smithtown We 3:17.00 3:12.52 4
24 # 147 Jamisen Vendetti 10 Burnt Hills- 3:08.60 3:13.13 2
25 # 164 Rebecca Monge 11 Carmel 3:12.50 3:13.43 3
26 # 1281 Carolyn Cardell 12 Trumbull 3:13.93 3:14.26 3
27 # 21 Stephanie Chun 12 Barrington 3:18.00 3:14.28 4
28 # 295 Melanie Walsh 11 Connetquot 3:15.00 3:15.01 3
29 # 358 Elizabeth Bigelow 10 E.O. Smith 3:11.64 3:15.10 3 3:15.099
30 # 29 Meghan Zitzmann 11 Barrington 3:19.00 3:15.10 4 3:15.100
31 # 931 Charlotte Brehmer 10 Pomperaug 3:15.00 3:15.15 4
32 # 618 Julia D'Amico 10 La Salle Aca 3:15.18 3:15.59 4
33 # 1001 Maren Valente 11 Rocky Hill 3:10.00 3:17.28 2
34 # 645 Makaeli Boisvert 10 Lowell 3:22.52 3:17.81 5
35 # 1166 Diane Pillsbury 11 Southington 3:28.00 3:18.07 6
36 # 127 Natalia Popielarz 11 Bristol Cent 3:22.48 3:18.14 5
37 # 163 Erin Lee 9 Carmel 3:20.08 3:18.33 5
38 # 656 Kalei Sam 11 Lowell 3:23.16 3:18.98 5
39 # 1231 Chloe Morehouse 10 Stonington 3:18.65 3:19.90 4
40 # 318 Daniella Grullon- 11 Danbury 3:05.98 3:20.25 2
41 # 1163 Anny Moquete 12 Southington 3:24.90 3:20.48 6
42 # 367 Bridget Olson 10 E.O. Smith 3:24.37 3:20.81 6
43 # 45 Kaylee McCormick 8 Bay Shore 3:18.95 3:20.94 4
44 # 56 Gabby Foster 11 Berlin 3:25.00 3:21.30 6
45 # 987 Regan McGrath 9 Ridgefield 3:17.00 3:21.31 4
46 # 1060 McKenzie Comito 12 Shenendehowa 3:19.36 3:21.65 4
47 # 935 Lily Steenburgh 10 Pomperaug 3:20.40 3:22.48 5
48 # 1113 Kate Manalastas 12 Smithtown We 3:23.21 3:22.72 5
49 # 1429 Emily Cubbage 12 William Hall 3:20.20 3:22.74 5
50 # 260 Ava Johnson 11 Conard 3:20.00 3:22.77 5
51 # 1056 Mirabel Brunell 10 Shenendehowa 3:23.24 3:23.23 6
52 # 1232 Rachel Sabbadinni 11 Stonington 3:22.64 3:23.55 5
53 # 1204 Sarah Donaldson 12 St. Mark's 3:09.87 3:24.38 2
54 # 998 Maria Corcoran 10 Rocky Hill 3:20.00 3:24.84 4
55 # 649 Annie Gilman 9 Lowell 3:30.20 3:25.64 7
56 # 487 Eadaoin Clarke 11 Greenwich 3:29.68 3:25.72 6
57 # 1399 Kayla Condon 12 Wethersfield 3:12.00 3:27.07 3
58 # 415 Shannon Garrett 12 Fairfield Wa 3:20.00 3:27.21 5
59 # 575 Hannah Rascoll 11 Jonathan Law 3:27.60 3:27.66 6
60 # 580 Alexis Voytek 11 Jonathan Law 3:32.48 3:27.91 7
61 # 244 Madelyne (Maddie) 10 Columbia 3:19.42 3:28.36 4
62 # 934 Ava Messina 10 Pomperaug 3:30.00 3:29.31 7
63 # 1280 Calyn Carbone 11 Trumbull 3:31.31 3:29.46 7
64 # 490 Ana Catarina Gasp 10 Greenwich 3:27.43 3:29.90 6
65 # 165 Olivia Scaperotti 11 Carmel 3:28.88 3:30.08 6
66 # 59 Jaden Paldino 11 Berlin 3:30.00 3:30.09 6
67 # 1414 Caroline O'Brien 10 Wheatley Sch 3:30.00 3:31.41 6
68 # 641 Shannon MacArthur 11 Locust Valle 3:41.18 3:31.89 7
69 # 275 Lara Booth 8 Connetquot 3:32.00 3:32.39 7
70 # 1109 Kaiya Forte-Joyle 12 Smithtown We 3:35.00 3:34.03 7
71 # 113 Lauren Graham 11 Brien McMaho 3:33.00 3:34.09 7
72 # 1104 Shannon Alptekin 11 Smithtown We 3:30.00 3:35.91 7
73 # 1427 Luna Laila Caplan 11 William Hall 3:22.23 3:36.42 5
74 # 1325 Morgan Schaefer 9 Wellington C 3:20.00 3:37.11 5
75 # 269 Ella Tanis 10 Conard 3:33.76 3:37.87 7
76 # 272 Jenna Anderson 12 Connetquot 3:40.41 3:38.35 7
77 # 497 Katelyn Lisjak 10 Greenwich 3:30.10 3:39.26 7
78 # 1322 Anna Fornaro 9 Wellington C 3:25.00 3:45.09 6
Girls 1 Mile Run Championship
============================================================================
Meet: * 4:53.84 2008 Jillian King, Scotia-Glenville, NY
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 1376 Katie Hamilton 11 Westfield 5:01.00 5:00.86 1
2 # 684 Kate Hedlund 12 Manchester 5:05.00 5:03.34 1
3 # 843 Nicole Schneider 12 North Shore 4:58.00 5:04.77 1
4 # 993 Tess Pisanelli 12 Ridgefield 5:09.32 5:12.54 1
5 # 462 Casey MacElhiney 11 Glastonbury 5:18.54 5:13.71 2
6 # 460 Kylie Hilliard 10 Glastonbury 5:19.25 5:15.34 2
7 # 653 Slap Mirambeaux 12 Lowell 5:23.43 5:17.22 3
8 # 994 Katherine Rector 10 Ridgefield 5:11.00 5:17.99 1
9 # 1064 Jade Dennis 12 Shenendehowa 5:02.34 5:20.00 1
10 # 706 Danelle Rose Miller Place 5:17.00 5:20.29 2
11 # 586 Maria Laverde 12 Kearny 5:10.00 5:20.70 1
12 # 1210 Rachael Mongeau 11 St. Raphael 5:26.00 5:20.82 3
13 # 1371 Caroline Collins 11 Westfield 5:12.00 5:22.88 1
14 # 358 Elizabeth Bigelow 10 E.O. Smith 5:27.61 5:25.15 3
15 # 751 Lauren Doherty 10 New Canaan 5:25.00 5:25.31 3
16 # 524 Ella Bradford 12 Hamden 5:20.00 5:26.69 2
17 # 793 Riley Powers 9 Newtown 5:18.00 5:27.62 2
18 # 18 Maggie Sczupak 11 Arlington 5:20.84 5:28.07 2
19 # 452 Anna Macdonald 10 Germantown F 5:30.68 5:28.58 4
20 # 1451 Katerine Sanderso 10 William Hall 5:21.00 5:28.88 3
21 # 1576 Caroline Jankowic 9 Classical 5:20.00 5:29.01 2
22 # 246 Kiley Matthews 10 Columbia 5:20.00 5:29.83 2
23 # 1284 Kali Holden 10 Trumbull 5:25.00 5:30.08 3
24 # 273 Madeline Barget 10 Connetquot 5:32.65 5:30.57 4
25 # 326 Stephanie Querioz 10 Danbury 5:08.98 5:31.52 1
26 # 301 Lauren Joseph 11 Coventry 5:32.00 5:31.55 4
27 # 822 Olivia Joly 11 North Kingst 5:34.00 5:33.03 4
28 # 626 Caroline Williams 11 La Salle Aca 5:25.14 5:33.19 3
29 # 644 Sarah Ames 11 Lowell 5:34.25 5:34.03 4
30 # 247 Abigail (Abby) Mo 9 Columbia 5:24.00 5:35.24 3
31 # 889 Elena Bocchetti 10 Padua 5:28.00 5:35.89 3
32 # 26 Margaret Nozaki 12 Barrington 5:30.00 5:36.28 3
33 # 855 Sophia Jones 10 Norwich Free 5:29.00 5:36.36 3
34 # 1334 Michaela Schiele 11 West Chester 5:18.00 5:36.67 2
35 # 590 Abigail Rosas 12 Kearny 5:42.00 5:38.93 5
36 # 891 Mary Katherine Do 10 Padua 5:42.00 5:39.02 5
37 # 853 Eliana Duclos 9 Norwich Free 5:49.00 5:39.21 5
38 # 988 Rory McGrath 11 Ridgefield 5:18.00 5:39.84 2
39 # 241 Shea Fajen 8 Columbia 5:40.00 5:40.11 4
40 # 750 Sophie Curcio 12 New Canaan 5:29.00 5:40.73 3
41 # 984 Elizabeth Jasmins 12 Ridgefield 5:15.00 5:40.81 2
42 # 22 Olivia Clyne 12 Barrington 5:52.00 5:40.92 6
43 # 838 Sarah Hoell 10 North Shore 5:35.00 5:41.44 4
44 # 841 Fiona Reagan 10 North Shore 5:35.00 5:41.59 4
45 # 260 Ava Johnson 11 Conard 5:40.00 5:42.13 4
46 # 1436 Mia Healer 11 William Hall 5:21.00 5:42.50 3
47 # 703 Nicole Nenninger 12 Middletown 5:35.00 5:43.63 4
48 # 419 Emilia Kozeracki 10 Fairfield Wa 5:25.00 5:43.66 3
49 # 1114 Josie Muratore 10 Smithtown We 5:42.28 5:43.85 5
50 # 1209 Tyla Forbes 9 St. Raphael 5:49.00 5:45.41 5
51 # 1406 Caroline Peak 10 Wethersfield 5:43.00 5:45.43 5
52 # 1283 Keira Grant 11 Trumbull 5:50.23 5:45.92 5
53 # 416 Abby Hart 12 Fairfield Wa 5:22.00 5:46.39 3
54 # 895 Geneva Laur 10 Padua 5:45.00 5:46.46 5
55 # 789 Courtney Henchcli 11 Newtown 5:40.45 5:48.20 5
56 # 167 Riley Ward 9 Carmel 5:53.92 5:48.26 6
57 # 660 Emily Chase 10 Lyman Hall 5:55.00 5:48.84 6
58 # 584 Nicolle De La Fue 11 Kearny 5:45.00 5:50.16 5
59 # 598 Ceili Donnelly 12 Kellenberg 5:35.40 5:51.63 4
60 # 651 Erin McCabe 11 Lowell 5:49.80 5:51.69 5
61 # 302 Jenna Sherman 10 Coventry 5:42.00 5:51.86 5
62 # 608 Ashley Minns 11 Kellenberg 5:22.46 5:52.24 3
63 # 689 Jacqueline Egidio 12 Mercy 5:40.00 5:52.60 4
64 # 428 Anna Weygang 9 Farmington 5:50.55 5:52.73 5
65 # 763 Samantha Ruggiero 11 New Fairfiel 5:31.00 5:52.91 4
66 # 862 Anna Ricketts 9 Norwich Free 5:53.00 5:53.33 6
67 # 758 Breanne Shipman 11 New Canaan 5:55.00 5:57.79 6
68 # 297 Madeline Buske 11 Coventry 6:00.84 5:58.62 6
69 # 425 Taylor Treonze 11 Fairfield Wa 5:40.00 5:59.04 4
70 # 682 Savannah Vazquez 9 Maloney 6:07.45 5:59.56 6
71 # 412 Allie Burt 10 Fairfield Wa 5:40.00 5:59.62 4
72 # 269 Ella Tanis 10 Conard 5:40.00 6:07.57 4
73 # 599 Isabella Espina 10 Kellenberg 5:48.90 6:08.83 5
74 # 664 Emma Tommell 9 Lyman Hall 6:00.00 6:09.17 6
75 # 606 Victoria McLoughl 11 Kellenberg 5:52.01 6:09.31 6
76 # 665 Olivia Weir 10 Lyman Hall 5:55.00 6:10.83 6
77 # 603 Caileigh Hopkins 9 Kellenberg 5:57.90 6:15.57 6
78 # 589 Stephanie Reveco 12 Kearny 6:03.00 6:18.56 6
79 # 582 Nora Bouayad 11 Kearny 6:03.00 6:18.83 6
80 # 124 Isabella Crandall 11 Bristol Cent 5:54.36 6:20.20 6
81 # 591 Julia Sierzputows 11 Kearny 6:07.00 6:22.21 6
82 # 611 Tess Rundo 10 Kellenberg 5:59.00 6:33.98 6
Girls 3000 Meter Run Championship
============================================================================
Meet: * 9:31.65 1/21/2012 Samantha Nadel, North Shore
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 936 Emily Boutin 12 Pope Francis 10:14.22 9:59.68 1
2 # 20 Faith DeMars 12 Ballston Spa 9:47.92 10:06.03 1
3 # 268 Chloe Scrimgeour 11 Conard 10:15.83 10:08.41 1
4 # 499 Mari Noble 11 Greenwich 9:50.58 10:08.73 1
5 # 1102 Nicole Garcia 12 Shoreham-Wad 10:13.69 10:10.94 1
6 # 77 Gillian Roeder 12 Bethlehem 10:22.80 10:20.73 2
7 # 805 Liyat Kebbede 10 Niskayuna 10:15.00 10:21.90 1
8 # 1470 Katherine Rodrigu 12 Wolcott 10:15.02 10:22.54 1
9 # 47 Roshni Singh 12 Bay Shore 10:15.65 10:24.75 1
10 # 66 Rylee Davis 9 Bethlehem 10:17.00 10:25.98 1
11 # 1284 Kali Holden 10 Trumbull 10:48.81 10:26.45 3
12 # 69 Ava Graham 10 Bethel HS 10:17.64 10:26.78 1
13 # 721 Kate Sherman 11 Mohonasen 10:27.75 10:27.52 2
14 # 1124 Kylie Raymond 12 Somers 10:18.00 10:35.23 2
15 # 1328 Allyson Clarke 12 West Chester 10:10.00 10:35.24 1
16 # 1000 Elizabeth Stockma 12 Rocky Hill 10:25.00 10:36.43 2
17 # 1263 Lydia Colasante 9 Tatnall 10:20.00 10:37.99 2
18 # 318 Daniella Grullon- 11 Danbury 10:35.00 10:38.37 2
19 # 340 Mairead Clas 10 Darien 10:38.00 10:38.85 2
20 # 766 Claire Daniels 10 New Milford 10:25.00 10:39.23 2
21 # 804 Katharine Hesler 12 Niskayuna 10:40.00 10:40.95 3
22 # 145 Mia Paolino 8 Burnt Hills- 10:22.22 10:40.96 2
23 # 299 Sophia Dimuccio 12 Coventry 10:19.00 10:41.50 2
24 # 520 Brooke Wright 12 NY Greenwich 10:59.90 10:42.24 3
25 # 32 Sydney Carpenter 12 Bay Shore 10:38.54 10:43.77 2
26 # 567 Maya Spottiswood 11 JFK-Bellmore 10:58.00 10:44.75 3
27 # 1290 Allessandra Zaffi 12 Trumbull 10:49.69 10:46.44 3
28 # 67 Maia Dawson 12 Bethlehem 10:46.00 10:46.84 3
29 # 842 Sophie Rosencrans 11 North Shore 10:30.00 10:48.66 2
30 # 453 Annika Marcelis 10 Germantown F 10:28.83 10:49.82 2
31 # 566 Marissa Spottiswo 10 JFK-Bellmore 10:55.00 10:49.93 3
32 # 1275 Isabelle McNamee 10 Tolland 11:00.00 10:51.29 4
33 # 53 Juliana Cancellie 12 Berlin 10:55.00 10:51.37 3
34 # 521 Brynne Wright 12 NY Greenwich 10:08.10 10:52.08 1
35 # 1207 Tiffany Herrera 10 St. Mark's 10:24.97 10:53.24 2
36 # 1162 Grace Michaud 11 Southington 11:00.00 10:53.50 4
37 # 1270 Peyton Bornstein 10 Tolland 11:09.00 10:54.15 4
38 # 112 Amanda Graham 11 Brien McMaho 11:08.00 10:54.68 4
39 # 1010 Alexis Violi 11 Sachem East 10:50.00 10:54.71 3
40 # 1208 Jordan Ormsby 11 St. Mark's 11:13.40 10:55.23 4
41 # 1380 Sammy Salz 11 Westfield 11:05.00 10:55.77 4
42 # 396 Anna Keeley 10 Fairfield Lu 11:12.47 10:55.89 4
43 # 831 Elle Archer 8 North Shore 10:50.00 10:57.25 3
44 # 517 Nina Sgambelluri 10 NY Greenwich 11:29.90 10:57.51 5
45 # 321 Sarah Johnson 12 Danbury 10:46.00 10:58.00 3
46 # 1058 Catherine Carley 11 Shenendehowa 10:47.27 10:58.74 3
47 # 72 Rachel Hodge 12 Bethlehem 10:38.06 10:58.75 2
48 # 143 Emily Berg 10 Burnt Hills- 10:32.35 10:59.21 2
49 # 1233 Emily Brydges 10 Suffield 11:07.78 10:59.56 4
50 # 1273 Calista Mayer 10 Tolland 11:22.00 11:00.07 5
51 # 1203 Natalie Donaldson 9 St. Mark's 10:42.60 11:04.09 3
52 # 713 Rachel Miller 7 Mohonasen 11:32.61 11:04.23 6
53 # 877 Julianna Elberson 9 Oneida 11:00.74 11:05.92 4
54 # 891 Mary Katherine Do 10 Padua 11:15.00 11:08.68 4
55 # 283 Kaitlyn Iocca 12 Connetquot 10:52.00 11:09.50 3
56 # 1005 Melissa Merone 12 Sachem East 11:30.00 11:10.09 5
57 # 1007 Sydney Sherbitsky 12 Sachem East 11:30.00 11:11.62 5
58 # 761 Hazel Hudson 12 New Fairfiel 10:49.00 11:11.92 3
59 # 1201 Sabria Spezia 11 St. John the 10:50.00 11:12.04 3
60 # 1381 Stacey Salz 9 Westfield 11:20.00 11:12.99 5
61 # 1347 Caroline Miller 11 West Chester 10:58.70 11:13.69 3
62 # 352 Ashley Cichon 12 Downingtown 11:00.35 11:13.70 4
63 # 1193 Madison Isnardi 12 St. John the 10:55.00 11:13.71 3
64 # 304 Olivia Belt 11 Cumberland 10:45.00 11:14.40 3
65 # 429 Katrina Wiegmann 12 Farmington 10:42.00 11:15.20 3
66 # 1069 Charlotte Gable 9 Shenendehowa 11:02.02 11:15.21 4
67 # 1344 Amanda Kelly 10 West Chester 10:58.70 11:15.76 3
68 # 794 Emily Tressler 11 Newtown 11:10.45 11:16.20 4
69 # 1375 Grace Endy 11 Westfield 11:02.00 11:16.21 4
70 # 1119 Alexis Stevens 9 Smithtown We 11:35.00 11:16.37 6
71 # 1412 Emmie Keys 10 Wheatley Sch 11:07.00 11:16.52 4
72 # 300 Allison Dove 11 Coventry 11:10.00 11:16.72 4
73 # 43 Ella Lehmann 10 Bay Shore 11:20.90 11:16.91 5
74 # 367 Bridget Olson 10 E.O. Smith 11:10.00 11:16.94 4
75 # 1198 Kerri McCormack 12 St. John the 10:55.00 11:17.96 3
76 # 895 Geneva Laur 10 Padua 11:30.00 11:18.12 5
77 # 469 Alexandra Ahdoot 11 Great Neck N 11:30.00 11:18.22 5
78 # 1003 Brenin Mahon 10 Sachem East 11:20.00 11:18.34 4
79 # 401 Emily Nolan 10 Fairfield Lu 11:29.81 11:18.54 5
80 # 498 Victoria Liu 9 Greenwich 10:59.37 11:18.56 3
81 # 305 Bailee Brown 11 Cumberland 11:00.01 11:18.93 4
82 # 451 Maribel Carpenter 12 Germantown F 11:15.35 11:19.02 4
83 # 1374 Emily DiSarno 10 Westfield 11:25.00 11:19.13 5
84 # 560 Lana Jewett 7 JFK-Bellmore 11:25.00 11:20.70 5
85 # 323 Annarita Lynch 11 Danbury 11:04.00 11:20.79 4
86 # 220 Lejla Hrelja 11 Colonie 11:26.91 11:21.59 5
87 # 510 Emma Cronin 12 NY Greenwich 11:21.23 11:21.62 5
88 # 1238 Emily Berg 10 Syosset 11:14.00 11:21.79 4
89 # 1079 Kyla Klingbeil 9 Shenendehowa 11:20.21 11:23.14 5
90 # 880 Greta Flanagan 11 Oyster Bay 11:20.60 11:24.97 5
91 # 1351 Liesl Scherrer 11 West Chester 10:58.70 11:24.99 3
92 # 1287 Rebecca Margolnic 12 Trumbull 11:23.52 11:25.05 5
93 # 1048 Sarah Alexoplous 11 Shenendehowa 11:22.66 11:25.58 5
94 # 1466 Emily Mrakovcic 10 Wilton 11:05.00 11:25.87 4
95 # 1460 Maya Bordrick 12 Wilmington C 11:20.00 11:27.40 4
96 # 702 Ariana Monarca 12 Middletown 11:15.00 11:27.44 4
97 # 270 Madeline Amberger 12 Connetquot 11:36.50 11:27.57 6
98 # 1419 Charlotte Buterba 9 Wilbur Cross 11:57.50 11:27.97 7
99 # 409 Jordan Stein 10 Fairfield Lu 10:48.78 11:30.05 3
100 # 207 Olivia Armenia 9 Colonie 11:20.00 11:30.38 5
101 # 1171 Lauren Verrilli 11 Southington 11:00.00 11:30.73 4
102 # 522 Teagan Wright 9 NY Greenwich 11:39.90 11:30.88 6
103 # 1116 Abigail Rus 9 Smithtown We 11:55.00 11:30.93 7
104 # 1463 Patricia Dineen 12 Wilton 11:28.00 11:31.23 5
105 # 1469 Ryann Wauthier 11 Wilton 11:32.00 11:32.08 5
106 # 426 Emily Vogt 12 Fairfield Wa 11:25.00 11:32.12 5
107 # 773 Madelaine Sweeney 10 New Milford 10:58.00 11:34.20 3
108 # 306 Grace Carr 9 Cumberland 11:00.42 11:35.38 4
109 # 223 Mia McClaine 7 Colonie 11:59.99 11:35.65 7
110 # 355 Jess Wogram 10 Downingtown 11:19.55 11:35.73 4
111 # 10 Livingston Ottman 10 Academy of H 11:22.00 11:35.75 5
112 # 712 Jocelyn Countryma 12 Mohonasen 11:48.78 11:35.81 6
113 # 810 Sara Mongelli 9 Niskayuna 12:00.00 11:36.78 7
114 # 998 Maria Corcoran 10 Rocky Hill 11:30.00 11:36.94 5
115 # 559 Ileane Barrera 10 JFK-Bellmore 11:25.00 11:37.93 5
116 # 314 Valerie Fox 12 Danbury 11:06.00 11:38.28 4
117 # 228 Liz Renko 10 Colonie 11:59.97 11:39.03 7
118 # 504 Bailey Bain 9 NY Greenwich 11:34.40 11:39.21 6
119 # 1249 Mallory Ngitngit 10 Syosset 11:50.00 11:39.33 6
120 # 351 Julianne Teitler 10 Darien 11:52.00 11:39.44 7
121 # 1059 Sophia Colon 9 Shenendehowa 11:33.24 11:39.95 6
122 # 1383 Christie Blonkvis 10 Westhill 11:50.00 11:40.52 6
123 # 823 Ruby Nunnery 10 North Kingst 11:24.13 11:41.03 5
124 # 1343 Amber Gehron 12 West Chester 11:50.70 11:41.78 7
125 # 354 Savannah Shaw 10 Downingtown 11:40.14 11:41.88 6
126 # 1551 Dayle Hamed 9 Danbury 11:44.00 11:42.97 6
127 # 225 Payton McGeough-G 9 Colonie 11:56.32 11:43.17 7
128 # 70 Kristin Graham 10 Bethlehem 11:48.00 11:43.29 6
129 # 1206 Stephanie Herrera 10 St. Mark's 11:15.00 11:43.40 4
130 # 238 Julia Wang 12 Colonie 11:59.98 11:43.75 7
131 # 1353 Veronica Zemniak 9 West Chester 11:50.70 11:44.45 7
132 # 1285 Ellie Malin 11 Trumbull 11:57.63 11:44.82 6
133 # 902 Moira Smith 12 Padua 11:35.00 11:45.28 6
134 # 1199 Margarete Pappas 11 St. John the 11:40.00 11:45.70 6
135 # 63 Annie Bolke 9 Bethlehem 11:50.00 11:45.79 6
136 # 71 Katie Grossman 11 Bethlehem 11:46.00 11:46.68 6
137 # 1341 Hannah Fielding 9 West Chester 11:50.70 11:47.32 7
138 # 54 Taylor Desmarais 10 Berlin 11:38.00 11:47.37 6
139 # 1248 Sumaira Mayan 11 Syosset 11:35.00 11:47.93 6
140 # 447 Leah Loetman 12 Friends Acad 11:53.00 11:49.75 7
141 # 1252 Crystal Rustami 10 Syosset 12:00.00 11:50.26 7
142 # 1550 Vivian Mendez 11 Danbury 11:32.00 11:51.01 5
143 # 297 Madeline Buske 11 Coventry 11:57.05 11:51.48 7
144 # 146 Madison Smith 11 Burnt Hills- 11:08.84 11:51.51 4
145 # 42 Sofia Joinnides 7 Bay Shore 11:40.10 11:52.04 6
146 # 342 Avery Johnson 9 Darien 12:06.00 11:52.29 7
147 # 1336 Megan Baker 12 West Chester 10:58.70 11:55.69 3
148 # 1338 Nina Crandell 9 West Chester 12:10.20 11:56.28 8
149 # 185 Megan Georgescu 10 Cheshire 11:57.00 11:57.30 7
150 # 345 Brianna Lyons 12 Darien 11:52.00 11:58.02 7
151 # 1054 Tessa Bossom 10 Shenendehowa 11:45.24 11:58.07 6
152 # 480 Kate Bevec 10 Great Valley 12:10.60 11:59.29 8
153 # 343 Noelle Kennedy 12 Darien 12:06.00 11:59.46 7
154 # 474 Netta Mualem 12 Great Neck N 11:55.00 11:59.50 7
155 # 1268 Kaitlyn DeForest 10 Terryville 11:15.00 11:59.63 4
156 # 1004 Sabrina Mena 11 Sachem East 11:45.00 12:00.38 6
157 # 206 Trinity Abraham 9 Colonie 12:39.89 12:01.98 9
158 # 1049 Madison Alheim 9 Shenendehowa 12:40.24 12:03.78 9
159 # 399 Grace Moriarty 10 Fairfield Lu 11:22.72 12:04.27 5
160 # 1465 Claire Kedzierski 11 Wilton 11:50.00 12:04.59 6
161 # 1097 Ella Weldy 11 Shenendehowa 12:09.33 12:04.83 7
162 # 184 Oliva Ferraro 10 Cheshire 11:57.00 12:06.05 7
163 # 905 Mackenzie Speed 10 Padua 12:18.00 12:06.38 8
164 # 233 Madison Stealey 12 Colonie 12:36.98 12:06.60 9
165 # 475 Eden Reznik 10 Great Neck N 12:15.00 12:06.76 8
166 # 348 Julianna Raia 11 Darien 12:06.00 12:06.90 7
167 # 1205 Erin Gebhardt 11 St. Mark's 12:11.10 12:08.48 8
168 # 1279 Meghan Becker 12 Trumbull 11:48.04 12:08.68 6
169 # 39 Riley Gargan 9 Bay Shore 11:38.20 12:09.30 6
170 # 1337 Gabby Caronia 11 West Chester 12:10.20 12:10.47 7
171 # 98 Isabella Finta 10 Branford 11:50.00 12:10.68 6
172 # 1246 Pooja Huded 11 Syosset 12:29.00 12:11.49 8
173 # 1190 Brooke Bowers 11 St. John the 11:40.00 12:13.59 6
174 # 665 Olivia Weir 10 Lyman Hall 11:35.00 12:14.69 6
175 # 236 Miranda Van Ness 11 Colonie 12:40.00 12:15.20 9
176 # 707 Christa Bailey 12 Mohonasen 12:01.20 12:17.53 7
177 # 780 Alyse Karanian 10 Newington 12:15.00 12:18.30 8
178 # 52 Emily Wolfe 8 Bay Shore 12:25.60 12:18.40 8
179 # 901 Annie Shea 11 Padua 11:50.00 12:18.48 6
180 # 210 Elizabeth Cahill 10 Colonie 12:36.96 12:18.80 9
181 # 807 Caitlyn LaFargue 9 Niskayuna 12:15.00 12:18.90 8
182 # 802 Hayley Elsbree 9 Niskayuna 12:25.00 12:19.16 8
183 # 397 Sophia Lesko 12 Fairfield Lu 11:31.20 12:20.35 5
184 # 896 Jane Mazzeo 9 Padua 12:18.00 12:20.64 8
185 # 776 Kassidy Doyle 11 Newington 12:40.00 12:22.12 9
186 # 1350 Lucy Olsen 10 West Chester 12:20.40 12:22.53 8
187 # 1089 Neha Nattanmai 10 Shenendehowa 12:36.44 12:23.01 9
188 # 1234 Karissa Stanio 12 Suffield 11:32.58 12:24.16 6
189 # 1349 Zoe Nolan 9 West Chester 12:10.50 12:24.41 8
190 # 1081 Alyssa Kondracki 11 Shenendehowa 12:10.15 12:24.75 7
191 # 51 Morgan Wiig 10 Bay Shore 11:48.30 12:25.39 6
192 # 893 Nora Higley 9 Padua 12:18.00 12:28.07 8
193 # 906 Claire Taggart 10 Padua 12:18.00 12:28.97 8
194 # 350 Bella Swan 12 Darien 12:20.00 12:29.16 8
195 # 1262 Sarah Carroll 12 Tatnall 13:00.00 12:29.31 9
196 # 892 Cristina Herb 12 Padua 12:18.00 12:29.52 8
197 # 778 Madelyn Gentile 12 Newington 12:40.00 12:29.85 9
198 # 1083 Kaylie Lemieur 9 Shenendehowa 12:34.44 12:31.32 8
199 # 279 Alaina Drennan 12 Connetquot 12:11.00 12:34.78 8
200 # 226 Lillian Moran 9 Colonie 12:40.11 12:34.86 9
201 # 1245 Yui Hoshino 9 Syosset 11:55.00 12:35.62 7
202 # 124 Isabella Crandall 11 Bristol Cent 11:45.00 12:38.33 6
203 # 1137 Katherine Olsen 12 Somers 12:30.00 12:38.33 8
204 # 1452 Elena Schaumburge 12 William Hall 12:10.00 12:38.69 7
205 # 1090 Chloe Partridge 11 Shenendehowa 12:20.09 12:38.78 8
206 # 806 Maraki Kebbede 12 Niskayuna 13:00.00 12:39.39 9
207 # 1087 Makenna Metler 9 Shenendehowa 12:26.24 12:40.05 8
208 # 74 Violet Piccinini 9 Bethlehem 12:43.20 12:40.16 9
209 # 57 Audrey Jankovich 12 Berlin 11:55.00 12:42.02 7
210 # 811 Kaitlyn Murphy 10 Niskayuna 12:45.00 12:42.50 9
211 # 1346 Colleen Kinkead 11 West Chester 12:10.20 12:42.79 7
212 # 1127 Katie Hill 12 Somers 12:30.00 12:43.45 8
213 # 779 Victoria Harris 10 Newington 12:40.00 12:49.48 9
214 # 1050 Emma Jane Andrus 11 Shenendehowa 11:58.24 12:51.26 7
215 # 815 Ava Weakley 12 Niskayuna 13:00.00 12:52.48 9
216 # 1024 Karly Martino 10 Sacred Heart 12:00.00 12:52.87 7
217 # 278 Madeleine DiGaeta 10 Connetquot 12:20.00 12:54.96 8
218 # 288 Karly McGee 12 Connetquot 12:20.00 12:55.73 8
219 # 1235 Erin Ahearn 11 Syosset 12:45.00 12:56.00 9
220 # 48 Sophia Trifoli 11 Bay Shore 12:25.90 12:56.17 8
221 # 103 Stephanie Toste 11 Branford 12:15.00 12:56.29 8
222 # 1335 Emily Baker 12 West Chester 12:20.40 12:58.42 8
223 # 568 Jenna Zilberzweig 12 JFK-Bellmore 12:30.00 13:00.58 8
224 # 1082 Grace Lafleche 11 Shenendehowa 12:40.44 13:00.67 9
225 # 1428 Scarlett Cistulli 10 William Hall 12:40.00 13:02.17 9
226 # 1476 Grace McClay 9 Yorktown 12:13.21 13:02.83 8
227 # 1095 Megan Symans 9 Shenendehowa 12:38.56 13:02.96 9
228 # 1061 Rosie Cui 10 Shenendehowa 13:11.08 13:03.21 9
229 # 64 Morgan Bowerman 12 Bethlehem 12:35.04 13:08.26 9
230 # 222 Ellie Mastaitis 7 Colonie 12:47.55 13:10.62 9
231 # 235 Maya Thaickal 11 Colonie 12:52.01 13:13.06 9
232 # 353 Elizabeth Proiett 11 Downingtown 12:02.12 13:13.91 7
233 # 1096 Julia Weaver 10 Shenendehowa 12:37.24 13:14.84 9
234 # 1455 Lily Silverman 10 William Hall 12:45.00 13:19.96 9
235 # 1019 Molly Cotjanle 12 Sacred Heart 12:20.00 13:21.01 8
236 # 687 Gabriella Algiere 9 Mercy 12:25.00 13:21.81 8
237 # 1261 Delaney Campanell 10 Tatnall 13:20.00 13:27.75 9
238 # 1426 Nitzan Ben Ari 9 William Hall 12:57.00 13:29.31 9
239 # 76 Sophie Ridgway 12 Bethlehem 12:48.00 13:34.03 9
240 # 78 Katerina Van Stee 10 Bethlehem 12:55.00 13:44.96 9
241 # 1028 Lillian Torello 10 Sacred Heart 12:20.00 13:46.21 8
242 # 1065 Avery Eachus 10 Shenendehowa 13:12.09 13:48.96 9
243 # 798 Rebecca Barr 11 Niskayuna 13:00.00 14:39.05 9
244 # 800 Josie Canestrari 12 Niskayuna 13:00.00 15:05.08 9
-- # 1074 Luccabella Hotali 10 Shenendehowa 10:49.03 DNF 3
-- # 19 Rhiannon Richmond 12 Avon 10:10.00 DNF 1
Girls 55 Meter Hurdles Championship
============================================================================
Meet: * 7.90 2010 Madalayne Smith, Saratoga Springs H.S.,NY
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 # 407 Tess Stapleton 11 Fairfield Lu 8.16 8.35q 11
2 # 887 Jia Anderson 11 Padua 8.22 8.45q 9
3 # 1462 Shelby Dejana 11 Wilton 8.47 8.68q 8
4 # 719 Natalia Sawyer 10 Mohonasen 8.61 8.69q 5
5 # 592 Melissa Waters 12 Kearny 8.80 8.76q 3
6 # 289 Emily Medina 11 Connetquot 8.87 8.93q 2
7 # 1372 Julia Csorba 12 Westfield 9.05 8.95q 3
8 # 964 Emily Grubb 12 Ramsey 8.55 8.96q 6
9 # 1317 Camylin Blake 10 Wellington C 9.50 9.00q 6
10 # 655 Deborah Ofodile 12 Lowell 8.91 9.02q 1
11 # 372 Edith Kwadan-naab 12 East Haven 9.30 9.09q 9
12 # 1108 Michelle Fitting 12 Smithtown We 9.00 9.14q 2
13 # 33 Caitlin Christie 12 Bay Shore 9.09 9.21q 4
14 # 1423 Nyia White 11 Wilbur Cross 9.29 9.33q 8
15 # 1051 Caitlin Barrow 11 Shenendehowa 9.35 9.40q 10
16 # 168 osasi amene 10 Central Isli 9.42 9.41q 11
17 # 818 Marissa Wise 11 Niskayuna 9.64 9.42q 4
18 # 762 Samantha Pomeroy 10 New Fairfiel 9.44 9.43q 10
19 # 658 Princess-Henna Wi 11 Lowell 9.68 9.48q 5
20 # 850 Christline Edward 11 Norwalk 9.70 9.51q 7
21 # 1077 Katelyn Jacques 12 Shenendehowa 9.50 9.55q 7 9.544
22 # 1200 Kristen Rivenburg 12 St. John the 9.54 9.55q 2 9.549
23 # 1259 Clare Howard 11 Taconic Hill 9.50 9.62q 8
24 # 570 Andriana Bruno 11 Jonathan Law 9.97 9.68q 4
25 # 182 Ruth DelVecchio 12 Cheshire 10.00 9.69 2 9.684
26 # 623 Emma Prestage 10 La Salle Aca 9.86 9.69 10 9.690
27 # 332 Da'Nae Sherman 10 Danbury 8.99 9.73 1
28 # 1577 Deja Sala'Huddin 11 Trumbull 9.89 9.75 10
29 # 961 Julia D'Amico 11 Ramsey 9.69 9.76 6
30 # 899 Sarah Pritchard 12 Padua 9.90 9.78 9
31 # 760 Riley Gibbons 10 New Fairfiel 10.00 9.81 3
32 # 296 Nicole Weaver 12 Connetquot 10.04 9.82 4
33 # 38 Malia Fowler 11 Bay Shore 9.50 9.84 5
34 # 248 Keelin Needham 11 Columbia 9.64 9.87 3
35 # 980 Erin Daugherty 11 Ridgefield 9.50 9.88 9 9.871
36 # 15 Keyana Miller 12 Amity Reg. 9.96 9.88 5 9.876
37 # 1373 Macey Cullen 11 Westfield 10.06 9.90 5
38 # 214 Merideth Diegel 12 Colonie 9.86 9.91 11
39 # 932 Alissa Hurd 11 Pomperaug 9.95 9.94 6 9.933
40 # 812 Lillian O'Connell 12 Niskayuna 10.24 9.94 11 9.935
41 # 2 Brianna Davis 12 Abington Fri 9.15 9.94 6 9.938
42 # 1126 Emily Heese 12 Somers 9.80 9.96 9
43 # 496 Isabella Jankovic 12 Greenwich 9.92 9.99 8
44 # 55 Sophia Dombrowski 11 Berlin 10.00 10.06 1
45 # 1424 Zoe Baker 11 William Hall 10.13 10.14 7
46 # 565 Alicia Prainito 12 JFK-Bellmore 10.20 8
47 # 597 Eliana DeFreitas 12 Kellenberg 9.73 10.21 8
48 # 1187 Ashley Anderson 11 St. John the 10.39 10.25 8
49 # 955 Katelyn Bergen 11 Ramsey 9.93 10.28 7
50 # 1425 Julia Baun 10 William Hall 10.61 10.29 2 10.287
51 # 619 China Duff 12 La Salle Aca 10.30 10.29 10 10.288
52 # 625 Edie Tomka 11 La Salle Aca 9.62 10.32 2
53 # 123 Christine Attle 11 Bristol Cent 10.19 10.35 8
54 # 1431 Mina Dickson 11 William Hall 10.29 10.40 11
55 # 685 Alanah Syms 12 Manchester 10.58 10.41 4 10.403
56 # 1135 Kayla Morgante 12 Somers 10.20 10.41 10 10.409
57 # 1131 Ella Lansky 12 Somers 10.20 10.42 9
58 # 1478 Amber Thomas 12 Yorktown 10.50 10.49 6
59 # 997 Alexa Sasse 10 Ridgefield 10.00 10.51 2
60 # 588 Katelyn Millar 11 Kearny 10.10 10.52 6
61 # 1120 Alison Tom 10 Smithtown We 10.30 10.53 9
62 # 286 Alyssa Kelloff 9 Connetquot 11.00 10.57 4
63 # 587 Mariana Martins 10 Kearny 10.00 10.62 1 10.611
64 # 1197 Morgan Magwood 11 St. John the 10.52 10.62 5 10.618
65 # 1021 Emerson Forbes 10 Sacred Heart 10.70 10.63 1
66 # 977 Amanda Marinelli 11 RHAM 10.85 10 10.843
67 # 1405 Amaya Owusu 10 Wethersfield 9.87 10.85 11 10.845
68 # 1025 Charlotte McCarth 11 Sacred Heart 10.65 10.90 1
69 # 1129 Clare Keane 12 Somers 10.50 10.94 7
70 # 229 Halle Rhode 10 Colonie 11.09 11.07 5 11.063
71 # 1327 Paige Viola 12 Wellington C 10.60 11.07 3 11.066
72 # 1020 Ava DeBrizzi 10 Sacred Heart 10.90 11.26 3
73 # 1202 Bailey Wrede 11 St. John the 10.85 11.45 2
74 # 1070 Kyra Gregoire 11 Shenendehowa 9.26 11.52 7
75 # 550 Victoria Rodrigue 11 Holy Trinity 11.76 11.70 7
76 # 973 Emily Cochefski 12 RHAM 11.76 9
77 # 1174 Tylis Broaden 10 Sport and Me 11.51 13.26 6
-- # 1088 Alyssa Meyer 11 Shenendehowa 9.51 FS 3
Girls 55 Meter Hurdles Championship
============================================================================
Meet: * 7.90 2010 Madalayne Smith, Saratoga Springs H.S.,NY
Name Year School Prelims Semis H#
============================================================================
Semi-Finals
1 # 407 Tess Stapleton 11 Fairfield Lu 8.35 8.25q 3
2 # 887 Jia Anderson 11 Padua 8.45 8.39q 2
3 # 719 Natalia Sawyer 10 Mohonasen 8.69 8.59q 1
4 # 1462 Shelby Dejana 11 Wilton 8.68 8.66q 1
5 # 592 Melissa Waters 12 Kearny 8.76 8.71q 2
6 # 1423 Nyia White 11 Wilbur Cross 9.33 8.81q 2
7 # 289 Emily Medina 11 Connetquot 8.93 8.86q 3
8 # 655 Deborah Ofodile 12 Lowell 9.02 8.87q 1
9 # 1372 Julia Csorba 12 Westfield 8.95 8.88 3
10 # 964 Emily Grubb 12 Ramsey 8.96 8.94 2
11 # 33 Caitlin Christie 12 Bay Shore 9.21 9.01 3
12 # 1317 Camylin Blake 10 Wellington C 9.00 9.03 1
13 # 372 Edith Kwadan-naab 12 East Haven 9.09 9.17 2
14 # 1108 Michelle Fitting 12 Smithtown We 9.14 9.19 3
15 # 762 Samantha Pomeroy 10 New Fairfiel 9.43 9.26 3
16 # 818 Marissa Wise 11 Niskayuna 9.42 9.30 2
17 # 658 Princess-Henna Wi 11 Lowell 9.48 9.42 3
18 # 1051 Caitlin Barrow 11 Shenendehowa 9.40 9.44 1
19 # 1077 Katelyn Jacques 12 Shenendehowa 9.55 9.46 1
20 # 1259 Clare Howard 11 Taconic Hill 9.62 9.51 2
21 # 168 osasi amene 10 Central Isli 9.41 9.58 1
22 # 1200 Kristen Rivenburg 12 St. John the 9.55 9.62 1
23 # 850 Christline Edward 11 Norwalk 9.51 9.68 2
24 # 570 Andriana Bruno 11 Jonathan Law 9.68 9.80 3
Girls 55 Meter Hurdles Championship
=========================================================================
Meet: * 7.90 2010 Madalayne Smith, Saratoga Springs H.S.,NY
Name Year School Semis Finals
=========================================================================
Finals
1 # 887 Jia Anderson 11 Padua 8.39 8.13 8.126
2 # 407 Tess Stapleton 11 Fairfield Lu 8.25 8.13 8.130
3 # 719 Natalia Sawyer 10 Mohonasen 8.59 8.57
4 # 592 Melissa Waters 12 Kearny 8.71 8.75
5 # 1462 Shelby Dejana 11 Wilton 8.66 8.78
6 # 1423 Nyia White 11 Wilbur Cross 8.81 8.80
7 # 655 Deborah Ofodile 12 Lowell 8.87 8.84
8 # 289 Emily Medina 11 Connetquot 8.86 9.28
Girls 4x200 Meter Relay Championship
===================================================================================
Meet: * 1:40.83 1/17/2015 Medgar Evers College Prep., Medgar Evers
B Thompson, M Brown, K Senior, J Cameron
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Glastonbury 1:44.10 1:45.52 3 10
2 Bloomfield 1:45.00 1:45.94 3 8
3 Padua 1:49.84 1:48.72 1 6
4 La Salle Academy 1:49.79 1:49.52 1 5
5 Shenendehowa 1:48.01 1:49.80 2 4
6 Westfield 1:49.09 1:50.10 1 3
7 Greenwich 1:47.50 1:50.12 2 2
8 Kellenberg 1:46.68 1:52.24 2 1
Girls 4x400 Meter Relay Championship
===================================================================================
Meet: * 3:52.25 1991 Samuel Tilden H.S., NY
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Glastonbury 4:03.58 4:04.24 3 10
2 Niskayuna 4:10.00 4:05.60 2 8
3 Bloomfield 3:58.00 4:05.77 3 6
4 Kellenberg 4:10.00 4:08.81 2 5
5 Hingham 4:09.00 4:09.47 3 4
6 Shenendehowa 4:08.00 4:10.31 3 3
7 Monroe Woodbury 4:15.00 4:11.00 1 2
8 Great Valley 4:16.00 4:12.07 1 1
9 Trumbull 4:14.50 4:28.59 2
Girls 4x800 Meter Relay Championship
================================================================================
Meet: * 9:15.50 1/21/2012 Saratoga Springs, Saratoga Spr
T Driscoll, M MacDonald, E Smith, K Hollowood
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ward Melville 9:18.00 9:24.62 10
2 North Shore 9:30.00 9:30.90 8
3 Greenwich 9:40.00 9:31.08 6
4 Trumbull 9:24.89 9:35.22 5
5 Norwich Free Academy 9:44.00 9:37.11 4
6 La Salle Academy 9:50.25 9:47.52 3
7 St. Mark's 9:52.58 9:55.23 2
8 Barrington 9:45.00 9:55.98 1
9 Shenendehowa 9:42.24 10:08.48
Girls Distance Medley Championship
================================================================================
Meet: * 11:44.02 1/20/2012 Tatnall, Tatnall
R Salter, L Voltz, R Anderson, H Pierce
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Shenendehowa 12:05.24 12:11.29 10
2 William Hall 12:18.00 12:15.60 8
3 Notre Dame Academy 11:59.74 12:22.49 6
4 Bay Shore 12:29.21 12:24.10 5
5 Westfield 12:10.00 12:25.35 4
6 Bethlehem 12:40.00 12:36.46 3
1) #72 Rachel Hodge 12 2) #77 Gillian Roeder 12
3) #67 Maia Dawson 12 4) #66 Rylee Davis 9
7 Burnt Hills-Ballston Lake 12:30.00 12:46.99 2
8 West Chester East 12:35.24 12:49.84 1
9 Barrington 12:32.00 13:05.28
10 Trumbull 12:40.60 13:14.56
Girls High Jump Championship
===================================================================================
Meet: * 5-09.50 1983 Tanya Smolin, Randolph H.S., NJ
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 # 1277 Tianna St. Louis 12 Tolland 5-04.00 5-06.00 1.67m
2 # 1160 Sydney Garrison 12 Southington 5-04.25 J5-06.00 1.67m
3 # 41 Mia Grassia 10 Bay Shore 5-03.00 5-04.00 1.62m
4 # 267 Allison Schneider 12 Conard 5-05.00 5-02.00 1.57m
4 # 532 Zaria Williams 11 Hartford Pub 5-02.00 5-02.00 1.57m
6 # 408 Tia Stapleton 9 Fairfield Lu 5-02.00 J5-02.00 1.57m
7 # 625 Edie Tomka 11 La Salle Aca 5-01.00 J5-00.00 1.52m
8 # 937 Tanner Longo 12 Pope Francis 5-00.00 J5-00.00 1.52m
8 # 932 Alissa Hurd 11 Pomperaug 5-00.00 J5-00.00 1.52m
8 # 339 Chelsi Chevannes 11 Darien 5-04.00 J5-00.00 1.52m
11 # 12 Abby Ball 10 Amity Reg. 5-01.00 J5-00.00 1.52m
11 # 957 Carolyn Coletti 12 Ramsey 5-02.00 J5-00.00 1.52m
13 # 276 Nia Callaway 12 Connetquot 5-00.00 J5-00.00 1.52m
13 # 46 Lauryn Piccirelli 9 Bay Shore 5-02.00 J5-00.00 1.52m
15 # 888 Cassidy Becker 10 Padua 5-00.00 J4-10.00 1.47m
15 # 9 Grace Giombetti 11 Academy of H 5-00.00 J4-10.00 1.47m
15 # 795 Sarah Tressler 12 Newtown 5-00.00 J4-10.00 1.47m
18 # 11 Claudia Vogel 12 Academy of H 5-00.00 J4-10.00 1.47m
18 # 907 Grace Zamrowski 11 Padua 5-01.00 J4-10.00 1.47m
18 # 34 Rebecca Christie 12 Bay Shore 5-00.00 J4-10.00 1.47m
21 # 461 Brittany LeClair 11 Glastonbury 5-02.00 J4-10.00 1.47m
-- # 494 Calista Hedbabny 12 Greenwich 5-00.00 NH
Girls Pole Vault Championship
===================================================================================
Meet: * 13-00 1/20/2018 Alana Carroll, Averill Park
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 # 894 Erin Kelleher 11 Padua 13-00.00 12-06.00 3.81m
2 # 1391 Elise Russell 12 Weston 11-06.00 J11-06.00 3.50m
3 # 859 Paige Martin 12 Norwich Free 11-07.00 J11-06.00 3.50m
4 # 463 Mallory Malz 11 Glastonbury 10-06.00 J11-00.00 3.35m
5 # 858 Madison Martin 12 Norwich Free 10-06.00 J11-00.00 3.35m
6 # 290 Emily Pfeuffer 12 Connetquot 10-00.00 J10-00.00 3.04m
7 # 1126 Emily Heese 12 Somers 10-09.00 J10-00.00 3.04m
8 # 1057 Maia Cacchione 10 Shenendehowa 10-00.00 J10-00.00 3.04m
9 # 854 Hannah Elliott 12 Norwich Free 9-06.00 J10-00.00 3.04m
10 # 1435 Sydney Golas 11 William Hall 10-00.00 9-06.00 2.89m
10 # 960 Julia Dakwar 12 Ramsey 9-06.00 9-06.00 2.89m
10 # 1068 Anabel Flatland 12 Shenendehowa 10-00.00 9-06.00 2.89m
13 # 978 Amanda Pedro 12 RHAM 9-06.00 J9-00.00 2.74m
14 # 1173 Alexah Zaczynski 11 Southington 10-00.00 J9-00.00 2.74m
Girls Long Jump Championship
======================================================================================
Meet: * 19-08.25 2005 Natasha Harvey, Career H.S., CT
Name Year School Seed Finals H#
======================================================================================
1 # 407 Tess Stapleton 11 Fairfield Lu 18-09.00 19-05.50 5.93m 3
2 # 887 Jia Anderson 11 Padua 18-00.00 18-11.50 5.77m 3
3 # 1339 Karis Demi 12 West Chester 17-07.00 17-07.00 5.35m 3
4 # 171 stephanie weiner 9 Central Isli 16-09.00 17-06.50 5.34m 2
5 # 819 Mackenzie Glenn 12 North Branfo 17-03.00 16-11.75 5.17m 2
6 # 465 Selina Soule 12 Glastonbury 18-00.00 16-11.50 5.16m 3
7 # 1023 Bianca Kave 12 Sacred Heart 17-04.75 16-10.75 5.14m 2
8 # 634 Nina Cialone 12 Locust Valle 17-08.25 16-10.00 5.13m 3
9 # 467 Lauren Roy 11 Granby Memor 17-06.00 J16-10.00 5.13m 3
10 # 117 Peyton McNamera 12 Brien McMaho 17-10.00 16-06.50 5.04m 3
11 # 616 Jackie Comeau 11 La Salle Aca 17-07.00 16-06.00 5.02m 3
12 # 1192 Laila Gedeon 12 St. John the 16-11.50 16-04.50 4.99m 2
13 # 1266 Alexis Tarlue 8 Tatnall 17-08.00 16-03.00 4.95m 3
14 # 1191 Alexandra Eye 11 St. John the 16-10.00 16-02.50 4.94m 2
15 # 879 Erica Duke 12 Oyster Bay 16-11.75 16-01.50 4.91m 2
16 # 964 Emily Grubb 12 Ramsey 17-05.50 16-01.25 4.90m 3
17 # 116 Jocelyn Lister 12 Brien McMaho 16-08.00 15-11.00 4.85m 1
18 # 1092 Michaela Schaffer 12 Shenendehowa 16-07.75 15-10.50 4.83m 1
19 # 331 Shakira Rosario 11 Danbury 16-11.00 15-10.25 4.83m 2
20 # 330 Gulianna Robles 10 Danbury 17-08.00 15-09.50 4.81m 3
21 # 468 Megan Wassick 11 Granby Memor 16-03.50 15-09.00 4.80m 1
22 # 327 Henessey Rico 11 Danbury 16-09.00 15-08.50 4.78m 2
23 # 1265 Vanessa Howard 11 Tatnall 16-00.00 15-07.25 4.75m 1
24 # 276 Nia Callaway 12 Connetquot 16-07.00 15-07.00 4.74m 1
25 # 311 Christtal Cledera 9 Danbury 16-04.00 J15-07.00 4.74m 1
26 # 1407 Madison Righi 11 Wethersfield 17-00.00 15-06.25 4.73m 2
27 # 371 Kisha Francois 11 East Haven 17-09.00 15-06.00 4.72m 3
28 # 963 Erica Gjini 12 Ramsey 17-00.50 15-03.75 4.66m 2
29 # 1260 Lily Russo 11 Taconic Hill 16-06.00 15-03.50 4.66m 1
30 # 859 Paige Martin 12 Norwich Free 16-01.00 15-03.00 4.64m 1
31 # 1403 Caitlin Nardella 12 Wethersfield 16-11.00 15-02.00 4.62m 2
32 # 33 Caitlin Christie 12 Bay Shore 16-10.00 15-01.75 4.61m 2
-- # 1091 Annie Sala 12 Shenendehowa 16-02.25 FOUL 1
-- # 1033 Mariah Hamel 12 Shelton 16-06.00 FOUL 1
-- # 188 Samantha Nowak 12 Cheshire 16-00.00 FOUL 1
Girls Shot Put Championship
======================================================================================
Meet: * 45-04 2006 Tynisha McMillan, Stamford H.S., CT
Name Year School Seed Finals H#
======================================================================================
1 # 1158 Trinity Cardillo 12 Southington 43-00.00 42-10.00 13.05m 2
2 # 33 Caitlin Christie 12 Bay Shore 39-04.00 37-08.00 11.48m 2
3 # 1404 Clarissa Nock 12 Wethersfield 39-05.00 37-05.00 11.40m 2
4 # 122 Kaiya Alexander 12 Bristol Cent 34-10.75 36-07.00 11.15m 2
5 # 1434 Katherine George 12 William Hall 38-07.25 36-00.00 10.97m 2
6 # 307 Nicolette Ducharm 11 Cumberland 36-09.75 35-10.50 10.93m 2
7 # 1039 Sarah Ovesny 12 Shelton 34-02.00 34-05.00 10.49m 2
8 # 232 Christine Shiyam 11 Colonie 35-05.25 34-04.00 10.46m 2
9 # 1271 Samantha Cerra 12 Tolland 36-00.00 33-00.00 10.05m 2
10 # 1444 Mira Mohler 12 William Hall 33-02.00 32-04.50 9.86m 1
11 # 274 Olivia Blas 11 Connetquot 34-00.25 32-01.75 9.79m 2
12 # 865 Neila Sylveriste 12 Norwich Free 31-04.00 32-01.00 9.77m 1
12 # 792 Sarah Nowacki 11 Newtown 33-01.00 32-01.00 9.77m 1
12 # 1446 Dinaka Onoh 12 William Hall 34-00.00 32-01.00 9.77m 2
15 # 219 Duanena Graves 10 Colonie 32-00.00 31-05.75 9.59m 1
16 # 1042 Kelsey Radzion 12 Shelton 33-08.00 31-04.00 9.55m 2
17 # 1112 Gina Mainella 11 Smithtown We 33-04.00 31-02.75 9.51m 2
18 # 250 Kirsten Paultre 12 Columbia 31-11.75 30-10.00 9.39m 1
19 # 175 Marisa Brough 12 Cheshire 34-01.50 30-02.00 9.19m 2
20 # 1333 Jenny Rafter 10 West Chester 28-08.50 30-01.50 9.18m 1
21 # 484 Siena Vestri 11 Great Valley 31-11.50 30-01.00 9.16m 1
22 # 786 Anna Burns 12 Newtown 29-11.50 29-09.00 9.06m 1
23 # 531 Armani Sidik 11 Hartford Pub 32-10.00 29-00.00 8.83m 1
24 # 885 Mary Syrett 12 Oyster Bay 28-11.75 27-06.50 8.39m 1
25 # 698 Ava Dimauro 11 Middletown 29-07.50 27-02.00 8.28m 1
26 # 466 Tristian Haugaboo 11 Granby Memor 36-03.00 26-01.00 7.95m 2
27 # 642 Giovanna McCormac 10 Locust Valle 23-06.00 20-09.50 6.33m 1
28 # 639 Hope Kim 10 Locust Valle 20-01.75 19-03.00 5.86m 1
Girls Weight Throw Championship
===================================================================================
Meet: * 53-10 1/16/2015 Alva Hicks, Classical
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 # 196 Cheyenne Figueroa 12 Classical 62-08.50 58-05.00* 17.80m
2 # 80 Alliya Boothe 12 Bloomfield 53-11.00 53-05.00 16.28m
3 # 558 Leah Moore 11 James Hillho 51-03.50 50-11.00 15.51m
4 # 556 Kira Lindner 12 Horace Greel 49-01.00 50-00.00 15.24m
5 # 25 Madison McGloin 12 Barrington 50-02.50 49-00.00 14.93m
6 # 629 Allison Plante 12 Lincoln High 45-04.00 46-06.00 14.17m
7 # 1158 Trinity Cardillo 12 Southington 50-11.50 46-05.00 14.14m
8 # 200 Serena Lalli 11 Classical 47-08.00 45-09.00 13.94m
9 # 1103 Kendra Ezeama 12 Smithfield 47-06.00 45-04.00 13.81m
10 # 307 Nicolette Ducharm 11 Cumberland 44-00.00 42-08.00 13.00m
11 # 79 Hope Belvit 12 Bloomfield 47-05.00 42-02.00 12.85m
12 # 631 Molly Thibaudeau 12 Lincoln High 42-04.25 42-00.00 12.80m
13 # 96 Otisha Williams 12 Bloomfield 46-00.00 41-09.00 12.72m
14 # 628 Hayley Chartier 11 Lincoln High 42-07.50 39-10.00 12.14m
15 # 192 Linda Berganza 12 Classical 45-09.00 37-05.00 11.40m
Girls 4x400 Meter Relay Connecticut
============================================================================
Meet: * 3:55.53 2007 Weaver H.S., CT
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Darien 4:20.00 4:14.05 1
1) #344 Alexis Lyons 10 2) #339 Chelsi Chevannes 11
3) #349 Charlotte Sulger 11 4) #340 Mairead Clas 10
2 Ellington 4:19.00 4:14.41 1
1) #388 Madison Holden 12 2) #390 Anna Moser 10
3) #391 Ella Moser 10 4) #389 Clara Mattson 12
3 Danbury 4:07.00 4:15.35 1
1) #316 Brianna Gillard 10 2) #322 Meilee Kry 12
3) #332 Da'Nae Sherman 10 4) #317 Jessica Glowacki 12
4 Fairfield Ludlowe 4:15.50 4:18.39 1
1) #398 Elizabeth Melvin 11 2) #400 Ashley Moynahan 12
3) #395 Nadine Jefremow 10 4) #394 Molly Ferullo 11
5 Weston 4:23.00 4:25.81 2
1) #1392 Lianne Saussy 10 2) #1396 Brooke Wagner 9
3) #1386 Emma Love 9 4) #1397 Ellison Weiner 9
6 Bristol Central 4:27.40 4:26.06 3
1) #125 Mia Hinton 12 2) #123 Christine Attle 11
3) #128 Emma Stone 11 4) #126 Rebecca Litwinczyk 9
7 Southington 4:22.00 4:26.08 2
1) #1172 Megan Wadman 11 2) #1167 Emma Plourde 12
3) #1168 Sofia Scalise 9 4) #1169 Meghan Sheline 12
8 E.O. Smith 4:33.59 4:27.96 3
1) #358 Elizabeth Bigelow 10 2) #368 Jayden Stygar 10
3) #359 Sarah Cao 11 4) #363 Lily Gile 12
9 Newington 4:25.00 4:28.58 2
1) #775 Emma Dos Santos 9 2) #777 Savannah Gallagher 9
3) #784 Reagan Pelton 12 4) #783 Olivia Mullings 11
10 Branford 4:45.10 4:29.24 4
1) #97 Julia Duffy 10 2) #100 Noor Issa 11
3) #101 Katie Laska 10 4) #102 Rose Lockery 12
11 Canton 4:31.00 4:29.27 3
1) #150 Maeve Balavender 12 2) #152 Ava Dakin 9
3) #156 Maya Sutton-Hall 11 4) #155 Chelsea Mitchell 12
12 Stonington 4:31.00 4:31.04 3
1) #1229 Helena Hoinsky 9 2) #1228 Piper Doyle 10
3) #1225 Vanessa Benjamin 11 4) #1227 Megan Detwiler 11
13 William Hall 4:25.00 4:32.47 2
1) #1438 Rowen Ivens 9 2) #1450 Hana Roggendorf 9
3) #1442 Catherine Mancini 10 4) #1443 Charlotte Melnitsky 11
14 Bristol Eastern 4:45.00 4:39.66 4
1) #130 Julia Armington 9 2) #131 Sophia Bouchard 10
3) #142 Alison Sullivan 10 4) #141 Alicia Rappleyea 11
15 Fitch 4:35.00 4:41.31 4
1) #438 Ashley Spreng 11 2) #433 Riley Marquis 12
3) #432 Avery Lyon 11 4) #435 Ava Poprocki 12
16 Lyme-Old Lyme 4:50.00 4:59.38 4
1) #667 Bianca Dasilva 11 2) #676 Anna Williams 12
3) #673 Sammy Owen 12 4) #672 Paige Kolesnik 11
Girls 4x800 Meter Relay Connecticut
============================================================================
Meet: * 9:21.84 1/20/2017 Greenwich, CT., Greenwich
K Lodato, Z Harris, G DeWinter, E Philippides
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Southington 10:05.00 9:49.05 1
1) #1171 Lauren Verrilli 11 2) #1162 Grace Michaud 11
3) #1163 Anny Moquete 12 4) #1161 Jaqueline Izzo 10
2 New Canaan 10:00.00 10:00.42 1
1) #755 Molly Murphy 11 2) #752 Ella Gibb 10
3) #750 Sophie Curcio 12 4) #751 Lauren Doherty 10
3 Fairfield Ludlowe 10:01.02 10:06.37 1
1) #405 Maddy Ruggiero 12 2) #393 Annelise Bentley 10
3) #399 Grace Moriarty 10 4) #396 Anna Keeley 10
4 E.O. Smith 10:24.00 10:06.74 1
1) #358 Elizabeth Bigelow 10 2) #367 Bridget Olson 10
3) #359 Sarah Cao 11 4) #368 Jayden Stygar 10
5 Brien McMahon 9:55.71 10:07.89 1
1) #112 Amanda Graham 11 2) #121 Riley Stenger 10
3) #114 Tess Jordan 12 4) #119 Cassidy Nash 11
6 Stonington 10:15.00 10:18.54 1
1) #1225 Vanessa Benjamin 11 2) #1231 Chloe Morehouse 10
3) #1232 Rachel Sabbadinni 11 4) #1227 Megan Detwiler 11
7 Darien 10:35.00 10:34.83 2
1) #344 Alexis Lyons 10 2) #334 Suzanna Alliegro 12
3) #345 Brianna Lyons 12 4) #338 Katie Chandler 11
8 Jonathan Law 10:56.96 10:35.21 2
1) #576 Eira Rodriguez 9 2) #577 Emma Savoie 10
3) #580 Alexis Voytek 11 4) #575 Hannah Rascoll 11
9 Middletown 10:36.00 10:35.21 2
1) #701 Hajar M'hamdi 11 2) #696 Melissa Carlson 9
3) #702 Ariana Monarca 12 4) #703 Nicole Nenninger 12
10 Wilton 10:23.00 10:39.41 1
1) #1463 Patricia Dineen 12 2) #1464 Peyton Gildersleeve 11
3) #1468 Paula Perez 12 4) #1466 Emily Mrakovcic 10
11 Weston 10:50.00 10:44.14 2
1) #1393 Remington Sherlock 9 2) #1385 Eden Leuzzi 9
3) #1387 Cambell Mcnulty 9 4) #1394 Sandra Stankiewicz 12
12 Canton 10:45.00 10:45.61 2
1) #149 MacKenzie Archangelo 11 2) #151 Julia Caputo 11
3) #152 Ava Dakin 9 4) #153 Emma Gallant 11
13 Bloomfield 11:30.00 10:46.63 2
1) #93 Jalah Turner 11 2) #94 Jalisa Turner 11
3) #95 Alicia Whyte 12 4) #91 Ravyn Spears 9
14 William Hall 11:15.00 10:54.20 2
1) #1447 Madeline O'Toole 10 2) #1445 Chloe Nordyke 12
3) #1427 Luna Laila Caplan 11 4) #1443 Charlotte Melnitsky 11
15 Bristol Eastern 11:20.00 11:34.40 2
1) #129 Sophia Andrade 11 2) #134 Isabell Fulton 10
3) #138 Audrey Perry 11 4) #133 Sarah Cody 9
16 Lyme-Old Lyme 11:50.00 11:54.13 2
1) #668 Emma Griffith 11 2) #670 Isabella Hine 11
3) #675 Kelly Walsh 11 4) #676 Anna Williams 12
Girls Distance Medley Connecticut
=========================================================================
Meet: * 12:35.05 1/19/2018 Rocky Hill, Rocky Hill
L Devine, L Orleans-Onyina, A White, E Stockman
School Seed Finals
=========================================================================
1 Southington 13:05.00 12:43.51
1) #1162 Grace Michaud 11 2) #1163 Anny Moquete 12
3) #1171 Lauren Verrilli 11 4) #1161 Jaqueline Izzo 10
2 Newtown 13:10.74 12:56.50
1) #793 Riley Powers 9 2) #796 Laura Wong 12
3) #788 Rylee Harrell 12 4) #790 Ally McCarthy 10
3 Tolland 13:10.00 13:00.63
1) #1273 Calista Mayer 10 2) #1274 Olivia McCarthy 12
3) #1275 Isabelle McNamee 10 4) #1270 Peyton Bornstein 10
4 Bethel High School 13:21.97 13:07.35
1) #62 Miranda Anastasakis 10 2) #65 Abigail Correard 10
3) #75 Nicole Popham 11 4) #68 Lauren Gallagher 10
5 New Canaan 12:50.00 13:15.79
1) #751 Lauren Doherty 10 2) #759 Riley Shipman 10
3) #752 Ella Gibb 10 4) #755 Molly Murphy 11
6 Bristol Eastern 13:57.00 13:19.17
1) #135 Fiona Gallagher 10 2) #140 Audra Porowski 10
3) #136 Victoria Kosciukiewicz 9 4) #132 Avery Braccia 11
7 Shelton 13:30.00 13:55.40
1) #1040 Greta Parkes 10 2) #1030 Mia Chen 10
3) #1041 Liz Porto 11 4) #1031 Adriana Franzese 10
8 Wethersfield 13:55.00 13:58.32
1) #1399 Kayla Condon 12 2) #1402 Adriana Mantilla 11
3) #1400 Jessica Garcia 12 4) #1406 Caroline Peak 10
Girls 4x200 Meter Relay Over 600
============================================================================
Meet: * 1:42.82 1/21/2011 Abington, Abington
N Grasty, L Nugent, J Matthews, R Strother
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Danbury 1:45.89 1:46.85 1
1) #312 Florence Dickson 10 2) #322 Meilee Kry 12
3) #329 Giuliana Robles 10 4) #316 Brianna Gillard 10
2 Tatnall 1:52.00 1:46.94 3
1) #1264 Mia Farina 11 2) #1265 Vanessa Howard 11
3) #1266 Alexis Tarlue 8 4) #1267 Kimmi Woods 11
3 Ramapo 1:47.49 1:47.18 1
1) #944 Cortney Lander 11 2) #939 Izzie Anzaldo 10
3) #948 Sophia Vernieri 11 4) #947 Sophia Schwartz 12
4 Brien McMahon 1:51.26 1:49.99 3
1) #117 Peyton McNamera 12 2) #115 Niamh Linehan 11
3) #116 Jocelyn Lister 12 4) #120 Kailynn Ortiz 11
5 Columbia 1:51.04 1:50.00 2
1) #252 Meghan Sambrook 11 2) #245 Mia Lapietra 11
3) #239 Cidnee Cornwall 11 4) #251 Kaiden Ring 10
6 Monroe Woodbury 1:51.74 1:50.29 3
1) #738 Ashley McDermott 11 2) #731 Amelia Giraud 11
3) #740 Sade Pasha 11 4) #735 Alicia Johnson 11
7 Classical 1:50.00 1:51.22 1
1) #1571 Babygirl Tarley 12 2) #1572 Jacqueline Edoro 10
3) #1574 Carolyn Myrus 9 4) #1573 Deijah Prak-preaster 11
8 Westerly 1:53.50 1:51.46 5
1) #1368 Mia Woycik 10 2) #1367 Diana Turano 11
3) #1366 Mikayla Sousa 9 4) #1364 Sydney Federico 12
9 Amity Reg. 1:54.78 1:51.59 6
1) #17 Emily Zielinski 11 2) #13 Madison Jennes 12
3) #14 Hunter Laubstein 12 4) #16 Alex Plaza 12
10 Patchogue-Medford 1:51.00 1:51.86 2
1) #908 Maria Baldwin 10 2) #913 Chloe Mckenzie 9
3) #915 Giavanna Tursi 10 4) #912 Jiana Hall 12
11 West Chester Henderson 1:51.20 1:52.29 2
1) #1352 Grace Weaver 11 2) #1345 Mary King 11
3) #1339 Karis Demi 12 4) #1340 Gabi Fernandes 11
12 Newington 1:52.00 1:52.56 4
1) #781 Maya Leonard 11 2) #782 Chloe Mamaclay 12
3) #783 Olivia Mullings 11 4) #784 Reagan Pelton 12
13 Weston 1:53.00 1:52.76 4
1) #1388 Abby Miles 10 2) #1397 Ellison Weiner 9
3) #1396 Brooke Wagner 9 4) #1395 Nicole Sztachelski 11
14 Bay Shore 1:51.54 1:52.79 3
1) #30 Mercy Aladegboungbe 12 2) #31 Zariyah Braxton 10
3) #35 Jayde Daniels 11 4) #37 Josephine Fargas 12
15 St. John the Baptist 1:51.00 1:52.81 2
1) #1200 Kristen Rivenburgh 12 2) #1192 Laila Gedeon 12
3) #1197 Morgan Magwood 11 4) #1189 Toni Bolton 10
16 Pine Bush 1:58.00 1:53.36 10
1) #919 Amy DeSena 12 2) #920 Jada Falu 9
3) #925 Zoe Rodi 10 4) #929 Keyera Williams 9
17 Wallkill 1:53.30 1:53.40 4
1) #1294 Taty Ortiz 11 2) #1295 Ariana Richardson 10
3) #1292 Aneesa Canales 12 4) #1296 Sam Rodriguez 12
18 Canton 1:49.33 1:53.54 1
1) #155 Chelsea Mitchell 12 2) #154 Julia Langou 12
3) #150 Maeve Balavender 12 4) #156 Maya Sutton-Hall 11
19 Fairfield Ludlowe 1:55.00 1:53.55 6
1) #392 Emma Aurilio 10 2) #400 Ashley Moynahan 12
3) #403 Kayla Pattison 10 4) #394 Molly Ferullo 11
20 Connetquot 1:55.00 1:54.12 6
1) #282 Janelle Foston 12 2) #290 Emily Pfeuffer 12
3) #281 Jessica Fieseler 11 4) #276 Nia Callaway 12
21 Stonington 1:54.54 1:54.17 5
1) #1230 Nancy Inthasit 10 2) #1224 Gwen Anderson 12
3) #1226 Carly Constantine 9 4) #1229 Helena Hoinsky 9
22 Hamden 1:52.00 1:54.23 4
1) #526 Mariama Diakhate 11 2) #528 Tiatianna Jones 11
3) #527 Sydlie Fleurimond 12 4) #529 Julia Lawrence-Riddell 9
23 Jonathan Law 1:56.85 1:54.27 8
1) #573 Brooke Dillman 11 2) #574 Nia Mayo 12
3) #579 Elly Van Waveren 9 4) #578 Sydney Simpson 10
24 Conard 1:59.08 1:54.41 12
1) #263 Gianna Niman 11 2) #254 Maeve D'Arcy 11
3) #267 Allison Schneider 12 4) #258 Clare Gillis 10
25 Cheshire 1:58.50 1:54.86 11
1) #188 Samantha Nowak 12 2) #181 Abigail DelVecchio 12
3) #191 Kira Zawalich 10 4) #178 Sarah Capute 11
26 Mohonasen 1:57.20 1:55.12 10
1) #715 Zionna Perez-Tucker 10 2) #708 Shea Bisner-Boulay 11
3) #711 Sara Costanzo 12 4) #710 Klementyna Cemerys 11
27 Middletown 1:56.89 1:55.13 9
1) #699 Imani Jenkins 12 2) #697 Grace DeRita 12
3) #695 Kaylee Allegretti 11 4) #705 Jeralyn Wiggins 12
28 Colonie 1:57.36 1:55.25 10
1) #208 Destiny Bennett-Giddings 1 2) #217 Rachel Garzone 10
3) #221 Sarah Masse 12 4) #227 Katie Parisi 7
29 William Hall 1:55.23 1:55.47 7
1) #1433 Cecilia Echevarria 11 2) #1442 Catherine Mancini 10
3) #1450 Hana Roggendorf 9 4) #1449 Grace Rocheleau 10
30 Wellington C. Mepham 1:55.00 1:55.57 7
1) #1317 Camylin Blake 10 2) #1316 Giovanna Barrett 10
3) #1321 Nina Florio 11 4) #1326 Brianna Thier 12
31 Shelton 1:54.00 1:55.99 5
1) #1045 Annelyse Sherman 10 2) #1046 Nina Turski 10
3) #1034 Adeline Kim 11 4) #1036 Haley Oko 12
32 Southington 1:57.00 1:56.02 9
1) #1159 Lindsey Catlin 10 2) #1164 Nina Muir 10
3) #1167 Emma Plourde 12 4) #1165 Kayla Pellitier 11
33 Ward Melville 1:56.50 1:56.33 8
1) #1315 Sarah Thornton 12 2) #1300 Olivia Downes 11
3) #1307 Ava Mingrone 11 4) #1308 Shiloh Morris 11
34 E.O. Smith 1:58.00 1:57.15 10
1) #365 Taylor Homiski 9 2) #361 Navia Casa 9
3) #369 Celestine Walliser 11 4) #360 Montana Casa 11
35 Fitch 1:57.02 1:57.22 9
1) #438 Ashley Spreng 11 2) #437 Abby Rogers 12
3) #433 Riley Marquis 12 4) #440 Mary Rose Victorino 11
36 NY Greenwich 1:58.78 1:57.24 11
1) #502 Cate Abate 9 2) #503 Molly Abate 8
3) #507 Keegan Collins 9 4) #519 Sophia Traver 11
37 Syosset 1:58.00 1:57.49 11
1) #1244 Annie Hatziioannou 12 2) #1240 Kee-Ann Cayemitte 9
3) #1251 Hannah Romano 12 4) #1241 Catherine Diao 12
38 Wethersfield 1:55.50 1:57.95 7
1) #1407 Madison Righi 11 2) #1401 Katie Hattie 10
3) #1408 Emily Sousa 10 4) #1409 Ana Villagra 11
39 Trumbull 1:56.50 1:58.22 8
1) #1577 Deja Sala'Huddin 11 2) #1280 Calyn Carbone 11
3) #1283 Keira Grant 11 4) #1288 Abby Michel 12
40 Yorktown 1:57.00 1:58.41 9
1) #1471 Noelle Cegielski 12 2) #1472 Charlotte Constantine 9
3) #1477 Sophia Spallone 11 4) #1474 Keira Flaherty 11
41 Bloomfield 1:54.00 1:58.47 5
1) #90 Nevaeh Penns 9 2) #83 Amyra Ettienne-Modeste 9
3) #82 Simone Dwyer 9 4) #92 Shanell Thompson 9
42 Darien 1:59.00 1:58.54 12
1) #335 Kate Armstrong 12 2) #341 Keziah Gymih-Padmore 9
3) #346 Eleanor Mellin 12 4) #347 Kaitlyn Popson 12
43 Smithtown West 1:56.00 1:59.21 8
1) #1117 Julia Ryba 9 2) #1123 Emma Wilkinson 10
3) #1110 Madison Friscia 11 4) #1120 Alison Tom 10
44 West Haven 1:58.80 1:59.45 11
1) #1359 Tomalyn Williams 11 2) #1358 Mardiya Wattara 10
3) #1356 Samiyah Sutherland 12 4) #1355 Adrianna McDonald 10
45 Lyman Hall 1:59.00 1:59.80 12
1) #659 Ellery Campbell 11 2) #661 Faith Danner 12
3) #662 Mikaela Durant 12 4) #663 Gabby LaLuna 10
46 Fairfield Warde 1:55.00 2:00.62 7
1) #414 Emma Fekete 10 2) #410 Jessica Amaral 10
3) #427 Anya Yaverski 11 4) #421 Tatyana Lyles 12
47 Norwich Free Academy 1:59.00 2:04.07 12
1) #851 Jasmyn Bransford 10 2) #858 Madison Martin 12
3) #863 Emma Grace Ricketts 12 4) #860 Alyssa Newson 9
48 Niskayuna 1:55.00 2:06.59 6
1) #797 Katy Aldous 12 2) #817 Lily Winters 10
3) #813 Rayna Parzych 10 4) #801 Sarah Decker 12
Girls 4x400 Meter Relay Over 600
============================================================================
Meet: * 3:59.51 1/15/2016 Uniondale, Uniondale
A Jinks, k cherrington, b mcGregor, z fuller
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Weston 4:12.00 4:05.54 1
1) #1398 Ava Zielinski 11 2) #1388 Abby Miles 10
3) #1390 Amelia Rudolph 10 4) #1395 Nicole Sztachelski 11
2 Ramapo 4:10.84 4:07.05 1
1) #944 Cortney Lander 11 2) #939 Izzie Anzaldo 10
3) #947 Sophia Schwartz 12 4) #948 Sophia Vernieri 11
3 Columbia 4:17.34 4:10.64 2
1) #252 Meghan Sambrook 11 2) #242 Emma Golden 11
3) #239 Cidnee Cornwall 11 4) #251 Kaiden Ring 10
4 Padua 4:24.00 4:10.73 4
1) #897 Judith McLaughlin 11 2) #889 Elena Bocchetti 10
3) #890 Olivia Bocchetti 11 4) #907 Grace Zamrowski 11
5 Classical 4:17.89 4:11.51 2
1) #1571 Babygirl Tarley 12 2) #1572 Jacqueline Edoro 10
3) #1574 Carolyn Myrus 9 4) #1573 Deijah Prak-preaster 11
6 Connetquot 4:20.00 4:15.21 3
1) #271 Olivia Amberger 11 2) #293 Hannah Steiner 10
3) #289 Emily Medina 11 4) #287 Marissa McDougall 8
7 New Milford 4:20.00 4:15.26 3
1) #768 Anichka Malachi 9 2) #769 Mya Morabito 9
3) #774 Shae Zeitler 11 4) #764 Ciara Anderson 11
8 Tatnall 4:15.00 4:15.55 1
1) #1264 Mia Farina 11 2) #1263 Lydia Colasante 9
3) #1265 Vanessa Howard 11 4) #1266 Alexis Tarlue 8
9 Ward Melville 4:12.00 4:17.07 1
1) #1310 Elizabeth Radke 12 2) #1311 Jane Radke 10
3) #1313 Caroline Regan 11 4) #1303 Arianna Gilbride 10
10 Westerly 4:20.00 4:19.93 2
1) #1361 Mia Campbell 9 2) #1364 Sydney Federico 12
3) #1366 Mikayla Sousa 9 4) #1363 Anna Cozzolino 12
11 Patchogue-Medford 4:26.00 4:21.32 4
1) #908 Maria Baldwin 10 2) #913 Chloe Mckenzie 9
3) #916 Krystal Whyte 10 4) #912 Jiana Hall 12
12 Pine Bush 4:30.00 4:23.47 5
1) #928 Gabriella Toro 11 2) #920 Jada Falu 9
3) #925 Zoe Rodi 10 4) #923 Sienna Hunter 9
13 Smithtown West 4:30.00 4:24.22 5
1) #1105 Emily Castro 10 2) #1115 Lucia Perich 11
3) #1118 Katelyn Sheuchenko 10 4) #1122 Halle Vercillo 12
14 Bay Shore 4:32.32 4:26.48 6
1) #31 Zariyah Braxton 10 2) #30 Mercy Aladegboungbe 12
3) #36 Madeline Dunn 12 4) #41 Mia Grassia 10
15 Wellington C. Mepham 4:19.00 4:26.93 2 4:26.926
1) #1321 Nina Florio 11 2) #1323 Mikhaila Hawthorne 9
3) #1324 Emily Moehringer 11 4) #1326 Brianna Thier 12
16 Syosset 4:30.00 4:26.93 4 4:26.928
1) #1256 Sophie Wang 10 2) #1257 Stephanie Yormack 11
3) #1247 Shania Jagda 10 4) #1236 Eesha Alladin 11
17 Darien 4:34.00 4:27.10 6
1) #346 Eleanor Mellin 12 2) #336 Lauren Blake 10
3) #337 Sally Boucher 11 4) #334 Suzanna Alliegro 12
18 Conard 4:30.00 4:30.10 5
1) #254 Maeve D'Arcy 11 2) #253 Bridget Bronsdon 10
3) #255 Bridget Drummey 11 4) #266 Emma Sasonov 10
19 Cheshire 4:48.50 4:30.56 7
1) #189 Alexandra Palladino 9 2) #186 Riley Hanover 10
3) #174 Hannah Brennan 11 4) #179 Kristin Daddi 11
20 St. John the Baptist 4:30.00 4:31.24 4
1) #1195 Natalia Khoury 12 2) #1196 Brianna Kilker 12
3) #1187 Ashley Anderson 11 4) #1188 Ainsley Berrin 11
21 Shelton 4:30.00 4:36.84 5
1) #1037 Erika Olson 11 2) #1033 Mariah Hamel 12
3) #1047 Allyssa Verdicchio 11 4) #1036 Haley Oko 12
22 West Chester Henderson 4:40.20 4:40.68 7
1) #1337 Gabby Caronia 11 2) #1338 Nina Crandell 9
3) #1343 Amber Gehron 12 4) #1340 Gabi Fernandes 11
23 Fairfield Warde 4:22.00 4:41.21 3
1) #419 Emilia Kozeracki 10 2) #416 Abby Hart 12
3) #417 Bridget King 11 4) #424 Emma Shaughnessy 10
24 Colonie 4:40.00 4:42.19 6
1) #215 Maddie Duffy 8 2) #238 Julia Wang 12
3) #231 Jennifer Shafer 9 4) #226 Lillian Moran 9
25 E.O. Smith 4:38.00 4:44.93 6
1) #361 Navia Casa 9 2) #366 Allie Leonard 9
3) #356 Briana Ashton 9 4) #364 Analiese Hardon 11
26 Mohonasen 4:56.10 4:45.20 8
1) #709 Alexis Brown 9 2) #710 Klementyna Cemerys 11
3) #717 Kyde Power 7 4) #724 Bonnieta Supaul 10
27 JFK-Bellmore 4:48.65 4:47.10 8
1) #565 Alicia Prainito 12 2) #561 Jessica Mehr 9
3) #562 Rachel Mohr 11 4) #564 Arianna Peckham 11
28 William Hall 4:43.00 4:51.62 7
1) #1430 Hailey Cyr 9 2) #1449 Grace Rocheleau 10
3) #1456 Emma Wyatt 9 4) #1457 Ally Yamamoto 9
29 Yorktown 4:43.00 4:52.80 7
1) #1475 Kayla Howell 10 2) #1474 Keira Flaherty 11
3) #1477 Sophia Spallone 11 4) #1476 Grace McClay 9
30 Wallkill 4:59.70 8
1) #1294 Taty Ortiz 11 2) #1295 Ariana Richardson 10
3) #1292 Aneesa Canales 12 4) #1296 Sam Rodriguez 12
31 NY Greenwich 4:59.90 5:02.80 8
1) #505 Danielle Boyea 10 2) #506 Nadia Chincola 10
3) #509 Tayler Cristaldi 10 4) #512 Ramona Jordan 11
Girls 4x800 Meter Relay Over 600
============================================================================
Meet: * 9:23.11 1/15/2016 Sachem East, Sachem East
A DeCicco, C Murphy, J Manfredi, V Romero
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Sachem East 9:49.00 9:44.36 1
1) #1010 Alexis Violi 11 2) #1009 Lauren Trejo 11
3) #1008 Grace Teller 9 4) #1006 Anna Murphy 11
2 Padua 9:58.00 9:44.48 1
1) #889 Elena Bocchetti 10 2) #904 Natalie Spadaccini 11
3) #897 Judith McLaughlin 11 4) #907 Grace Zamrowski 11
3 Connetquot 10:11.56 9:56.34 2
1) #283 Kaitlyn Iocca 12 2) #285 Audrey Joseph 12
3) #295 Melanie Walsh 11 4) #273 Madeline Barget 10
4 Hingham 9:50.00 9:57.61 1
1) #541 Lindy Stadtlander 12 2) #538 Ciara Dale 12
3) #540 Libby Ranocha 12 4) #542 Kelsey Tarby 9
5 Weston 9:50.00 10:00.70 1
1) #1392 Lianne Saussy 10 2) #1390 Amelia Rudolph 10
3) #1398 Ava Zielinski 11 4) #1384 Natalie Haythorn 11
6 Ramapo 10:10.00 10:01.00 2
1) #940 Elizabeth Conklin 11 2) #942 Carly Griffin 9
3) #946 Megan Schneider 11 4) #943 Lauren Judd 12
7 Monroe Woodbury 10:00.00 10:02.63 1
1) #745 Ava Turner 11 2) #743 Leah Smith 9
3) #739 Sarah Molino 11 4) #732 Evelyn Gonzalez-Valle 12
8 Eastport-South Manor 9:55.00 10:05.31 1
1) #380 Savannah Haushalter 11 2) #379 Anna Gansrow 8
3) #375 Makayla Capalino 11 4) #385 Ava Rooney 8
9 NY Greenwich 9:40.34 10:13.36 1
1) #518 Emily Skiff 10 2) #520 Brooke Wright 12
3) #517 Nina Sgambelluri 10 4) #508 Quinn Collins 12
10 Columbia 10:33.00 10:14.58 2
1) #243 Abigail Heeg 9 2) #246 Kiley Matthews 10
3) #247 Abigail (Abby) Moxon 9 4) #244 Madelyne (Maddie) Knapp 10
11 Syosset 10:12.00 10:14.97 2
1) #1238 Emily Berg 10 2) #1248 Sumaira Mayan 11
3) #1243 Samantha Goldberg 8 4) #1254 Priya Sondhi 10
12 West Chester Henderson 10:15.20 10:16.51 2
1) #1336 Megan Baker 12 2) #1342 Lauren Franco 11
3) #1337 Gabby Caronia 11 4) #1347 Caroline Miller 11
13 Colonie 10:16.67 10:16.96 2
1) #216 Julianna Frankenfield 8 2) #209 Sophia Bisognano 12
3) #218 Emma Gepfert 10 4) #207 Olivia Armenia 9
14 Bay Shore 10:16.87 10:21.65 2
1) #40 Ruth Gonzalez 11 2) #44 Lola Leone 11
3) #45 Kaylee McCormick 8 4) #43 Ella Lehmann 10
15 William Hall 10:05.00 10:22.12 2
1) #1436 Mia Healer 11 2) #1429 Emily Cubbage 12
3) #1451 Katerine Sanderson 10 4) #1441 Natalie Lytle 11
16 New Milford 9:55.00 10:30.65 1
1) #767 Sydney Kelleher 9 2) #771 Ellie Rainey 9
3) #765 Julia Colley 12 4) #769 Mya Morabito 9
17 JFK-Bellmore 10:44.00 10:35.72 3
1) #559 Ileane Barrera 10 2) #560 Lana Jewett 7
3) #566 Marissa Spottiswood 10 4) #567 Maya Spottiswood 11
18 Pine Bush 10:00.00 10:37.51 1
1) #917 Yasmin Aguilar 9 2) #922 Jessica Horne 9
3) #928 Gabriella Toro 11 4) #924 Paige Loiodice 11
19 E.O. Smith 10:40.00 10:39.81 3
1) #364 Analiese Hardon 11 2) #356 Briana Ashton 9
3) #366 Allie Leonard 9 4) #370 Yuria Yamamoto 11
20 Cheshire 11:00.00 10:41.78 3
1) #189 Alexandra Palladino 9 2) #177 Kayla Byrne 12
3) #184 Oliva Ferraro 10 4) #179 Kristin Daddi 11
21 Niskayuna 11:20.00 10:44.00 3
1) #802 Hayley Elsbree 9 2) #807 Caitlyn LaFargue 9
3) #810 Sara Mongelli 9 4) #808 Allison Malatesta 12
22 New Canaan 10:38.00 10:46.68 2
1) #757 Imogen Rawlings-Green 10 2) #759 Riley Shipman 10
3) #753 Kiera Hynes 10 4) #756 Emma Ognibene 11
23 Smithtown West 10:40.00 10:58.53 3
1) #1111 Brooke Kelleher 10 2) #1106 Sarah Chapman 12
3) #1109 Kaiya Forte-Joyles 12 4) #1104 Shannon Alptekin 11
24 Wellington C. Mepham 10:50.00 10:59.75 3
1) #1323 Mikhaila Hawthorne 9 2) #1325 Morgan Schaefer 9
3) #1324 Emily Moehringer 11 4) #1320 Shannon Corr 12
25 Patchogue-Medford 10:40.00 11:00.91 3
1) #909 Emma Crowley 11 2) #910 Meagan Erlwein 10
3) #911 Kaylie Green 10 4) #914 Lindsay Piquette 11
26 Fitch 11:17.00 11:01.19 3
1) #430 Katherine Barnes 11 2) #439 Kelsi Ursini 11
3) #435 Ava Poprocki 12 4) #434 Paige Pollard 12
27 Mohonasen 10:55.00 11:44.32 3
1) #712 Jocelyn Countryman 12 2) #718 Janoy Ramirez 8
3) #707 Christa Bailey 12 4) #714 Zoe Miller-Graham 8
28 Fairfield Warde 11:00.00 11:57.59 3
1) #413 Anka Dixon 11 2) #418 Hannah Kohn 9
3) #423 Mary Ryan 9 4) #420 Ella Kronzer 9
29 Shelton 11:45.00 12:20.79 3
1) #1044 Maeve Sheldon 12 2) #1038 Ellie O'Rourke 10
3) #1043 Olivia Salluhi 10 4) #1035 Aislynn Kostandini 12
Girls Distance Medley Over 600
============================================================================
Meet: * 12:17.38 1/15/2016 Cross River, Cross River
School Seed Finals H#
============================================================================
1 NY Greenwich 12:40.90 12:44.30 1
1) #521 Brynne Wright 12 2) #522 Teagan Wright 9
3) #504 Bailey Bain 9 4) #510 Emma Cronin 12
2 Niskayuna 13:00.00 12:48.32 1
1) #799 Madeleine Beltramo 12 2) #812 Lillian O'Connell 12
3) #804 Katharine Hesler 12 4) #805 Liyat Kebbede 10
3 Monroe Woodbury 12:44.00 12:57.53 1
1) #743 Leah Smith 9 2) #730 Angela Fini 12
3) #745 Ava Turner 11 4) #732 Evelyn Gonzalez-Valle 12
4 Mohonasen 12:42.00 13:05.28 1
1) #713 Rachel Miller 7 2) #719 Natalia Sawyer 10
3) #722 Emma Sinisgalli 12 4) #721 Kate Sherman 11
5 Ward Melville 13:00.00 13:11.01 1
1) #1297 Alexis Bell 10 2) #1306 Victoria McKnight 11
3) #1314 Julia Stafford 11 4) #1309 Amanda Probst 8
6 St. John the Baptist 13:13.00 13:12.65 1
1) #1198 Kerri McCormack 12 2) #1191 Alexandra Eye 11
3) #1201 Sabria Spezia 11 4) #1193 Madison Isnardi 12
7 Ramapo 13:08.00 13:14.03 1
1) #946 Megan Schneider 11 2) #945 Lizzie Samarro 11
3) #942 Carly Griffin 9 4) #943 Lauren Judd 12
8 New Milford 13:48.00 13:14.28 2
1) #768 Anichka Malachi 9 2) #773 Madelaine Sweeney 10
3) #766 Claire Daniels 10 4) #774 Shae Zeitler 11
9 Columbia 14:00.00 13:23.16 2
1) #246 Kiley Matthews 10 2) #240 Filippa Dedorsson 12
3) #241 Shea Fajen 8 4) #247 Abigail (Abby) Moxon 9
10 Smithtown West 13:30.00 13:24.94 2
1) #1113 Kate Manalastas 12 2) #1108 Michelle Fitting 12
3) #1121 Julia Tyler 10 4) #1114 Josie Muratore 10
11 West Chester Henderson 12:59.80 13:30.61 1
1) #1344 Amanda Kelly 10 2) #1353 Veronica Zemniak 9
3) #1351 Liesl Scherrer 11 4) #1348 Jenna Mulhern 10
12 Colonie 13:28.00 13:33.51 2
1) #218 Emma Gepfert 10 2) #220 Lejla Hrelja 11
3) #228 Liz Renko 10 4) #223 Mia McClaine 7
13 Connetquot 13:50.00 13:55.02 2
1) #270 Madeline Amberger 12 2) #294 Anna Thornton 11
3) #280 Morgan Elliott 11 4) #275 Lara Booth 8
14 Eastport-South Manor 13:30.00 14:05.54 2
1) #383 Emma Mosca 9 2) #384 Olivia Reid 11
3) #387 Emily Wynne 11 4) #385 Ava Rooney 8
15 E.O. Smith 14:10.00 14:08.36 2
1) #356 Briana Ashton 9 2) #360 Montana Casa 11
3) #364 Analiese Hardon 11 4) #357 Ally Bean 9
16 Cheshire 13:50.00 14:10.97 2
1) #177 Kayla Byrne 12 2) #189 Alexandra Palladino 9
3) #179 Kristin Daddi 11 4) #184 Oliva Ferraro 10
17 New Canaan 13:20.00 14:12.71 2
1) #753 Kiera Hynes 10 2) #757 Imogen Rawlings-Green 10
3) #756 Emma Ognibene 11 4) #750 Sophie Curcio 12
18 Fairfield Warde 14:00.00 14:13.47 2
1) #426 Emily Vogt 12 2) #425 Taylor Treonze 11
3) #412 Allie Burt 10 4) #415 Shannon Garrett 12
Girls 4x200 Meter Relay Under 600
============================================================================
Meet: * 1:45.49 1995 Camden H.S., NJ
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Germantown Friends 1:53.97 1:53.19 1
1) #450 Zuri Abdus-Salaam 10 2) #456 Jillian Yum 12
3) #454 Annie McLaughlin 10 4) #455 Asha Vincent 10
2 Holy Trinity 1:52.00 1:54.97 1
1) #550 Victoria Rodriguez 11 2) #554 Ariana Taveras 10
3) #545 Tori Chorzepa 11 4) #555 Andrea Uba 10
3 Ramsey 1:53.80 1:56.16 1
1) #967 Kayleigh McNeill 11 2) #966 Kristin Lloyd 12
3) #970 Chloe Rawdon 10 4) #965 Hanna Leto 12
4 Abington Friends 1:54.86 1:57.27 2
1) #6 Lilli Wallace-Larkin 11 2) #3 Mya Osborne 12
3) #2 Brianna Davis 12 4) #7 Taylor Zavala 9
5 Locust Valley 2:00.00 1:57.60 3
1) #635 Kylie Daly 10 2) #641 Shannon MacArthur 11
3) #640 Natalie MacArthur 11 4) #634 Nina Cialone 12
6 Sacred Heart Academy 1:53.90 1:57.68 1
1) #1018 Meaghan Cameron 12 2) #1023 Bianca Kave 12
3) #1026 Christina Pienkos 12 4) #1016 Janae Antrum 11
7 Oyster Bay 1:54.10 1:58.74 2
1) #879 Erica Duke 12 2) #883 Chiara Rutigliano 8
3) #884 Michela Rutigliano 12 4) #882 Gabriela Ortuno 11
8 South Bronx 1:57.00 1:59.61 2
1) #1144 Alessandra Alvarez 12 2) #1155 Anateresa Soto 11
3) #1150 McKenzie Gray 10 4) #1148 Gabriel Gonzalez 9
9 Maloney 2:02.00 2:00.85 3
1) #680 Dasia Mongillo 12 2) #679 Kristen McCormack 11
3) #678 Lauren Matias 11 4) #677 Charlise Levesque 12
10 Somers 2:00.00 2:05.91 3
1) #1129 Clare Keane 12 2) #1138 Nadia Pennella 11
3) #1141 Katherine Velardo 12 4) #1135 Kayla Morgante 12
11 St. Dominic 1:58.76 2:10.03 3
1) #1178 Logan Hart 12 2) #1176 Madison Cortes 10
3) #1177 Sophia Fragiacomo 12 4) #1182 Caroline O'Donnell 11
Girls 4x400 Meter Relay Under 600
============================================================================
Meet: * 4:01.24 1/15/2016 Westhampton Beach, Westhampton
K Berman, G Gilbakian, N Muphy, J Jordan
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Ramsey 4:16.10 4:14.97 1
1) #969 Claire O'Keeffe 11 2) #963 Erica Gjini 12
3) #955 Katelyn Bergen 11 4) #959 Sophie Cunningham 11
2 Friends Academy 4:18.27 4:15.55 1
1) #449 Nyah Thomas 10 2) #446 Emma Knopf 11
3) #443 Adrienne Coleman 11 4) #445 Caroline Green 11
3 Oyster Bay 4:32.70 4:23.77 2
1) #886 Bridget Zahradnik 10 2) #880 Greta Flanagan 11
3) #881 Elisia Gallo 10 4) #884 Michela Rutigliano 12
4 Somers 4:25.00 4:27.08 2
1) #1142 Isabella Viscovich 11 2) #1140 Caitlyn Van Tassell 12
3) #1131 Ella Lansky 12 4) #1139 Sabrina Somoza 12
5 North Shore 4:36.00 4:32.60 3
1) #832 Sophia Banner 9 2) #836 Sydney Getelman 10
3) #844 Paige Shane 10 4) #839 Juliet Knoell 9
6 Abington Friends 4:22.75 4:33.21 1
1) #6 Lilli Wallace-Larkin 11 2) #3 Mya Osborne 12
3) #2 Brianna Davis 12 4) #4 Clare Robinson 11
7 Holy Trinity 4:29.00 4:33.90 2
1) #544 Colleen Chojnacki 9 2) #546 Paige Gibbs 11
3) #545 Tori Chorzepa 11 4) #549 Genesis Miller 12
8 South Bronx 5:00.00 4:38.11 3
1) #1153 Leilani Robinson 10 2) #1148 Gabriel Gonzalez 9
3) #1145 Hannah DeJesus 10 4) #1150 McKenzie Gray 10
9 Maloney 4:53.30 4:38.22 3
1) #678 Lauren Matias 11 2) #679 Kristen McCormack 11
3) #680 Dasia Mongillo 12 4) #677 Charlise Levesque 12
10 Wheatley School 4:33.00 4:43.70 2
1) #1413 Juliana Mendes 10 2) #1414 Caroline O'Brien 10
3) #1410 Lexi Burke 10 4) #1411 Alexandria Castiglie 11
11 Locust Valley 4:58.61 4:51.07 3
1) #632 Emily Barosin 11 2) #638 Elisabeth Dunne 10
3) #643 Madison Weiss 10 4) #633 Trinity Benstock 10
12 St. Dominic 4:22.50 5:02.06 3
1) #1175 Milani Bethel 11 2) #1180 Suhayla Johnson 12
3) #1182 Caroline O'Donnell 11 4) #1176 Madison Cortes 10
Girls 4x800 Meter Relay Under 600
=========================================================================
Meet: * 9:16.06 1/20/2017 Shoreham-Wading River, Shoreham-Wad
K Lee, A Hays, A Dwyer, P Capes
School Seed Finals
=========================================================================
1 St. Dominic 10:15.00 9:56.13
1) #1180 Suhayla Johnson 12 2) #1175 Milani Bethel 11
3) #1182 Caroline O'Donnell 11 4) #1185 Kayla Sullivan 11
2 Ramsey 10:10.20 10:00.47
1) #957 Carolyn Coletti 12 2) #954 Maya Bender 12
3) #968 Jessica Nixon 11 4) #962 Kaitlyn Garofalo 11
3 Great Neck North 10:38.00
1) #474 Netta Mualem 12 2) #470 Vera Cho 12
3) #477 Daria Scolnick 12 4) #473 Natasha Khazzam 10
4 Oneida 11:10.54 10:59.86
1) #877 Julianna Elberson 9 2) #875 Amelia Bowman-McCoy 10
3) #876 Samantha Cordell 9 4) #878 Elizabeth Roberts 12
5 Holy Trinity 11:29.00 11:34.99
1) #544 Colleen Chojnacki 9 2) #547 Brooke Grossjung 9
3) #548 Audrey Jones 9 4) #551 Amanda Sciano 11
6 Somers 12:00.00 11:54.74
1) #1128 Maeve Janecka 12 2) #1125 Eleanor Greenbaum 12
3) #1143 Emily Wray 12 4) #1133 Ariel Markowski 12
7 South Bronx 12:45.00 12:17.36
1) #1152 Giftebelle Lomotey 12 2) #1151 Alyssa Lewis 11
3) #1154 Amandy Rodriguez 9 4) #1146 Emelyn Fermin 12
Girls Distance Medley Under 600
=========================================================================
Meet: * 12:11.73 2007 Scotia-Glenville H.S., NY
School Seed Finals
=========================================================================
1 Rocky Hill 12:50.00 12:58.40
1) #1001 Maren Valente 11 2) #999 Gillian Fernstorm 10
3) #998 Maria Corcoran 10 4) #1000 Elizabeth Stockman 12
2 Wheatley School 12:50.00 13:01.40
1) #1412 Emmie Keys 10 2) #1415 Caitlin O'Keefe 9
3) #1416 Vittoria Papa 10 4) #1417 Julia Schriefer 10
3 Germantown Friends 12:59.82 13:02.60
1) #452 Anna Macdonald 10 2) #454 Annie McLaughlin 10
3) #451 Maribel Carpenter 12 4) #453 Annika Marcelis 10
4 North Salem 13:10.00 13:05.05
1) #827 Juliette Intrieri 12 2) #830 Katie Mogg 12
3) #829 Emma Litchfield 12 4) #828 Ava Jolley 11
5 Hendrick Hudson 13:00.00 13:10.91
1) #534 Sarah Mandelkow 11 2) #533 Diana Alvarez 10
3) #536 Zoe Rose 11 4) #535 Isolde McManus 11
6 Somers 13:30.00 13:21.64
1) #1130 Ella Kittredge 11 2) #1134 Ashley Moon 11
3) #1136 Ciara Murphy 11 4) #1132 Nieve Mahood 11
7 North Shore 13:35.00 13:30.62
1) #831 Elle Archer 8 2) #835 Jules Firouztale 11
3) #838 Sarah Hoell 10 4) #841 Fiona Reagan 10
8 Great Neck North 13:45.00 13:34.33
1) #469 Alexandra Ahdoot 11 2) #477 Daria Scolnick 12
3) #476 Emily Schecter 11 4) #473 Natasha Khazzam 10
9 St. Dominic 13:25.00 13:54.86
1) #1180 Suhayla Johnson 12 2) #1179 Charlotte Hennessey 11
3) #1182 Caroline O'Donnell 11 4) #1183 Natalie Pinto 12
10 Ramsey 13:38.70 14:08.98
1) #956 Kenya Bravo 11 2) #958 Emily Connolly 11
3) #953 Katherine Ascencio 11 4) #972 Maya Winger 10
11 Friends Academy 13:40.00 14:25.81
1) #444 Olivia Como 9 2) #441 Samantha Amritt 10
3) #448 Olivia Carden 9 4) #447 Leah Loetman 12
12 Holy Trinity 14:40.00 14:55.10
1) #544 Colleen Chojnacki 9 2) #553 Anna Swinchuck 11
3) #548 Audrey Jones 9 4) #551 Amanda Sciano 11
Boys 55 Meter Dash Championship
============================================================================
Meet: * 6.34 2006 Eric Osel, East Providence H.S., RI
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 # 652 Richmond Kwaateng 12 Lowell 6.40 6.52q 18
2 # 1138 Keith Berrouet 12 Sport and Me 6.43 6.57q 17
3 # 567 Christopher Pigat 12 Hamden 6.59 6.58q 15
4 # 1061 Michael Rodia 12 Shelton 6.60 6.62q 14
5 # 1056 Jason Lorent 11 Shelton 6.63 6.67q 11
6 # 417 Darren Blount 11 Fairfield Co 6.81 6.69q 12 6.685
7 # 579 Ralph Hawkins 10 James Hillho 6.61 6.69q 13 6.689
8 # 339 Josh Stewart 11 Daniel Hand 6.72 6.70q 1
9 # 862 Luke Martin 11 North Shore 6.68 6.71q 9
10 # 1159 Zion Glover 12 St. Mark's 6.51 6.72q 16
11 # 588 Rayshon Jacobs 12 Jonathan Law 6.77 6.74q 5
12 # 880 Dangelo Aristilde 10 Norwich Free 6.70 6.75q 7
13 # 1349 Aiden Ray 12 West Chester 6.92 6.76q 6 6.757
14 # 868 Brandon Drummond 12 Northwest Ca 6.77 6.76q 2 6.759
15 # 1398 Jack Spenser 11 Weston 6.80 6.77q 10
16 # 728 Isaiah Gershon 10 Mohonasen 6.69 6.78q 8 6.777
17 # 1416 Devin Cue 11 Wilbur Cross 6.77 6.78q 3 6.778
18 # 427 Tymaine Smith 10 Fairfield Co 6.81 6.80q 13 6.793
19 # 270 Brenden Hill 11 Conard 6.87 6.80q 14 6.794
20 # 660 Micheal Toppin 12 Lyman Hall 6.70 6.80q 5 6.799
21 # 936 Mark Cristino 12 Pomperaug 6.62 6.80q 12 6.800
22 # 504 Kai Cummings 12 Germantown F 6.67 6.82q 10 6.815
23 # 271 Christopher Magli 12 Conard 6.82 6.82q 14 6.816
24 # 121 Ramon Ambert 12 Bristol Cent 6.80 6.83q 9 6.823
25 # 1352 John Zurlo 11 West Chester 6.93 6.83 5 6.829
26 # 593 Naheim Washington 11 Jonathan Law 6.84 6.83 18 6.830
27 # 1417 Armon Hyslop 11 Wilbur Cross 6.82 6.84 15
28 # 1337 Nick Falcone 12 West Chester 7.00 6.85 15
29 # 630 Alex Nuahn 12 La Salle Aca 6.71 6.86 1
30 # 231 Zerius Dickerson 12 Colonie 6.84 6.87 17
31 # 345 Austin Dehmel 12 Darien 6.78 6.89 6
32 # 819 Neil Coppola 11 Newtown 6.86 6.90 17 6.895
33 # 123 Xavier Browne 11 Bristol Cent 6.96 6.90 4 6.898
34 # 1040 Amari Mathis 10 Salesianum 6.79 6.90 7 6.899
34 # 1132 Anthony Penta 12 Southington 6.88 6.90 13 6.899
36 # 1047 Drew Stokes 9 Salesianum 6.99 6.91 9
37 # 76 Tyler Loth 12 Bethel HS 6.86 6.93 16 6.926
37 # 1122 Johnny Carrerio 12 Southington 6.91 6.93 7 6.926
39 # 116 Blaise Mazurkiewi 10 Brien McMaho 6.99 6.94 10
40 # 1196 Aiden Rose 12 Staples 6.90 6.95 8 6.943
41 # 1548 Joe Megale 11 Trumbull 7.01 6.95 18 6.945
42 # 875 Greg Foster 11 Norwalk 6.90 6.95 11 6.948
43 # 900 Elijah Blocker 11 Notre Dame ( 6.80 6.96 11
44 # 584 Brandon Root 11 JFK-Bellmore 7.12 6.97 5 6.961
45 # 1253 Chase Brothers 12 Tatnall 6.90 6.97 9 6.966
46 # 1136 Justin Zitofsky 10 Southington 6.95 6.99 3 6.982
47 # 787 Dominic Kentish 11 New Fairfiel 6.70 6.99 2 6.986
48 # 1191 Connor Mcgeehan 11 Staples 6.98 6.99 7 6.990
48 # 1044 Michael Portale 10 Salesianum 6.86 6.99 15 6.990
50 # 1314 Brandon Hsu 11 Wellington C 7.00 7.00 14
51 # 866 Aiden Stulburger 10 North Shore 7.00 7.02 16
52 # 560 Connor Smith 11 NY Greenwich 6.77 7.03 4 7.024
53 # 583 Jack Racer 12 JFK-Bellmore 6.95 7.03 1 7.025
54 # 1477 Nick Redd Wilmington Frien 7.07 7.03 11 7.026
55 # 1342 Aidan Langan 10 West Chester 7.11 7.03 2 7.028
55 # 823 William Hornby 11 Newtown 7.02 7.03 18 7.028
57 # 825 Zachary Majeski 11 Newtown 7.03 7.04 15
58 # 692 Hector Sanchez 12 Manchester 6.94 7.06 1 7.052
59 # 1167 Braxton Fontaine 12 St. Raphael 6.80 7.06 8 7.056
60 # 860 Aidan Leporin 11 North Shore 7.00 7.06 13 7.060
61 # 878 Kyle Gordon 12 Norwalk 7.00 7.07 17 7.061
62 # 1205 Isaiah Torres 11 Staples 7.07 7.07 10 7.063
63 # 1216 Sam Inthasit 11 Stonington 6.84 7.09 16
64 # 1555 Dayln Kinard 11 Mount St. Mi 6.88 7.10 12 7.095
65 # 1140 Shamar Damas 12 Sport and Me 7.20 7.10 17 7.099
66 # 80 Kyle Platt 12 Bethel HS 7.02 7.10 16 7.100
67 # 50 Brian Kata 12 Bay Shore 7.09 7.11 5
68 # 1137 Omar Anwar 12 Sport and Me 7.30 7.12 10 7.117
68 # 1516 Aaron McGirr 12 Yorktown 7.33 7.12 8 7.117
70 # 812 Reginald McGregor 12 Newington 6.97 7.12 6 7.118
71 # 677 Ethan Rivera 12 Maloney 7.08 7.13 6 7.123
72 # 1107 Justin Wright 11 Somers 7.12 7.13 6 7.130
73 # 1475 Osi Chukwuocha Wilmington Frien 7.16 7.16 11 7.151
74 # 128 Ryan Krompegal 12 Bristol Cent 7.10 7.16 2 7.153
75 # 120 Jose Vasquez 10 Brien McMaho 7.10 7.18 4 7.173
76 # 959 Andrew Goehrig 11 Ramsey 6.90 7.18 10 7.174
77 # 119 Schenider Sauveur 11 Brien McMaho 7.14 7.18 8 7.176
78 # 1038 Matt Greenley 11 Salesianum 7.16 7.18 12 7.180
79 # 1197 Patrick Russell-L 10 Staples 7.07 7.19 8 7.181
80 # 1139 Stanley Cipkas 11 Sport and Me 7.23 7.19 18 7.182
81 # 646 Francis Valdinoto 12 Locust Valle 7.55 7.20 4
82 # 195 Kyle Kemp 12 Cheshire 7.11 7.21 4 7.204
83 # 113 Eli Good 10 Brien McMaho 7.10 7.21 3 7.205
84 # 575 Justin Leach 11 Holy Trinity 7.19 7.21 15 7.207
85 # 815 Trevaughn Ulett 11 Newington 7.04 7.22 13 7.211
86 # 572 Jordan Crandall 11 Holy Trinity 7.29 7.22 12 7.217
87 # 10 Ali Bobi 12 Amity Reg. 7.28 7.22 14 7.220
88 # 1269 Gilbert Flores 11 The Gilbert 7.35 7.23 7 7.221
89 # 1220 Lucien Tedeschi 10 Stonington 6.97 7.23 5 7.227
90 # 261 Evan Belabe 10 Conard 7.30 7.23 11 7.230
90 # 1318 Joseph Marcello 11 Wellington C 7.10 7.23 1 7.230
92 # 810 Daniel Ellis 11 Newington 7.15 7.24 10 7.234
93 # 710 Machia Wallace 12 Metropolitan 7.20 7.24 16 7.235
94 # 960 Harrison Goehrig 12 Ramsey 7.17 7.26 13
95 # 54 Jarrett Nagengast 12 Bay Shore 7.18 7.29 14 7.281
96 # 963 Aaron March 11 Ramsey 7.07 7.29 9 7.283
97 # 807 Kolby Barnes 11 Newington 7.04 7.29 12 7.288
98 # 243 Ben Ross 10 Colonie 7.03 7.29 14 7.290
99 # 1465 Steven Taranto 9 William Hall 7.49 7.31 1 7.303
100 # 1459 Sam Sandler 9 William Hall 7.40 7.31 4 7.306
101 # 1219 Charles Padlan 11 Stonington 6.99 7.32 8
102 # 831 James Falace 12 Niskayuna 7.22 7.34 18
103 # 7 Daniel Woodlin 10 Abington Fri 7.08 7.35 7
104 # 229 Thomas Davis 10 Colonie 7.14 7.39 7 7.387
105 # 1315 Kevin Kazokas 12 Wellington C 7.10 7.39 1 7.389
106 # 840 Tanner Wood 10 Niskayuna 7.35 7.42 6
107 # 672 Anthony Hawkins 11 Maloney 7.28 7.44 13 7.432
108 # 1521 Austin Peechat 11 Yorktown 7.59 7.44 8 7.435
109 # 1522 Joe Raguso 12 Yorktown 7.58 7.46 7 7.457
110 # 702 Johnny Crespo 12 Metropolitan 7.50 7.46 2 7.460
111 # 1448 Juan Montoya 9 William Hall 7.85 7.47 13 7.462
112 # 958 August Franck 11 Ramsey 7.43 7.47 2 7.464
113 # 1468 Mark Zadi 9 William Hall 7.90 7.52 14
114 # 644 Emerson Ronquillo 11 Locust Valle 7.61 7.53 11
115 # 239 John Kemp 10 Colonie 7.14 7.57 9
116 # 60 Kidus Theodroes 12 Bay Shore 7.25 7.60 15
117 # 1014 Angelo DiGiovanca 9 Sacred Heart 7.56 7.62 5
118 # 861 Caleb Loring 11 North Shore 7.60 7.63 9 7.622
119 # 838 Alex Russo 10 Niskayuna 7.52 7.63 3 7.627
120 # 837 Jacob Nuqui 10 Niskayuna 7.42 7.69 3
121 # 1524 Dylan Smith 12 Yorktown 7.38 7.70 5
122 # 266 Miles Gage 9 Conard 7.57 7.75 6
123 # 1011 Sihang Zhang 9 Rocky Hill 7.80 7.81 12
124 # 757 Carl-Michael Elli 12 Mount St. Mi 7.11 8.06 3
-- # 127 Galen Hickey 12 Bristol Cent 7.00 FS 12
Boys 55 Meter Dash Championship
============================================================================
Meet: * 6.34 2006 Eric Osel, East Providence H.S., RI
Name Year School Prelims Semis H#
============================================================================
Semi-Finals
1 # 652 Richmond Kwaateng 12 Lowell 6.52 6.47q 3
2 # 1138 Keith Berrouet 12 Sport and Me 6.57 6.47q 2
3 # 567 Christopher Pigat 12 Hamden 6.58 6.51q 1
4 # 1061 Michael Rodia 12 Shelton 6.62 6.55q 1
5 # 1056 Jason Lorent 11 Shelton 6.67 6.56q 2
6 # 579 Ralph Hawkins 10 James Hillho 6.69 6.61q 3
7 # 1159 Zion Glover 12 St. Mark's 6.72 6.62q 1
8 # 417 Darren Blount 11 Fairfield Co 6.69 6.65q 3
9 # 1416 Devin Cue 11 Wilbur Cross 6.78 6.66 2
10 # 862 Luke Martin 11 North Shore 6.71 6.67 1
11 # 728 Isaiah Gershon 10 Mohonasen 6.78 6.67 1
12 # 880 Dangelo Aristilde 10 Norwich Free 6.75 6.69 3
13 # 660 Micheal Toppin 12 Lyman Hall 6.80 6.72 2
14 # 868 Brandon Drummond 12 Northwest Ca 6.76 6.72 2
15 # 588 Rayshon Jacobs 12 Jonathan Law 6.74 6.73 2
16 # 270 Brenden Hill 11 Conard 6.80 6.73 3
17 # 427 Tymaine Smith 10 Fairfield Co 6.80 6.74 3
18 # 936 Mark Cristino 12 Pomperaug 6.80 6.76 1
19 # 271 Christopher Magli 12 Conard 6.82 6.76 2
20 # 504 Kai Cummings 12 Germantown F 6.82 6.78 1
21 # 1349 Aiden Ray 12 West Chester 6.76 6.79 3
22 # 121 Ramon Ambert 12 Bristol Cent 6.83 6.84 3
23 # 1398 Jack Spenser 11 Weston 6.77 6.85 1
-- # 339 Josh Stewart 11 Daniel Hand 6.70 FS 2
Boys 55 Meter Dash Championship
=========================================================================
Meet: * 6.34 2006 Eric Osel, East Providence H.S., RI
Name Year School Semis Finals
=========================================================================
Finals
1 # 1138 Keith Berrouet 12 Sport and Me 6.47 6.42
2 # 652 Richmond Kwaateng 12 Lowell 6.47 6.46
3 # 1061 Michael Rodia 12 Shelton 6.55 6.48
4 # 567 Christopher Pigat 12 Hamden 6.51 6.49
5 # 1056 Jason Lorent 11 Shelton 6.56 6.54
6 # 1159 Zion Glover 12 St. Mark's 6.62 6.58
7 # 579 Ralph Hawkins 10 James Hillho 6.61 6.61
8 # 417 Darren Blount 11 Fairfield Co 6.65 6.64
Boys 300 Meter Dash Championship
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 625 Steven Doss 12 La Salle Aca 34.50 34.12 1
2 # 987 Simon Jupp 12 Ridgefield 35.00 34.73 1
3 # 1418 Caleb Owen 12 Wilbur Cross 35.65 34.98 3
4 # 734 Loxie Shaw 11 Mohonasen 35.72 35.07 3
5 # 339 Josh Stewart 11 Daniel Hand 35.98 35.11 3
6 # 293 Jaden Cazorla 12 Danbury 35.99 35.18 3
7 # 1138 Keith Berrouet 12 Sport and Me 35.64 35.21 2
8 # 1056 Jason Lorent 11 Shelton 36.89 35.55 6
9 # 660 Micheal Toppin 12 Lyman Hall 35.30 35.59 2
10 # 230 Fabien DeSilva Jr 11 Colonie 35.65 35.67 2
11 # 534 Alex Siaton 12 Great Valley 37.15 35.91 7
12 # 588 Rayshon Jacobs 12 Jonathan Law 36.48 36.01 5
13 # 847 John Schultz 10 North Kingst 36.52 36.02 5
14 # 1159 Zion Glover 12 St. Mark's 36.55 36.25 5
15 # 517 Will Remkiewicz 12 Glastonbury 36.10 36.36 4
16 # 574 Chris Holt 12 Holy Trinity 35.16 36.40 2
17 # 270 Brenden Hill 11 Conard 37.50 36.43 9
18 # 334 Ameen Parks 12 Daniel Hand 36.26 36.58 4
19 # 121 Ramon Ambert 12 Bristol Cent 37.41 36.68 8
20 # 1347 Aaron Newell 11 West Chester 36.64 36.91 5
21 # 324 Carson Hines 11 Daniel Hand 36.86 36.92 6 36.912
22 # 939 Aidan Markward 12 Pomperaug 37.08 36.92 7 36.920
23 # 345 Austin Dehmel 12 Darien 37.00 37.07 7 37.068
24 # 862 Luke Martin 11 North Shore 36.50 37.07 5 37.069
25 # 351 Jack Holly 12 Darien 36.30 37.10 4
26 # 1335 Cole Cooper 12 West Chester 38.01 37.23 14
27 # 1444 Isaiah Lizardi 11 William Hall 36.90 37.24 7
28 # 462 Maximo Rivano 10 Fairfield Wa 39.00 37.28 18
29 # 1470 Aurelius Bordrick 12 Wilmington C 37.50 37.38 8
30 # 937 Greg Groom 11 Pomperaug 39.18 37.44 19
31 # 593 Naheim Washington 11 Jonathan Law 37.30 37.50 8
32 # 628 Camron Monteiro 11 La Salle Aca 38.30 37.61 14
33 # 578 Andre Wilkes 10 Holy Trinity 37.81 37.66 11
34 # 991 Amit Markos 11 Ridgefield 36.75 37.72 6
35 # 844 Edward Cardarelli 12 North Kingst 36.70 37.75 6
36 # 116 Blaise Mazurkiewi 10 Brien McMaho 37.95 37.81 12 37.801
37 # 871 Justin Tavares 11 Northwest Ca 37.90 37.81 12 37.808
38 # 814 Jalil Rincon 12 Newington 37.90 37.81 11 37.809
39 # 370 Hunter Dale 12 E.O. Smith 39.91 37.82 24
40 # 1142 Francisco Bejaron 11 St. John the 37.80 37.83 10 37.823
41 # 274 Nathan Rinaldi 12 Conard 38.29 37.83 14 37.824
42 # 936 Mark Cristino 12 Pomperaug 37.40 37.84 8
43 # 245 David Adadjo 11 Columbia 37.60 37.87 10
44 # 54 Jarrett Nagengast 12 Bay Shore 37.15 37.95 7
45 # 670 Evan Avery 11 Maloney 38.25 37.99 14
46 # 1389 John Cassol 11 Weston 37.80 38.00 10
47 # 1196 Aiden Rose 12 Staples 38.73 38.02 16
48 # 904 Christian Panagro 12 Notre Dame ( 37.40 38.07 8
49 # 1334 Michael Cohen 12 West Chester 37.99 38.18 12 38.171
50 # 248 Anthony Cozzy 11 Columbia 37.90 38.18 11 38.173
51 # 311 Luka Santos 11 Danbury 38.66 38.19 15
52 # 303 Malachi Hopkins 12 Danbury 39.19 38.20 19
53 # 1475 Osi Chukwuocha Wilmington Frien 37.50 38.21 9
54 # 895 Osaretin Osagie 12 Norwich Free 36.75 38.26 6
55 # 560 Connor Smith 11 NY Greenwich 37.54 38.32 9 38.314
56 # 55 Renand Pierre 11 Bay Shore 37.99 38.32 13 38.319
57 # 1128 Brendan Kiyak 11 Southington 39.89 38.36 23
58 # 1137 Omar Anwar 12 Sport and Me 39.60 38.37 22
59 # 416 Joshua Bacon 11 Fairfield Co 39.00 38.38 18 38.376
60 # 1501 James Dickman 12 Xavier 37.80 38.38 10 38.379
61 # 996 Diego Pepe 11 Ridgefield 39.67 38.41 22
62 # 816 Tristan Andrew 12 Newtown 39.19 38.42 19
63 # 1398 Jack Spenser 11 Weston 37.50 38.43 9 38.424
64 # 629 Corey Monteiro 11 La Salle Aca 38.20 38.43 14 38.427
65 # 283 Jack Poland 11 Coventry 38.66 38.45 15 38.441
66 # 265 John Gabinelle 12 Conard 40.21 38.45 25 38.444
67 # 233 Dante Genovese 11 Colonie 37.55 38.45 10 38.445
68 # 732 Ben Pochabradsky 10 Mohonasen 39.19 38.49 20
69 # 1541 Vincent Dileo 12 Trumbull 40.00 38.52 24
70 # 1197 Patrick Russell-L 10 Staples 39.36 38.56 21
71 # 1549 Evan Seymour 12 Trumbull 38.70 38.57 33 38.562
72 # 977 Dominic Bonfiglio 12 Ridgefield 37.99 38.57 12 38.563
73 # 1506 Matt Saia 11 Xavier 38.80 38.63 16
74 # 860 Aidan Leporin 11 North Shore 38.00 38.72 13
75 # 1157 Abu Bangura 12 St. Mark's 40.52 38.75 27
76 # 304 Christian Jolly 10 Danbury 40.19 38.82 25 38.811
77 # 974 Will Baker 11 Ridgefield 39.49 38.82 21 38.815
77 # 316 Kyle Thomas 10 Danbury 38.91 38.82 17 38.815
79 # 819 Neil Coppola 11 Newtown 40.59 38.82 27 38.816
80 # 825 Zachary Majeski 11 Newtown 39.50 38.85 21
81 # 1343 Preston Lubeski 9 West Chester 38.33 38.87 15
82 # 527 Agasthya Bandari 10 Great Valley 39.80 38.88 23
83 # 342 Alec Armstrong 12 Darien 38.30 38.95 14 38.949
83 # 887 Tyler DeVega 12 Norwich Free 38.70 38.95 16 38.949
85 # 167 Derry Holmes 10 Capital Prep 38.00 38.96 13
86 # 1284 Royal Barsky 12 Trumbull 38.47 38.98 15
87 # 1554 Brendan Desantis 11 Great Valley 39.90 39.00 23
88 # 253 Nelson Htoo 11 Columbia 38.67 39.04 15
89 # 128 Ryan Krompegal 12 Bristol Cent 39.50 39.05 21
90 # 1477 Nick Redd Wilmington Frien 37.50 39.08 9
91 # 282 Jacob Krause 12 Coventry 39.25 39.10 20
92 # 1207 Andrew Castagliou 12 Stonington 38.84 39.22 17
93 # 868 Brandon Drummond 12 Northwest Ca 40.00 39.23 24
94 # 1150 Patrick Moloney 9 St. John the 39.17 39.25 19
95 # 979 Juan Pablo Brione 9 Ridgefield 38.71 39.28 16 39.275
96 # 896 Nazaiah Paul 12 Norwich Free 37.80 39.28 11 39.277
97 # 256 Aaron Matthews 11 Columbia 38.70 39.29 16 39.286
98 # 195 Kyle Kemp 12 Cheshire 39.20 39.29 20 39.289
99 # 788 Ralph Lagerman 11 New Fairfiel 39.30 32
100 # 1152 Brian Roman 12 St. John the 39.23 39.32 20 39.312
101 # 113 Eli Good 10 Brien McMaho 38.50 39.32 15 39.314
102 # 810 Daniel Ellis 11 Newington 39.40 39.36 21
103 # 261 Evan Belabe 10 Conard 39.21 39.37 20
104 # 1479 Michael Colbert 10 Wilton 38.75 39.40 16
105 # 892 Michaelly Luc 10 Norwich Free 39.50 39.44 21 39.433
106 # 123 Xavier Browne 11 Bristol Cent 39.00 39.44 18 39.437
107 # 60 Kidus Theodroes 12 Bay Shore 38.17 39.45 14
108 # 1178 Adam Bullock 11 Staples 39.46 39.47 21
109 # 170 Victor Torres Jr. 12 Capital Prep 39.00 39.48 18
110 # 1009 Brian Proko 10 Rocky Hill 40.00 39.50 24
111 # 298 Scott Gerston 10 Danbury 38.99 39.53 17
112 # 1548 Joe Megale 11 Trumbull 39.53 39.55 22
113 # 1000 Ethan Walls 9 Ridgefield 38.49 39.59 15
114 # 1262 Ben Mongare 10 Tatnall 41.00 39.63 27
115 # 1217 Bobby Lewis 12 Stonington 39.64 39.64 22 39.632
116 # 19 Philip London 11 Amity Reg. 41.86 39.64 29 39.637
117 # 575 Justin Leach 11 Holy Trinity 38.97 39.65 17 39.641
118 # 45 Francesco Cutrone 12 Bay Shore 37.89 39.65 11 39.642
119 # 839 Christian Ugali 12 Niskayuna 40.84 39.72 27
120 # 1265 Manvir Syan 10 Tatnall 42.31 39.74 30 39.735
121 # 1194 Konur Nordberg 11 Staples 39.53 39.74 22 39.739
122 # 171 Elton Bryce Willi 11 Capital Prep 38.65 39.77 15
123 # 1551 Anthony Garcia 11 Classical 39.25 39.85 20 39.842
124 # 1123 Jaisen Carusone 9 Southington 40.20 39.85 25 39.846
125 # 59 Astin Swinton 11 Bay Shore 38.00 39.85 13 39.849
126 # 941 Benjamin Mancini 12 Ponaganset 24.30 39.86 1
127 # 1285 William Cardone 12 Trumbull 39.53 39.88 22
128 # 1216 Sam Inthasit 11 Stonington 39.03 39.89 19 39.886
129 # 243 Ben Ross 10 Colonie 38.86 39.89 17 39.889
130 # 1410 Peter Cuomo 12 Wheatley Sch 41.50 39.90 28
131 # 1544 Shea Grant 11 Trumbull 39.53 40.05 22 40.046
132 # 1127 Ethan Giordano 9 Southington 40.10 40.05 25 40.050
133 # 1215 Christian Hudson 10 Stonington 39.12 40.07 19
134 # 309 Javier Reyes 11 Danbury 39.29 40.08 20
135 # 1220 Lucien Tedeschi 10 Stonington 39.74 40.09 23
136 # 1193 Samir Mott 10 Staples 39.18 40.19 19
137 # 1412 Karthik Pitchhaya 12 Wheatley Sch 41.50 40.20 29 40.199
138 # 50 Brian Kata 12 Bay Shore 38.00 40.20 33 40.200
139 # 1484 Jack Myers 11 Wilton 36.68 40.25 6 40.246
140 # 352 Aidan O'Rourke 12 Darien 39.70 40.25 23 40.249
141 # 712 Nicholas Carlson 11 Middletown 40.28 33
142 # 349 Will Harmon 12 Darien 39.30 40.36 20
143 # 787 Dominic Kentish 11 New Fairfiel 40.30 40.37 26
144 # 165 Jayden DeLaRosa 12 Capital Prep 38.94 40.38 17
145 # 1254 Micah Earnest 9 Tatnall 41.43 40.42 28
146 # 302 Joshua Hirsch 12 Danbury 40.23 40.55 26
147 # 1140 Shamar Damas 12 Sport and Me 40.94 40.57 27
148 # 1552 Terry Gomes 11 Classical 38.75 40.59 16
149 # 1448 Juan Montoya 9 William Hall 42.81 40.60 30
150 # 169 Mekaih Sampson 12 Capital Prep 39.00 40.66 17
151 # 1156 Charles St. Hilai 12 St. John the 41.13 40.68 28
152 # 1778 Zachry Seymour Trumbull 40.72 16
153 # 858 Zeke Hert 11 North Shore 38.00 40.75 13
154 # 1125 Ethan Eng 11 Southington 40.23 40.80 26
155 # 5 Liam Merritt 11 Abington Fri 39.02 40.82 18
156 # 1528 Nathan Douskey 12 Shepaug Vall 43.44 40.90 31 40.892
157 # 114 Jonathan Greco 10 Brien McMaho 40.34 40.90 26 40.896
158 # 307 Phillip Lam 12 Danbury 39.69 40.92 23
159 # 1312 James Bodendorf 11 Wellington C 41.00 40.95 27
160 # 1459 Sam Sandler 9 William Hall 42.01 40.96 30 40.957
161 # 1427 Brendan Canarie 11 William Hall 41.80 40.96 29 40.960
162 # 292 Max Calabrese 11 Danbury 39.59 41.06 22
163 # 1414 Alexander Tu 12 Wheatley Sch 40.50 41.07 26
164 # 313 Deaven Smith 11 Danbury 40.11 41.11 25
165 # 831 James Falace 12 Niskayuna 41.24 41.14 28
166 # 1008 Milan Patlikh 12 Rocky Hill 40.00 41.16 25 41.152
167 # 22 Aiden Tischer 10 Amity Reg. 41.20 41.16 28 41.159
168 # 308 Johanse Martinez 11 Danbury 39.92 41.20 24
169 # 838 Alex Russo 10 Niskayuna 42.74 41.21 30
170 # 1481 Cole Iannuzzi 12 Wilton 40.15 41.22 25
171 # 296 Dominic Espinal 10 Danbury 39.73 41.26 23
172 # 806 Joshua Akosa 11 Newington 39.90 41.32 24
173 # 1317 Deshaun Maitland 9 Wellington C 42.00 41.35 30
174 # 1120 Noah Bernier 11 Southington 40.40 41.40 26
175 # 1257 Micah Jacobson 11 Tatnall 42.13 41.57 30 41.561
176 # 1018 Jesse Xhuti 11 Sacred Heart 41.56 41.57 29 41.569
177 # 164 Xavier Arce 11 Capital Prep 40.00 41.59 24
178 # 866 Aiden Stulburger 10 North Shore 38.00 41.64 13
179 # 4 Hadley Julye 10 Abington Fri 37.51 41.68 9
180 # 1162 Ryan Quirk 12 St. Mark's 40.30 41.71 26
181 # 840 Tanner Wood 10 Niskayuna 41.54 41.73 29
182 # 644 Emerson Ronquillo 11 Locust Valle 43.57 41.82 31
183 # 704 Brian Dell 12 Metropolitan 41.79 41.91 29 41.904
184 # 1001 Nikhileshwar Anap 12 Rocky Hill 42.00 41.91 29 41.908
185 # 115 Jonathan Halupa 11 Brien McMaho 40.24 41.94 26
186 # 1121 Michael Blachanda 11 Southington 41.50 41.99 29
187 # 1321 Anthony Scotto 10 Wellington C 44.00 42.17 31 42.163
188 # 572 Jordan Crandall 11 Holy Trinity 39.00 42.17 18 42.169
189 # 166 Isaiah Fontan 10 Capital Prep 41.00 42.22 28
190 # 266 Miles Gage 9 Conard 43.19 42.28 31
191 # 837 Jacob Nuqui 10 Niskayuna 42.04 42.90 30
192 # 833 Alex Graziano 12 Niskayuna 42.24 42.93 30
193 # 648 Eriks Zamurs 12 Locust Valle 43.00 43.47 31
194 # 168 Tyler Powell 9 Capital Prep 41.00 43.48 27
195 # 791 Jimmy Rea 11 New Fairfiel 43.70 33
196 # 792 Jared Russo 11 New Fairfiel 44.39 32
197 # 1011 Sihang Zhang 9 Rocky Hill 43.00 44.45 31
198 # 647 Ethan Vitale 10 Locust Valle 45.20 46.15 32
199 # 638 Jack Ginsberg 10 Locust Valle 47.00 46.88 32
200 # 643 Emmanuel Rivas Cr 11 Locust Valle 47.52 47.08 32
Boys 600 Meter Run Championship
============================================================================
Meet: * 48.31 1995 David Byrd, CBA, NY
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 1154 Fernando Sanchez 11 St. John the 1:23.60 1:22.50 1
2 # 1458 Tobias Ruffo 10 William Hall 1:25.00 1:24.04 1
3 # 130 Jose Ramirez 12 Bristol Cent 1:27.05 1:24.42 3
4 # 469 Andrew Van De Mar 11 Farmington 1:26.95 1:24.47 3
5 # 27 Tyler Hinrichs 12 Avon 1:27.50 1:25.07 4
6 # 939 Aidan Markward 12 Pomperaug 1:27.87 1:25.22 4
7 # 1173 Pedro Mayol 9 St. Raphael 1:26.00 1:25.44 2
8 # 258 Dominic Nova 12 Columbia 1:25.34 1:25.67 1
9 # 44 Darin Cofield 12 Bay Shore 1:26.34 1:25.92 2
10 # 1407 Evan McNeice 12 Wethersfield 1:28.00 1:26.18 4
11 # 938 Ryan Karp 12 Pomperaug 1:28.00 1:26.20 5
12 # 519 Ryan Smith 12 Glastonbury 1:26.50 1:26.30 2
13 # 621 Ashton Burnett 11 La Salle Aca 1:25.00 1:26.58 1
14 # 1145 Chris Greenidge 12 St. John the 1:26.10 1:26.67 2
15 # 508 James Hobbs Pifer 12 Germantown F 1:27.33 1:27.22 3
16 # 1553 Max Schmidhauser 12 Classical 1:26.75 1:27.30 3
17 # 332 Besufekad Opstrup 12 Daniel Hand 1:28.17 1:27.39 5
18 # 57 Adian Rooney 12 Bay Shore 1:28.60 1:27.42 5
19 # 1392 Aiden Kyle 11 Weston 1:28.00 1:27.52 4
20 # 594 Chris Wootton 11 Jonathan Law 1:30.78 1:27.90 7
21 # 101 Nolan Scott 12 Branford 1:26.10 1:27.98 2
22 # 1209 Chase Flynn 12 Stonington 1:28.94 1:28.13 5
23 # 1365 Cameron Brown 11 West Morris 1:30.50 1:28.23 7
24 # 318 Jack Watson 12 Danbury 1:30.87 1:28.24 8
25 # 71 Tal Hamel 11 Bethlehem 1:27.20 1:28.42 3
26 # 347 Jacob Grimm 12 Darien 1:27.00 1:28.45 3
27 # 1324 Eric Benditt 12 West Chester 1:24.24 1:28.47 1
28 # 1010 Jack Thurz 11 Rocky Hill 1:32.00 1:28.65 9
29 # 330 Paul Odyniec 10 Daniel Hand 1:29.29 1:28.92 6
30 # 1164 Logan Szczepanek 11 St. Mark's 1:29.50 1:28.99 6
31 # 293 Jaden Cazorla 12 Danbury 1:30.88 1:29.20 8
32 # 1409 Nadeem Al-Okla 11 Wheatley Sch 1:29.00 1:29.22 5
33 # 283 Jack Poland 11 Coventry 1:29.57 1:29.26 6
34 # 418 Caleb Bolden 11 Fairfield Co 1:29.00 1:29.35 5
35 # 240 Nate LaSorba 12 Colonie 1:31.77 1:29.40 9
36 # 801 Jesse Meadows 12 New Milford 1:27.50 1:29.59 4
37 # 178 Braeden Voyticky 11 Carmel 1:29.08 1:29.71 6
38 # 46 Jayden Feliciano 10 Bay Shore 1:26.54 1:30.08 3
39 # 505 Lucien Dalseth 9 Germantown F 1:30.78 1:30.11 7 1:30.101
40 # 689 Kely Maloney 12 Manchester 1:30.00 1:30.11 7 1:30.107
41 # 841 Joseph DeLucia 12 North Branfo 1:30.04 1:30.16 7
42 # 848 Jake Sullivan 10 North Kingst 1:28.65 1:30.41 5
43 # 1455 Jamie Rendon 10 William Hall 1:29.00 1:30.44 6
44 # 1443 Zach Lapolla 12 William Hall 1:31.00 1:30.69 8
45 # 255 Jack Marra 9 Columbia 1:27.97 1:30.81 4
46 # 1183 Mohit Gupta 11 Staples 1:30.99 1:30.83 8
47 # 1224 Brett Mockalis 12 Suffield 1:28.48 1:31.05 5
48 # 1200 Jalen St. Fort 10 Staples 1:34.46 1:31.42 11
49 # 368 Kosta Boskovic 12 E.O. Smith 1:34.63 1:31.49 11
50 # 30 Carver Morgan 10 Avon 1:32.00 1:31.60 9
51 # 1181 John Fitzgerald 10 Staples 1:31.90 1:31.67 9
52 # 286 Glenn Addotey 11 Danbury 1:29.99 1:31.76 7
53 # 102 Julio Tozetto 11 Branford 1:27.50 1:31.79 4
54 # 1210 Ben French 9 Stonington 1:33.74 1:31.93 10 1:31.926
55 # 232 Ryan Dunn 10 Colonie 1:30.33 1:31.93 7 1:31.928
56 # 978 Luke Boylan 11 Ridgefield 1:29.80 1:32.02 7
57 # 1369 Thomas Richards 12 West Morris 1:31.37 1:32.35 9
58 # 251 Stephen Fajen 11 Columbia 1:29.12 1:32.45 6
59 # 354 Jason Rideout 9 Darien 1:32.40 1:32.48 10
60 # 1330 Conor Quinn 11 West Chester 1:26.00 1:32.51 2
61 # 236 Severin Johnson 12 Colonie 1:31.24 1:32.62 8
62 # 1168 Adam Gomes 12 St. Raphael 1:33.00 1:32.83 10
63 # 317 Christopher Twomb 10 Danbury 1:33.01 1:32.85 10
64 # 871 Justin Tavares 11 Northwest Ca 1:30.00 1:32.89 7
65 # 879 Cedric Pierre 11 Norwalk 1:36.30 1:32.94 12
66 # 571 Daniel Barberio 11 Holy Trinity 1:32.20 1:32.97 10
67 # 15 Ryan Ignatowski 11 Amity Reg. 1:38.00 1:33.09 12
68 # 1413 Scott Schmuck 10 Wheatley Sch 1:32.00 1:33.15 9
69 # 422 Jude Pastorok 10 Fairfield Co 1:28.00 1:33.19 4
70 # 731 Logan Morrissey 11 Mohonasen 1:32.66 1:33.42 10
71 # 287 Emmanuel Akuamoa 12 Danbury 1:30.99 1:33.48 8
72 # 818 Aiden Budge 10 Newtown 1:34.37 1:33.62 11
73 # 288 Zac-Richard Akuam 12 Danbury 1:30.55 1:33.71 7
74 # 1546 Nikolai Ignatove 12 Trumbull 1:32.00 1:34.09 9
75 # 1017 Nick Salerno 12 Sacred Heart 1:37.02 1:34.26 12
76 # 234 Paul Holmes 12 Colonie 1:33.24 1:34.36 10
77 # 1446 Nathan Miller 12 William Hall 1:32.12 1:34.55 10
78 # 299 Alexander Gibson 12 Danbury 1:32.01 1:34.70 10
79 # 300 Aidan Hefele 10 Danbury 1:32.89 1:34.73 10
80 # 1218 George Limberakis 12 Stonington 1:36.00 1:34.80 11 1:34.796
81 # 1143 Austin Epp 11 St. John the 1:31.80 1:34.80 9 1:34.797
82 # 1268 Conor Garrity 12 Terryville 1:31.00 1:35.11 8
83 # 303 Malachi Hopkins 12 Danbury 1:34.99 1:35.15 11
84 # 1460 Liam Scully 10 William Hall 1:34.10 1:36.20 11
85 # 3 Justin Forbes 11 Abington Fri 1:29.56 1:36.36 6
86 # 1005 Ohm Ghutadaria 12 Rocky Hill 1:39.00 1:36.84 12
87 # 703 Ethan De La Isla 12 Metropolitan 1:40.00 1:37.02 12
88 # 1012 James Bona 11 Sacred Heart 1:38.00 1:37.06 12
89 # 1543 Devin Ferreira 11 Trumbull 1:34.00 1:37.15 11
90 # 117 Ryan Notley 10 Brien McMaho 1:36.24 1:38.23 12
91 # 315 Sean Tan 12 Danbury 1:35.02 1:38.44 11
92 # 705 Joel Eulo 10 Metropolitan 1:41.00 1:38.56 12
93 # 502 Joseph Lostritto 12 Friends Acad 1:37.63 1:39.34 12
94 # 314 Amauri Strempski 10 Danbury 1:35.00 1:40.49 11
95 # 311 Luka Santos 11 Danbury 1:34.98 1:40.92 11
96 # 118 Alexander Pasiako 10 Brien McMaho 1:38.21 1:41.52 12
97 # 648 Eriks Zamurs 12 Locust Valle 1:41.63 1:41.83 12
98 # 1504 Dillon Luke 10 Xavier 1:32.60 1:42.10 10
99 # 433 Aidan Ellwanger 11 Fairfield Lu 1:29.30 1:42.12 6
100 # 448 Aidan Appelson 12 Fairfield Wa 1:38.00 1:42.51 12
101 # 1511 Shane Sutton 11 Xavier 1:27.20 1:42.60 3
102 # 18 Bryan Laskowski 12 Amity Reg. 1:36.81 1:43.02 12
Boys 1000 Meter Run Championship
============================================================================
Meet: * 1:51.25 1/21/2012 Ned Willig, Great Valley
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 1213 Rhys Hammond 12 Stonington 2:31.54 2:30.66 1
2 # 515 Jadyn Nogueira 12 Glastonbury 2:37.90 2:36.69 1
3 # 845 Justin Gutkowski 12 North Kingst 2:40.25 2:37.08 2
4 # 146 Kevin Board 12 Burnt Hills- 2:38.83 2:37.26 1
5 # 129 Mark Petrosky 12 Bristol Cent 2:40.27 2:37.39 2
6 # 250 Tommy Donohue 11 Columbia 2:39.39 2:37.94 2
7 # 1187 George Lepska 11 Staples 2:38.18 2:37.97 1
8 # 335 Connor Parthasart 11 Daniel Hand 2:39.63 2:39.40 2
9 # 1148 Brian Healy 12 St. John the 2:37.60 2:39.50 1
10 # 301 Jacob Hefele 12 Danbury 2:40.89 2:39.73 2
11 # 656 Luke Silva 12 Lowell 2:39.00 2:39.87 1
12 # 191 Ryan Farrell 11 Cheshire 2:41.31 2:40.14 2
13 # 1403 Owen Gagne 11 Wethersfield 2:35.00 2:40.31 1
14 # 125 Austin Freve 11 Bristol Cent 2:40.74 2:41.17 2
15 # 651 Joeben Jacobs 11 Lowell 2:38.00 2:41.33 1
16 # 1180 Morgan Fierro 12 Staples 2:40.99 2:41.93 2
17 # 1202 Nicholas Taubenhe 12 Staples 2:41.10 2:42.00 2
18 # 797 Jason Golembeski 12 New Milford 2:42.52 2:42.90 3
19 # 152 Dante Ubriaco 12 Burnt Hills- 2:42.24 2:42.97 2
20 # 242 Frank Prevratil 10 Colonie 2:44.24 2:43.30 3
21 # 846 Greg Piturro 11 North Kingst 2:41.32 2:43.44 2
22 # 241 Stilian Mile 10 Colonie 2:45.24 2:43.76 3
23 # 69 Evan Gallagher 12 Bethel HS 2:42.44 2:43.92 3
24 # 1160 Connor Hessler 12 St. Mark's 2:41.36 2:44.57 2
25 # 174 Ryan Doherty 10 Carmel 2:44.34 2:44.63 3
26 # 828 William Tainter-G 12 Newtown 2:47.68 2:44.78 4
27 # 885 Aidan Croteau 11 Norwich Free 2:45.00 2:44.86 3
28 # 318 Jack Watson 12 Danbury 2:47.98 2:46.09 4
29 # 997 Leo Rector 12 Ridgefield 2:43.00 2:46.13 3
30 # 1406 Stec Liam 10 Wethersfield 2:44.50 2:46.14 3
31 # 1195 Teddy O'kane 12 Staples 2:45.89 2:46.32 3
32 # 882 Aidan Brown 12 Norwich Free 2:47.00 2:46.83 4
33 # 257 Dennis Murphy 11 Columbia 2:45.08 2:47.00 3
34 # 1510 Edward Strom 11 Xavier 2:43.00 2:47.62 3
35 # 826 Andrew Poseno 11 Newtown 2:48.23 2:47.87 4
36 # 2 Von Curry 10 Abington Fri 2:48.65 2:48.27 4
37 # 16 Dill John 12 Amity Reg. 2:51.38 2:48.65 5
38 # 8 Dexter Zapf 10 Abington Fri 2:48.76 2:49.03 4
39 # 252 Evan Farnan 10 Columbia 2:48.78 2:49.15 4
40 # 177 Sebastian Monge 11 Carmel 2:46.49 2:50.34 4
41 # 1147 Andrew Healy 11 St. John the 2:51.20 2:50.60 5
42 # 1323 Zach Wilson 12 Wellington C 2:47.00 2:50.73 4
43 # 590 Mike Loschiavo 12 Jonathan Law 2:49.35 2:50.96 4
44 # 1428 Noe Caplan 11 William Hall 2:52.00 2:51.24 5
45 # 200 Francis Simpatico 12 Cheshire 2:47.16 2:51.86 4
46 # 41 Kaden Voeller 12 Barrington 2:50.00 2:51.89 5
47 # 1016 Aidan Knapp 11 Sacred Heart 2:53.00 2:51.90 6
48 # 172 John Barresi 10 Carmel 2:48.86 2:51.95 4
49 # 990 Charlie MacArthur 12 Ridgefield 2:38.89 2:52.23 1
50 # 874 Dylan Consolati 11 Norwalk 2:50.46 2:52.37 5
51 # 62 Ryan Munch 12 Berlin 2:54.00 2:53.58 6
52 # 982 Chaz DellaCorte 11 Ridgefield 2:46.00 2:54.32 3
53 # 38 Jackson Montour 11 Barrington 2:50.00 2:54.42 5
54 # 21 Nick Riccardi 12 Amity Reg. 2:56.12 2:55.77 6
55 # 645 Honor Scorzelli 10 Locust Valle 3:02.00 2:57.35 6
56 # 1313 Liam Donahue 11 Wellington C 2:52.00 2:57.98 5
57 # 1322 Tyler Ward 12 Wellington C 2:57.00 2:58.52 6
58 # 1463 Leo Sullivan 11 William Hall 2:58.00 2:58.62 6
59 # 1006 Kinshu Gupta 12 Rocky Hill 2:55.00 2:59.14 6
60 # 6 Keith Robinson 9 Abington Fri 2:52.13 3:01.53 5
61 # 733 Ty Rifenburg 11 Mohonasen 3:04.99 3:01.88 6
62 # 642 Marco McCormack 11 Locust Valle 3:15.00 3:10.65 6
63 # 730 Dylan Jenks 11 Mohonasen 3:05.40 3:11.94 6
64 # 870 Matthew Querfeld 12 Northwest Ca 3:20.00 3:16.94 6
Boys 1 Mile Run Championship
============================================================================
Meet: * 4:10.61 2009 Andrew Springer, Westerly H.S., RI
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 279 Gavin Sherry 10 Conard 4:20.48 4:18.11 1
2 # 691 Aidan Puffer 10 Manchester 4:18.00 4:20.92 1
3 # 1073 Nolan Hickey 12 Shenendehowa 4:23.00 4:22.31 1
4 # 29 Jack Martin 10 Avon 4:28.00 4:24.45 2
5 # 518 Jacob Smith 12 Glastonbury 4:27.17 4:24.65 2
6 # 175 Joshua Goldberg 11 Carmel 4:30.20 4:25.48 2
7 # 276 Vebjoern Roeed 12 Conard 4:31.00 4:27.37 3
8 # 149 Will Marchant 12 Burnt Hills- 4:30.04 4:28.25 2
9 # 623 Tyler Chambers 12 La Salle Aca 4:19.00 4:28.97 1
10 # 724 Blake Buscemi 11 Miller Place 4:33.25 4:29.49 3
11 # 176 Zach Martin 11 Carmel 4:30.70 4:31.51 2
12 # 301 Jacob Hefele 12 Danbury 4:24.77 4:31.54 1
13 # 278 Callum Sherry 10 Conard 4:30.71 4:31.58 2
14 # 491 Justin Jordaens 12 Fordham Prep 4:24.00 4:31.77 1
15 # 658 David Vandi 10 Lowell 4:30.00 4:32.29 2
16 # 528 Riley Casey 12 Great Valley 4:33.20 4:32.57 3
17 # 1367 Benjamin Gillikin 12 West Morris 4:29.25 4:32.80 2
18 # 624 Allen Currie 12 La Salle Aca 4:32.00 4:33.77 3
19 # 341 Dante Zucconi 11 Daniel Hand 4:36.76 4:34.55 3
20 # 1072 Kyle Gronau 12 Shenendehowa 4:30.00 4:34.97 2
21 # 1497 Eamon Burke 10 Xavier 4:31.00 4:35.13 3
22 # 650 Juan Giron 12 Lowell 4:39.00 4:35.36 4
23 # 124 Nate DeAngelo 11 Bristol Cent 4:32.95 4:35.55 3
24 # 1288 Varujan Edwards 10 Trumbull 4:39.00 4:35.68 4
25 # 1066 Lorenzo Bianchi 12 Shenendehowa 4:31.00 4:36.26 3
26 # 145 Ryan Allison 10 Burnt Hills- 4:26.76 4:36.27 2
27 # 1076 Jake Quail 12 Shenendehowa 4:29.00 4:36.82 2
28 # 1071 Aidan Glynn 11 Shenendehowa 4:37.00 4:37.11 4
29 # 1225 Nick Sinofsky 12 Suffield 4:19.17 4:37.93 1
30 # 655 Kelvin Santana 12 Lowell 4:32.00 4:38.64 3
31 # 1134 Lucca Riccio 12 Southington 4:38.00 4:38.85 4
32 # 657 Ricky Thyne 12 Lowell 4:32.00 4:39.06 3
33 # 1294 Nicholas Klaiber 12 Trumbull 4:45.00 4:39.99 6
34 # 1505 George Luke 12 Xavier 4:31.00 4:40.15 3
35 # 1170 Devan Kipyego 9 St. Raphael 4:34.00 4:40.47 3
36 # 1212 Ryan Gruczka 9 Stonington 4:42.84 4:40.99 5
37 # 507 Matthew Goldberg 11 Germantown F 4:36.57 4:41.16 3
38 # 872 Noah Winters 11 Northwest Ca 4:53.00 4:42.43 7
39 # 511 Ben Rosin 12 Germantown F 4:39.65 4:42.91 4
40 # 43 Dylan Beggins 9 Bay Shore 4:42.60 4:43.12 5
41 # 1190 Jonathan Lorenz 11 Staples 4:43.17 4:43.59 5
42 # 1074 Jack Hislop 11 Shenendehowa 4:39.00 4:43.82 4
43 # 264 Sophonias Dires 12 Conard 4:38.56 4:43.84 4
44 # 897 Peyton Ramsey 11 Norwich Free 4:49.00 4:45.01 6
45 # 1400 Riley Carlson 12 Wethersfield 4:43.00 4:45.10 5
46 # 269 Benjamin Hardesty 11 Conard 4:50.43 4:45.60 6
47 # 46 Jayden Feliciano 10 Bay Shore 4:43.00 4:45.74 5
48 # 277 Matthew Sampt 10 Conard 4:55.20 4:45.91 7
49 # 678 Reynaldo Torres 11 Maloney 4:43.87 4:45.97 5
50 # 716 Alex Kalber 12 Middletown 4:44.50 4:46.18 5
51 # 65 Luca Cazzaniga 11 Bethel HS 4:47.54 4:46.20 6
52 # 408 Matthew Liu 12 Elwood/John 4:42.00 4:46.90 5 4:46.892
53 # 863 Carson Paradis 11 North Shore 4:40.00 4:46.90 4 4:46.898
54 # 859 Kevin Larkin 11 North Shore 4:40.00 4:48.07 4
55 # 510 Charles McManus 12 Germantown F 4:39.54 4:48.09 4
56 # 506 Simon Donovan 9 Germantown F 4:49.97 4:49.15 6
57 # 254 Sam Kromer 12 Columbia 4:50.01 4:49.50 6
58 # 603 Brendan Solano 12 Kearny 4:50.00 4:49.75 6
59 # 1185 Alex Harrington 10 Staples 4:49.26 4:49.82 6
60 # 1189 Jaden Little 12 Staples 4:43.37 4:50.16 5
61 # 249 Nathan Davis 10 Columbia 4:52.76 4:50.19 7
62 # 701 Fiore Caruso 11 Metropolitan 4:55.00 4:50.72 7
63 # 1476 Luke Munch Wilmington Frien 4:55.00 4:50.73 7
64 # 1208 Elias Dahl 11 Stonington 4:49.00 4:50.81 6
65 # 246 Matt Beattie 11 Columbia 4:50.44 4:51.11 7
66 # 532 Pierce Nolan 11 Great Valley 4:50.40 4:51.47 6
67 # 1199 Max Sod 11 Staples 4:50.52 4:52.33 7
68 # 1075 Colin O'Neil 11 Shenendehowa 4:42.00 4:52.36 5
69 # 633 Blake Santos 9 La Salle Aca 4:34.00 4:52.61 3
70 # 285 Riley Marszalek 11 Coventry 4:39.00 4:52.62 4
71 # 1329 Domenic Moser 12 West Chester 4:30.24 4:52.97 2
72 # 649 Patrick Coughlin 12 Lowell 4:43.00 4:53.17 5
73 # 1203 Ethan Taubman 11 Staples 4:55.60 4:53.26 7
74 # 1320 Dominic Saracini 9 Wellington C 4:48.00 4:53.31 6
75 # 1179 Owen Dolen 11 Staples 4:48.97 4:53.59 6
76 # 865 Sam Rosencrans 11 North Shore 4:40.00 4:53.80 4
77 # 1471 Ethan Gibson 11 Wilmington C 4:44.00 4:54.11 5
78 # 659 Jack Murphy 11 Lyman Hall 4:43.00 4:54.21 5
79 # 531 Max Miller 11 Great Valley 4:51.90 4:54.35 7
80 # 1291 Joeseph Gregory 11 Trumbull 4:37.00 4:54.37 4
81 # 237 Matt Judge 12 Colonie 5:00.24 4:54.73 8
82 # 1380 Erik Lopez 11 Westhill 4:55.00 4:54.85 7
83 # 972 Stephen Buden 12 RHAM 5:10.00 4:55.57 8
84 # 706 Joseph Ham 11 Metropolitan 4:54.00 4:56.33 7
85 # 468 Brendan Kelly 10 Farmington 4:58.00 4:56.37 7
86 # 1502 William Kaye 12 Xavier 4:47.00 4:56.92 6
87 # 654 Nathan Petterson 10 Lowell 4:43.00 4:57.74 5
88 # 604 Brandon Villacres 11 Kearny 4:59.00 4:58.30 8
89 # 709 Andy Serban 11 Metropolitan 5:01.00 4:58.93 8
90 # 726 Nate Belcastro 12 Mohonasen 4:48.20 4:59.25 6
91 # 1068 Michael Clay 10 Shenendehowa 4:45.00 4:59.91 6
92 # 407 Tyler Hanratty 12 Elwood/John 4:50.00 5:00.35 6
93 # 1006 Kinshu Gupta 12 Rocky Hill 4:55.00 5:02.29 7
94 # 596 Justin Collantes 10 Kearny 5:09.00 5:02.83 8
95 # 1472 Jesse Herdman 11 Wilmington C 4:42.00 5:02.91 5
96 # 244 William Wallace 12 Colonie 4:58.44 5:04.89 8
97 # 1319 Alex Martucci Wellington C 4:52.00 5:05.07 7
98 # 842 Roberto Didiano 11 North Branfo 4:57.44 5:05.97 7
99 # 809 Reed Campblell 11 Newington 4:59.00 5:07.47 8
100 # 275 Benjamin Roach 11 Conard 5:21.95 5:08.15 8
101 # 238 Quinn Keller 11 Colonie 5:00.24 5:09.58 8
102 # 597 Gabriel Dos Santo 12 Kearny 5:11.00 5:11.54 8
103 # 601 Erick Rosas 11 Kearny 5:09.00 5:12.00 8
104 # 1172 CJ Magill 11 St. Raphael 4:55.00 5:13.26 7
105 # 867 Sam Sturge 9 North Shore 4:45.00 5:14.05 5
106 # 280 Logan Gilbert 11 Coventry 4:55.00 5:15.11 7
107 # 267 Jonathan Golden 12 Conard 5:32.92 5:18.50 8
108 # 577 Anshul Suryavansh 11 Holy Trinity 5:13.00 5:23.74 8
109 # 785 Sean Gibbons 9 New Fairfiel 5:30.00 5:27.73 8
110 # 262 Noah Burgio 9 Conard 5:46.10 5:30.63 8
111 # 793 Robert Williams 11 New Fairfiel 5:00.00 5:33.59 8
112 # 268 Justin Goldstein 12 Conard 5:38.76 5:38.41 8
113 # 1271 Brett Marvin 11 The Gilbert 5:59.00 5:50.64 8
114 # 789 Andrew Marsiglian 10 New Fairfiel 5:45.00 5:56.50 8
Boys 3000 Meter Run Championship
============================================================================
Meet: * 8:22.06 1/16/2016 Conor Lundy, Fordham Prep
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 # 613 Gitch Hayes 10 La Salle 8:46.00 8:40.57 1
2 # 497 Niall Ryan 12 Fordham Prep 8:40.00 8:40.83 1
3 # 1469 Andrew Avila 12 Wilmington C 8:40.00 8:42.34 1
4 # 627 Jack McLoughlin 11 La Salle Aca 8:36.00 8:44.37 1
5 # 419 Azaan Dawson 11 Fairfield Co 8:38.00 8:45.28 1
6 # 1180 Morgan Fierro 12 Staples 8:47.37 8:46.43 1
7 # 457 AJ Hutchens 12 Fairfield Wa 8:50.00 8:48.15 1
8 # 155 Lucas Beyer 12 Canisius 8:47.00 8:48.60 1
9 # 1486 Nicholas Bendtsen 11 Wolcott 8:53.39 8:49.24 2
10 # 988 Charles King 11 Ridgefield 8:55.79 8:50.55 2
11 # 1279 Killian McNamee 12 Tolland 9:10.00 8:53.68 3
12 # 811 Samuel Giesler 11 Newington 9:00.00 8:54.34 3
13 # 1281 Alec Sauter 12 Tolland 8:56.00 8:55.51 2
14 # 1195 Teddy O'kane 12 Staples 8:53.32 8:55.64 2
15 # 218 Conor Murphy 12 Classical 8:45.00 8:55.89 1
16 # 1261 Declan McDonnell 11 Tatnall 8:45.00 8:56.13 1
17 # 570 Andrew Healey 12 Holy Cross 8:56.91 8:57.39 2
18 # 124 Nate DeAngelo 11 Bristol Cent 9:04.38 8:58.12 3
19 # 490 Myles Hogan 10 Fordham Prep 8:58.00 8:58.45 3
20 # 1202 Nicholas Taubenhe 12 Staples 8:52.70 8:59.08 2
21 # 634 Adam Thibodeau 10 La Salle Aca 8:55.00 9:00.63 2
22 # 1078 Bryan Spence 12 Shenendehowa 8:56.00 9:01.75 2
23 # 1280 Nathan Paolangeli 12 Tolland 9:02.00 9:02.33 3
24 # 499 Eamonn Sullivan 11 Fordham Prep 8:49.00 9:02.82 1
25 # 129 Mark Petrosky 12 Bristol Cent 9:14.92 9:03.05 4
26 # 1267 Chris DeForest 12 Terryville 8:57.80 9:03.45 3
27 # 1381 Colin Mclaughlin 11 Westhill 9:00.00 9:03.90 3
28 # 1274 Jackson Cayward 11 Tolland 9:10.00 9:04.21 3
29 # 563 Matthew Jennings 11 Haddam-Killi 9:01.16 9:04.69 3
30 # 1530 Alexander Bein 12 Greenwich 8:58.23 9:05.59 3
31 # 1077 Ryan Shanahan 12 Shenendehowa 8:57.00 9:05.78 2
32 # 1283 Cyrus Asgari 12 Trumbull 9:10.00 9:05.90 3
33 # 1439 Jackson Grady 12 William Hall 8:56.00 9:06.16 2
34 # 1275 Jacob Gerow 11 Tolland 9:10.00 9:06.18 3
35 # 179 Sullivan Cummins 11 Chariho 9:09.00 9:06.86 3
36 # 1037 Ryan Banko 10 Salesianum 9:00.00 9:07.28 3
37 # 1131 Matthew Penna 12 Southington 9:20.00 9:08.05 4
38 # 626 Alexander Maxwell 11 La Salle Aca 8:54.00 9:08.21 2
39 # 1065 Anthony Barbera 11 Shenendehowa 9:00.00 9:08.26 3
40 # 832 Julian Franjieh 10 Niskayuna 9:08.00 9:08.84 3
41 # 1493 Michael Hawkes 10 Xavier 9:25.00 9:10.97 5
42 # 995 Chuckie Namiot 11 Ridgefield 8:55.93 9:11.52 2
43 # 1151 John O'Connell 12 St. John the 9:20.00 9:12.14 4
44 # 749 Muhamed Bayo 12 Mott Haven 9:09.00 9:12.74 3
45 # 150 Matthew Rounds 9 Burnt Hills- 9:15.54 9:13.60 4
46 # 998 Ethan Snyder 10 Ridgefield 8:55.98 9:14.06 2
47 # 1067 Nathan Brimhall 10 Shenendehowa 9:10.00 9:14.36 4
48 # 90 James Kiernan 12 Bishop Hendr 9:09.10 9:14.56 3
49 # 1424 Walker Beverly 10 William Hall 9:20.00 9:15.43 4
50 # 1222 Nate Davidson 11 Suffield 9:12.03 9:15.52 4
51 # 61 James Donahue 10 Belmont Hill 8:45.00 9:15.86 1
52 # 1163 Mike Ranegan 12 St. Mark's 9:16.98 9:15.94 4
53 # 291 Aidan Byrne 12 Danbury 9:18.55 9:16.53 4
54 # 533 Michael Search 11 Great Valley 9:34.44 9:18.27 5
55 # 1144 Patrick Fiorillo 12 St. John the 9:20.00 9:18.89 4
56 # 40 Holden Vaughan 10 Barrington 9:05.00 9:20.14 3
57 # 73 Dan Ledezma 12 Bethlehem 9:18.85 9:20.18 4
58 # 632 Blake Rogers 11 La Salle Aca 9:12.00 9:20.58 4
59 # 1491 Quincy Flett 10 Xavier 9:19.00 9:21.31 4
60 # 798 Robert Harkin 11 New Milford 9:05.00 9:21.66 3
61 # 872 Noah Winters 11 Northwest Ca 9:37.00 9:22.69 6
62 # 1041 Michael Migliore 12 Salesianum 9:10.00 9:22.89 3
63 # 983 Trevor DeMarco 12 Ridgefield 8:56.00 9:23.40 2
64 # 1082 Adam Zelin 12 Shoreham-Wad 9:30.23 9:24.00 5
65 # 1368 Luke Lusskin 12 West Morris 8:49.04 9:24.45 1
66 # 708 Joshua Piza 11 Metropolitan 9:38.00 9:24.64 6
67 # 835 Daniel Malatesta 10 Niskayuna 9:16.00 9:25.03 4
68 # 1046 Conor Ryan 12 Salesianum 9:10.00 9:25.20 3
69 # 622 Jack Casey 10 La Salle Aca 8:56.00 9:25.41 2
70 # 216 Cooper Michaud 10 Classical 9:15.00 9:25.56 4
71 # 1490 Calvin Flett 12 Xavier 9:27.00 9:26.93 5
72 # 1507 Brody Santagata 10 Xavier 9:32.00 9:26.94 5
73 # 9 Mason Beaudette 10 Amity Reg. 9:36.00 9:27.08 6
74 # 784 Patrick Gibbons 10 New Fairfiel 9:10.00 9:27.20 3
75 # 1333 Gavin Brophy 10 West Chester 9:15.90 9:27.71 4
76 # 1440 Adam Hanlon 12 William Hall 9:35.00 9:28.39 5
77 # 432 Nathan Cramer 10 Fairfield Lu 9:28.40 9:28.99 5
78 # 1263 Nicolas Pizarro 10 Tatnall 9:40.00 9:29.14 6
79 # 1100 Matthew Reimann 12 Somers 9:37.00 9:29.71 6
80 # 992 Matthew McDonough 10 Ridgefield 9:42.00 9:29.81 6
81 # 795 Garred Farrell 12 New Milford 9:08.00 9:30.22 3
82 # 1536 Zachary Jelinek 10 Greenwich 9:36.00 9:30.46 6
83 # 688 Sean Barkasy 10 Manchester 9:20.00 9:30.89 4
84 # 217 Nicholas Mott 10 Classical 9:15.00 9:30.90 4
85 # 96 Andrew Woodbine 12 Bishop Hendr 9:16.00 9:30.91 4
86 # 185 Finn Weeden 11 Chariho 9:16.00 9:31.20 4
87 # 1149 Chris McGrath 10 St. John the 9:45.00 9:31.21 7
88 # 1437 Yonah Goldberg 11 William Hall 9:30.00 9:31.24 5
89 # 466 Greg Vogt 12 Fairfield Wa 9:05.00 9:31.53 3
90 # 509 Bobby Lynam 11 Germantown F 9:13.64 9:31.54 4
91 # 182 Simon Manlove 12 Chariho 9:38.00 9:31.58 6
92 # 92 Aidan Moreira 10 Bishop Hendr 9:42.00 9:31.89 6
93 # 1273 Ethan Boivin 12 Tolland 9:30.00 9:32.02 5
94 # 1083 Colin Brooks 10 Somers 9:37.00 9:32.79 6
95 # 523 Jan Kaluta 12 Great Neck N 9:45.00 9:33.17 7
96 # 12 Matthew Floyd 12 Amity Reg. 10:06.00 9:34.04 9
97 # 68 Robbie Doyle 12 Bethel HS 9:52.78 9:34.31 7
98 # 804 Andrew Taborsak 9 New Milford 9:20.00 9:34.31 4
99 # 148 Nick Grock 10 Burnt Hills- 9:35.54 9:34.59 5
100 # 1226 Jordan Altman 9 Syosset 9:52.00 9:34.94 7
101 # 1239 Nicholas Mastandr 12 Syosset 9:50.00 9:34.95 7
102 # 940 Seth Drexler 12 Ponaganset 9:48.63 9:35.55 7
103 # 1204 Zachary Taubman 10 Staples 9:38.52 9:36.13 6
104 # 1496 Michael Tuffey 11 Xavier 9:25.00 9:36.25 5
105 # 312 Ryan Scappaticci 10 Danbury 9:45.99 9:36.39 7
106 # 63 Michael Parzych 12 Berlin 9:28.00 9:36.46 5
107 # 1184 Dillon Harding 11 Staples 9:32.16 9:36.54 5
108 # 711 Sean Ahern 11 Middletown 9:05.00 9:36.80 3
109 # 1260 Andre Latina 11 Tatnall 9:40.00 9:37.53 6
110 # 1045 Luke Riley 11 Salesianum 9:30.00 9:37.87 5
111 # 1503 Joshua Lesniak 10 Xavier 9:32.00 9:38.48 5
112 # 501 Fabiano Zanetti 12 Fordham Prep 9:44.00 9:39.69 6
113 # 85 Josh Breard 10 Bishop Hendr 9:29.00 9:39.72 5
114 # 95 Keegan Tierney 9 Bishop Hendr 9:29.00 9:39.88 5
115 # 856 Thomas Burfeind 11 North Shore 9:15.00 9:40.12 4
116 # 1338 Luke Geier 12 West Chester 9:35.70 9:40.32 6
117 # 1348 Patrick Rabin 11 West Chester 9:38.90 9:40.84 6
118 # 994 Ben Mickool 10 Ridgefield 9:50.00 9:40.92 7
119 # 1310 Amokrane Aouchich 10 Wellington C 9:45.00 9:41.07 7
120 # 66 Alex Colonno 12 Bethlehem 9:37.47 9:41.10 6
121 # 88 Ryan Dyer 11 Bishop Hendr 9:16.00 9:41.27 4
122 # 1492 Jacob Goell 11 Xavier 9:35.00 9:42.82 5
123 # 1350 Rowan Shigeno 11 West Chester 9:39.20 9:43.01 6
124 # 1336 Jack Davidson 11 West Chester 9:35.70 9:43.16 5
125 # 87 Nathan Clift 11 Bishop Hendr 9:42.00 9:43.34 6
126 # 494 Lucas Moran 10 Fordham Prep 9:28.00 9:43.75 5
127 # 1165 Jack Vito 11 St. Mark's 9:28.50 9:44.11 5
128 # 151 Mikhail Troyan 12 Burnt Hills- 9:50.04 9:44.35 7
129 # 1345 Luke Miles 11 West Chester 9:32.30 9:44.35 5
130 # 1456 Thomas Robinson 11 William Hall 9:45.00 9:45.21 7
131 # 492 Dean Mayo 10 Fordham Prep 9:29.00 9:45.40 5
132 # 180 CJ Elwell 11 Chariho 9:39.00 9:45.51 6
133 # 183 Dan Nimiroski 12 Chariho 9:42.00 9:45.63 6
134 # 1252 Brett Balthis 11 Tatnall 9:50.00 9:45.97 7
135 # 1223 Blake Dufresne 11 Suffield 9:42.90 9:46.39 6
136 # 905 Ohm Patel 11 Notre Dame ( 9:20.00 9:46.75 4
137 # 1415 Donnie Bailey 10 Wilbur Cross 10:18.50 9:47.03 10
138 # 1042 Matt Miller 9 Salesianum 9:40.00 9:47.47 6
139 # 834 Ryan Hesler 9 Niskayuna 9:40.00 9:47.58 6
140 # 1346 Max Mullertz 11 West Chester 9:40.10 9:47.70 6
141 # 1282 Steven Viera 11 Tolland 9:30.00 9:47.78 5
142 # 1243 Ishaan Patel 12 Syosset 10:03.00 9:47.79 8
143 # 530 Matthew Dietrick 11 Great Valley 9:35.70 9:48.17 5
144 # 1340 Ethan Kilroy 12 West Chester 9:55.20 9:49.92 8
145 # 1495 Richard Toledo 11 Xavier 9:40.00 9:50.10 6
146 # 1129 Jackson Landino 11 Southington 9:35.00 9:50.21 5
147 # 1234 Luke Feeney 12 Syosset 10:10.00 9:50.36 9
148 # 1466 Drew Taylor 11 William Hall 9:44.00 9:50.70 6
149 # 808 Joseph Bohlke 12 Newington 10:00.00 9:50.95 8
150 # 340 Sam Stiewing 10 Daniel Hand 10:09.76 9:51.34 9
151 # 353 Evan O'Rourke 10 Darien 9:55.00 9:52.50 7
152 # 1228 Andrew Aspiras 12 Syosset 10:05.00 9:53.43 9
153 # 294 Eric Civitella 12 Danbury 10:05.22 9:53.46 9
154 # 1550 Bronson Vo 10 Trumbull 10:00.00 9:53.63 8
155 # 1379 Andrew Hicks 10 Westhill 10:13.00 9:53.86 9
156 # 348 Matt Guttuso 12 Darien 9:55.00 9:54.23 8
157 # 153 Matthew Windecker 8 Burnt Hills- 9:44.84 9:54.53 7
158 # 1474 Jack Mancuso 10 Wilmington C 10:00.00 9:55.55 8
159 # 917 Riley Keffer 11 Oyster Bay 9:50.59 9:55.69 7
160 # 431 Ethan Carty 10 Fairfield Lu 10:10.07 9:55.95 9
161 # 1241 Carl Nie 11 Syosset 10:20.00 9:56.62 10
162 # 91 Valentino Lombard 10 Bishop Hendr 9:59.90 9:56.74 8
163 # 942 Shane Marx 12 Ponaganset 10:14.00 9:56.76 10
164 # 184 Samuel Steere 12 Chariho 9:46.00 9:57.37 7
165 # 190 Robert DiNatale 10 Cheshire 10:03.55 9:57.83 9
166 # 498 Cole Shortall 11 Fordham Prep 9:49.00 9:57.87 7
167 # 1130 Jake Nafis 9 Southington 9:46.00 9:57.87 7
168 # 1351 Pat Snyder 10 West Chester 9:51.50 9:58.15 7
169 # 1480 Davis Cote 11 Wilton 9:25.94 9:58.68 5
170 # 89 Wilson Jablonski 10 Bishop Hendr 9:42.00 9:58.72 6
171 # 1171 Colby Luiz 12 St. Raphael 10:05.00 9:59.05 9
172 # 64 Luke Carlson 12 Bethlehem 9:55.65 9:59.30 8
173 # 355 Luke Riordan 10 Darien 9:55.00 9:59.36 8
174 # 78 Ryan Dudley SR Bethel HS 10:00.00 9:59.36 9
175 # 467 Charlie Driscoll 11 Farmington 10:03.00 9:59.58 8
176 # 1445 Sam Makarewicz 12 William Hall 10:13.00 9:59.64 9
177 # 93 Dawson Reynolds 11 Bishop Hendr 9:59.90 9:59.91 8
178 # 81 Zack Pokat 12 Bethlehem 9:30.00 9:59.92 5
179 # 1483 Malcolm McCormick 10 Wilton 10:00.80 9:59.98 8
180 # 72 Eamonn Hayes 10 Bethlehem 9:58.44 10:00.31 8
181 # 1473 Prasanna Krishnam 12 Wilmington C 9:10.00 10:00.86 4
182 # 980 Liam Carcich 11 Ridgefield 8:56.12 10:01.17 2
183 # 1435 Sam Frank 11 William Hall 9:45.00 10:01.39 7
184 # 453 Zander Egervari 11 Fairfield Wa 9:55.00 10:01.45 8
185 # 1344 Issa Makke 11 West Chester 9:55.20 10:02.48 8
186 # 503 Zachary Ragozino 11 Friends Acad 10:11.00 10:02.49 9
187 # 484 Liam Dennehy 10 Fordham Prep 9:54.50 10:03.10 7
188 # 984 Ryan Donovan 10 Ridgefield 9:58.00 10:03.11 8
189 # 1176 Andrew Worden 9 St. Raphael 10:05.00 10:04.07 9
190 # 260 Jacob Yannone 10 Columbia 10:00.64 10:04.12 8
191 # 322 Harrison Grenier 9 Daniel Hand 10:17.10 10:04.19 10
192 # 1537 David Levine 11 Greenwich 9:55.00 10:04.75 8
193 # 1539 James Slavin 12 Greenwich 10:10.00 10:04.83 9
194 # 1429 Aidan Cattalen 11 William Hall 10:10.00 10:04.96 9
195 # 1270 Connor Marchand 11 The Gilbert 11:09.00 10:06.05 12
196 # 522 Alex Geula 11 Great Neck N 9:55.00 10:06.73 8
197 # 829 Avaneesh Benki 10 Niskayuna 10:10.00 10:07.05 9
198 # 1432 Luke Dai 11 William Hall 9:45.00 10:07.55 7
199 # 1043 Jordan Mischler 11 Salesianum 9:40.00 10:07.68 6
200 # 328 Nick Montana 9 Daniel Hand 10:33.89 10:08.51 11
201 # 687 Anthony Amaral 11 Manchester 10:20.00 10:09.01 10
202 # 435 Dazjon Freeman 10 Fairfield Lu 10:14.72 10:09.23 10
203 # 358 Dan Catano 11 Deer Park 9:50.00 10:10.15 7
204 # 331 Jack O'Keefe 10 Daniel Hand 10:13.77 10:10.84 9
205 # 919 Nicholas Tardugno 11 Oyster Bay 9:05.74 10:12.10 3
206 # 1264 Sebastian Pizarro 10 Tatnall 10:10.00 10:12.73 9
207 # 1532 Ryan Djurkovic 11 Greenwich 9:58.00 10:12.87 8
208 # 1384 Tim Telesca 12 Westhill 10:29.00 10:13.18 10
209 # 84 Ezra Winston 10 Bethlehem 10:12.20 10:13.57 9
210 # 1146 Aidan Harrigan 10 St. John the 9:58.00 10:14.68 8
211 # 181 Luke Gillett 12 Chariho 9:54.00 10:14.69 7
212 # 361 Robert Punger 11 Deer Park 9:55.00 10:14.75 7
213 # 295 Steven Confesor 10 Danbury 10:18.99 10:15.36 10
214 # 147 Keller Casey 9 Burnt Hills- 9:55.54 10:15.54 8
215 # 363 Manuel Valenzuela 12 Deer Park 10:15.00 10:15.61 10
216 # 357 Nick Yoo 9 Darien 10:09.00 10:16.11 9
217 # 485 Matthew Febles 10 Fordham Prep 10:25.00 10:16.26 10
218 # 1512 Alexander Ushchak 9 Xavier 10:22.00 10:16.48 10
219 # 1535 Kenan Griffith 9 Greenwich 10:04.00 10:17.44 9
220 # 976 Griffin Blood 10 Ridgefield 10:26.00 10:17.63 10
221 # 1015 Fujie Ian 12 Sacred Heart 10:41.00 10:17.96 11
222 # 360 Justin Petrizzo 10 Deer Park 10:18.51 10:18.81 10
223 # 1438 Colin Goldschmidt 9 William Hall 10:55.00 10:18.82 12
224 # 1153 Emanuel Sanchez 11 St. John the 10:00.00 10:19.02 8
225 # 1004 Trevor Christense 11 Rocky Hill 10:30.00 10:19.14 11
226 # 1515 Colin McCarthy 11 Yorktown 10:45.00 10:19.31 12
227 # 1422 Nathaniel Aronson 9 William Hall 10:41.00 10:19.58 12
228 # 280 Logan Gilbert 11 Coventry 10:20.44 10:19.98 10
229 # 1383 Joesph Swezey 11 Westhill 10:30.00 10:20.87 11
230 # 1508 Conor Selfors 10 Xavier 9:48.00 10:21.22 7
231 # 290 Payton Bock 11 Danbury 10:07.88 10:21.53 9
232 # 1426 Joshua Burr 10 William Hall 10:17.00 10:21.54 10
233 # 1461 Andrew Shapiro 10 William Hall 10:41.00 10:21.59 11
234 # 1447 Emeka Moemeka 11 William Hall 10:49.00 10:21.82 12
235 # 935 Michael Connelly 10 Pomperaug 10:10.00 10:22.11 9
236 # 1482 Nick Ivanov 12 Wilton 9:40.90 10:22.62 5
237 # 1378 Carl Cubarrubia 11 Westhill 10:30.00 10:22.92 11
238 # 1258 Alex Janusz 12 Tatnall 10:40.00 10:23.45 11
239 # 1453 Lucas Pyrro 9 William Hall 10:40.00 10:23.72 11
240 # 451 Joe Callanan 10 Fairfield Wa 11:10.00 10:24.22 12
241 # 86 Mark Byanski 10 Bishop Hendr 9:59.90 10:24.90 8
242 # 356 Jack Walsh 10 Darien 10:19.00 10:25.86 10
243 # 985 Jack Dovaras 10 Ridgefield 10:30.00 10:25.88 11
244 # 1433 Striff-Cave Ethan 9 William Hall 10:50.00 10:26.27 12
245 # 1420 Avery Allen 9 William Hall 10:39.00 10:26.32 11
246 # 1339 Dean Harris 11 West Chester 9:58.70 10:26.78 8
247 # 1425 Owen Brudz 12 William Hall 10:16.00 10:27.42 10
248 # 1101 Thomas Spencer 11 Somers 9:56.00 10:27.73 7
249 # 94 Troy Silvestri 9 Bishop Hendr 9:59.90 10:28.10 8
250 # 614 Andrew Martin 12 La Salle 10:34.00 10:28.25 11
251 # 999 Henri Vieltojarvi 10 Ridgefield 10:10.00 10:29.20 9
252 # 320 Josh Delahunt 11 Daniel Hand 10:49.23 10:29.69 12
253 # 496 Melvin Ortiz 12 Fordham Prep 10:23.00 10:31.24 10
254 # 1450 Jack Navin 11 William Hall 10:40.00 10:32.35 11
255 # 1451 Amruth Niranjan 11 William Hall 10:05.00 10:32.65 9
256 # 1533 Robert Enslein 10 Greenwich 10:08.00 10:32.72 9
257 # 1513 Sam Voghell 11 Xavier 10:22.00 10:32.92 10
258 # 986 Liam Edson 10 Ridgefield 10:45.00 10:32.94 12
259 # 319 Jared Zeiner 10 Danbury 10:06.66 10:33.42 9
260 # 1382 Elijah Roth 11 Westhill 10:30.00 10:33.98 11
261 # 611 Aidan Ciancio 12 La Salle 10:38.50 10:34.07 11
262 # 989 William Knight 10 Ridgefield 10:18.00 10:34.64 10
263 # 82 Griffin Roeder 10 Bethlehem 10:40.00 10:35.35 11
264 # 297 Adam Fox 12 Danbury 10:29.99 10:35.96 11
265 # 486 Quincy Foster 11 Fordham Prep 10:39.00 10:36.59 11
266 # 1013 Jesse Bridenbach 11 Sacred Heart 10:55.00 10:37.30 12
267 # 1430 Emilio Chan 11 William Hall 10:45.00 10:37.77 12
268 # 14 Michael Haverstoc 11 Amity Reg. 10:33.38 10:38.37 11
269 # 362 Ray Tobaru 11 Deer Park 10:20.00 10:38.37 10
270 # 1442 Jacob Hodkinson 10 William Hall 10:18.00 10:39.04 10
271 # 359 Nick Maniscalco 11 Deer Park 10:25.00 10:39.30 10
272 # 608 Krishan Badrie 10 La Salle 10:32.50 10:39.41 11
273 # 79 Alexander Pattiso 11 Bethlehem 10:24.00 10:39.84 9
274 # 67 Connor Colonno 10 Bethlehem 10:40.50 10:40.01 11
275 # 725 Tim Abbott 8 Mohonasen 10:35.80 10:40.76 11
276 # 830 Vernald Esmeris 10 Niskayuna 10:25.00 10:41.02 10
277 # 1436 David Gardner 10 William Hall 10:45.00 10:44.41 12
278 # 1229 Aaron Baxt 12 Syosset 10:57.00 10:45.76 12
279 # 1259 Will Kain 9 Tatnall 10:35.00 10:47.15 11
280 # 1478 Michael Byrnes 9 Wilton 10:20.90 10:50.54 10
281 # 1237 Matt Gerosa 10 Syosset 10:57.00 10:50.96 12
282 # 437 Samuel Hussey 12 Fairfield Lu 10:05.41 10:51.93 9
283 # 323 Tyler Haims 11 Daniel Hand 10:46.96 10:54.20 12
284 # 493 Andrew Mejia 9 Fordham Prep 10:57.00 11:00.14 12
285 # 495 Jack O'Reilly 10 Fordham Prep 10:56.00 11:00.44 12
286 # 487 Aidan Galvin 12 Fordham Prep 10:36.00 11:01.36 11
287 # 500 Patrick Sullivan 10 Fordham Prep 10:54.00 11:02.12 12
288 # 550 Matt Bink 9 NY Greenwich 10:58.90 11:04.60 12
289 # 20 Daniel Mao 12 Amity Reg. 11:08.00 11:08.12 12
290 # 100 Grahm Reynolds 10 Branford 10:40.00 11:09.19 11
291 # 1255 Patrick Harris 12 Tatnall 10:40.00 11:10.94 11
292 # 77 Patrick Murphy 9 Bethlehem 11:29.00 11:12.47 12
293 # 1464 Nicholas Tagliari 10 William Hall 10:24.00 11:13.42 10
294 # 1434 Noel Fagan 12 William Hall 10:59.00 11:14.96 12
295 # 617 Nick Rotondi 10 La Salle 11:25.00 11:16.34 12
296 # 98 Patricio Banegas 11 Branford 10:30.10 11:18.20 11
297 # 454 Sam Garskof 10 Fairfield Wa 11:15.00 11:18.23 12
298 # 483 Ryan Cronin 10 Fordham Prep 11:00.00 11:22.45 12
299 # 1266 Michael Wolfe 11 Tatnall 11:10.00 11:24.98 12
300 # 364 Alexis Vasconcell 11 Deer Park 10:25.00 11:30.38 10
301 # 488 Alec Gonzalo 11 Fordham Prep 10:59.00 11:37.37 12
302 # 75 Joshua Levin 9 Bethlehem 11:15.15 11:39.96 12
303 # 489 Denzel Herrera 10 Fordham Prep 11:04.00 11:54.06 12
-- # 197 Brendan Mellitt 12 Cheshire 8:57.42 DNF 3
-- # 460 Ethan Kohn 11 Fairfield Wa 9:55.00 DNF 8
Boys 55 Meter Hurdles Championship
============================================================================
Meet: * 7.35 1987 Joe Galeano, Centreach H.S., NY
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 # 653 Samuel Mutiso 12 Lowell 7.49 7.66q 7
2 # 869 Lorenzo Garcia 12 Northwest Ca 7.72 7.72q 5
3 # 690 Jordan Pinnix 11 Manchester 7.92 8.00q 2 7.993
4 # 895 Osaretin Osagie 12 Norwich Free 7.64 8.00q 6 7.994
5 # 36 Walter Joachim-De 12 Barrington 7.79 8.04q 3
6 # 906 Jared Russo 12 Notre Dame ( 8.01 8.09q 1
7 # 1389 John Cassol 11 Weston 8.15 8.19q 1
8 # 589 Matt Lacadie 12 Jonathan Law 8.16 8.20q 2
9 # 53 Kyle Mann 11 Bay Shore 8.45 8.27q 2
10 # 877 Tahzir Fulton 12 Norwalk 8.30 8.30q 6
11 # 993 Sam McDonough 12 Ridgefield 8.20 8.32q 3
12 # 370 Hunter Dale 12 E.O. Smith 8.41 8.38q 5
13 # 1527 Cameron Brown 12 Shepaug Vall 8.21 8.39q 1
14 # 1217 Bobby Lewis 12 Stonington 8.51 8.40q 3
15 # 321 Corey Duncanson 12 Daniel Hand 8.22 8.44q 4
16 # 967 Patrick O'Neill 12 Ramsey 8.60 8.47q 6
17 # 1060 Akeem Perry 11 Shelton 8.76 8.48q 5
18 # 1251 Dylan Foutch 12 Taconic Hill 8.40 8.50q 6 8.491
19 # 1215 Christian Hudson 10 Stonington 8.50 8.50q 1 8.492
20 # 605 Nick Xavier 12 Kearny 8.40 8.53q 7
21 # 35 Jackson Duffy 11 Barrington 8.78 8.62q 4
22 # 1211 Phoenix Glaza 10 Stonington 8.43 8.65q 4 8.646
23 # 28 Thomas Ko 12 Avon 8.80 8.65q 1 8.650
24 # 383 Ian Loehmann 12 East Haven 8.44 8.73q 3
25 # 954 Ryan Bussanich 11 Ramsey 8.90 8.77 4
26 # 602 Tyler Ruiz 12 Kearny 9.50 8.82 1
27 # 707 Antonio Oliveria 12 Metropolitan 9.03 8.83 5
28 # 308 Johanse Martinez 11 Danbury 8.51 8.84 2
29 # 971 Parker Simpson 12 Ramsey 8.90 8.87 5 8.867
30 # 937 Greg Groom 11 Pomperaug 8.63 8.87 7 8.870
31 # 1058 David Niski 12 Shelton 9.28 8.88 4
32 # 309 Javier Reyes 11 Danbury 8.59 8.90 5 8.891
33 # 965 Sean McGahan 12 Ramsey 8.67 8.90 7 8.895
34 # 1520 Pouya Pakkhesal 12 Yorktown 8.83 8.92 1
35 # 1528 Nathan Douskey 12 Shepaug Vall 9.10 9.13 7
36 # 47 Cameron Felicien 11 Bay Shore 8.85 9.16 2
37 # 239 John Kemp 10 Colonie 8.86 9.24 3
38 # 59 Astin Swinton 11 Bay Shore 9.58 9.35 4
39 # 1089 Patrick Eames 11 Somers 9.28 9.39 3
40 # 975 Luke Barrientos 11 Ridgefield 8.80 9.41 2
41 # 821 Toby Ferris 12 Newtown 9.54 9.44 3
42 # 1519 Alexander Olener 10 Yorktown 9.29 9.50 2
43 # 126 Alejandro Garcia- 12 Bristol Cent 9.02 9.51 6
44 # 1321 Anthony Scotto 10 Wellington C 9.50 9.58 2
45 # 1272 Ryan Van Dyke 11 The Gilbert 9.49 9.61 1
46 # 599 Christopher Leimb 12 Kearny 9.80 9.81 5
47 # 1427 Brendan Canarie 11 William Hall 8.96 9.94 6
48 # 729 Davyn Gulbrandsen 12 Mohonasen 10.31 10.58 6
Boys 55 Meter Hurdles Championship
============================================================================
Meet: * 7.35 1987 Joe Galeano, Centreach H.S., NY
Name Year School Prelims Semis H#
============================================================================
Semi-Finals
1 # 653 Samuel Mutiso 12 Lowell 7.66 7.61q 3
2 # 869 Lorenzo Garcia 12 Northwest Ca 7.72 7.69q 2
3 # 36 Walter Joachim-De 12 Barrington 8.04 7.91q 2
4 # 895 Osaretin Osagie 12 Norwich Free 8.00 7.92q 1
5 # 690 Jordan Pinnix 11 Manchester 8.00 7.98q 1
6 # 589 Matt Lacadie 12 Jonathan Law 8.20 8.17q 2
7 # 1389 John Cassol 11 Weston 8.19 8.18q 3
8 # 906 Jared Russo 12 Notre Dame ( 8.09 8.19q 3
9 # 370 Hunter Dale 12 E.O. Smith 8.38 8.26 3
10 # 877 Tahzir Fulton 12 Norwalk 8.30 8.28 1
11 # 993 Sam McDonough 12 Ridgefield 8.32 8.32 2
12 # 53 Kyle Mann 11 Bay Shore 8.27 8.36 1
13 # 1527 Cameron Brown 12 Shepaug Vall 8.39 8.37 3
14 # 321 Corey Duncanson 12 Daniel Hand 8.44 8.47 1
15 # 1215 Christian Hudson 10 Stonington 8.50 8.48 3
16 # 383 Ian Loehmann 12 East Haven 8.73 8.52 3
17 # 35 Jackson Duffy 11 Barrington 8.62 8.53 1
18 # 967 Patrick O'Neill 12 Ramsey 8.47 8.56 1
19 # 1060 Akeem Perry 11 Shelton 8.48 8.59 2
20 # 605 Nick Xavier 12 Kearny 8.53 8.70 2 8.698
21 # 1217 Bobby Lewis 12 Stonington 8.40 8.70 2 8.700
22 # 1251 Dylan Foutch 12 Taconic Hill 8.50 8.73 3 8.722
22 # 28 Thomas Ko 12 Avon 8.65 8.73 2 8.722
24 # 1211 Phoenix Glaza 10 Stonington 8.65 8.77 1
Boys 55 Meter Hurdles Championship
=========================================================================
Meet: * 7.35 1987 Joe Galeano, Centreach H.S., NY
Name Year School Semis Finals
=========================================================================
Finals
1 # 653 Samuel Mutiso 12 Lowell 7.61 7.57
2 # 869 Lorenzo Garcia 12 Northwest Ca 7.69 7.77
3 # 690 Jordan Pinnix 11 Manchester 7.98 7.82
4 # 895 Osaretin Osagie 12 Norwich Free 7.92 7.86
5 # 906 Jared Russo 12 Notre Dame ( 8.19 7.89
6 # 589 Matt Lacadie 12 Jonathan Law 8.17 8.03
7 # 1389 John Cassol 11 Weston 8.18 8.07
8 # 36 Walter Joachim-De 12 Barrington 7.91 8.08
Boys 4x200 Meter Relay Championship
===================================================================================
Meet: * 1:29.98 2006 Colonie Central H.S., NY
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 West Chester Henderson 1:31.78 1:31.38 3 10
2 Wilbur Cross 1:32.22 1:31.69 1 8
3 James Hillhouse 1:30.67 1:31.72 3 6
4 La Salle Academy 1:31.50 1:32.06 3 5
5 Glastonbury 1:33.80 1:33.70 2 4
6 Colonie 1:31.84 1:33.91 2 3
7 Danbury 1:34.24 1:34.03 1 2
8 Monroe Woodbury 1:33.89 1:34.20 2 1
9 Wallkill 1:34.41 1:35.19 1
10 West Chester East 1:34.24 1:38.10 1
Boys 4x400 Meter Relay Championship
===================================================================================
Meet: * 3:21.02 1985 Thomas Jefferson H.S., NY
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Daniel Hand 3:30.44 3:27.05 1 10
2 Monroe Woodbury 3:30.00 3:28.40 2 8
3 Ellington 3:34.00 3:28.60 1 6
4 William Hall 3:31.11 3:29.35 1 5
5 Holy Trinity 3:34.62 3:29.47 1 4
6 Colonie 3:29.24 3:33.07 2 3
7 Glastonbury 3:29.50 3:36.41 2 2
8 Classical 3:29.63 3:36.89 2 1
Boys 4x800 Meter Relay Championship
================================================================================
Meet: * 7:55.11 1/21/2017 St. Benedicts, St. Benedict
A Ceballo, R Kigen, B Simmons, A Chawonza
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Glastonbury 8:08.00 8:01.04 10
2 Shenendehowa 8:00.00 8:02.02 8
3 Staples 8:10.00 8:02.43 6
4 Eastport-South Manor 8:10.00 8:05.64 5
5 St. John the Baptist 7:58.00 8:05.74 4
6 La Salle Academy 8:06.00 8:11.10 3
7 Monroe Woodbury 8:20.00 8:11.30 2
8 Bay Shore 8:10.46 8:13.74 1
9 Marshfield 8:10.00 8:23.69
Boys Distance Medley Championship
================================================================================
Meet: * 10:09.37 2006 Saratoga Springs H.S., NY
School Seed Finals Points
================================================================================
1 La Salle Academy 10:10.00 10:20.48 10
2 Conard 10:41.48 10:29.06 8
3 St. Raphael 10:40.00 10:29.21 6
4 Tolland 10:40.00 10:33.40 5
5 Syosset 10:29.00 10:34.00 4
6 Marshfield 10:30.00 10:35.43 3
7 West Morris Central 10:31.49 10:40.19 2
8 Saint John's Prep 10:28.00 10:41.43 1
9 Shenendehowa 10:35.00 10:52.34
10 West Chester East 10:40.24 11:05.78
11 Columbia 10:40.34 11:17.44
12 Elwood/John Glenn 10:20.00 11:50.74
Boys High Jump Championship
===================================================================================
Meet: * 7-01 1991 Erik Mueller, Carmel H.S., NY
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 # 1081 Blake Wehr 11 Shoreham-Wad 6-04.00 6-04.00 1.93m
2 # 520 Aidan Hennessy 12 Granby Memor 6-02.00 6-02.00 1.87m
3 # 443 Jack Reynolds 11 Fairfield Lu 6-00.00 J6-02.00 1.87m
3 # 569 Cornell Tonge 12 Hamden 6-04.00 J6-02.00 1.87m
5 # 585 Jonathan Contaxis 11 Jonathan Law 5-10.00 6-00.00 1.82m
5 # 1325 Matthew Bergin 10 West Chester 6-02.00 6-00.00 1.82m
7 # 971 Parker Simpson 12 Ramsey 6-00.00 J6-00.00 1.82m
8 # 1050 Jack Bocchino 12 Shelton 5-10.00 5-10.00 1.77m
9 # 282 Jacob Krause 12 Coventry 5-09.75 5-08.00 1.72m
9 # 370 Hunter Dale 12 E.O. Smith 6-00.00 5-08.00 1.72m
-- # 1545 Cameron Holmes 11 Trumbull 5-10.00 NH
-- # 1542 Matthew Cattucio 11 Trumbull 5-10.00 NH
-- # 761 Chavin Ramharak 12 Mount St. Mi 5-10.75 NH
Boys Pole Vault Championship
===================================================================================
Meet: * 15-03 1998 Thomas Grandy, Lincoln H.S., NY
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 # 1385 Matt Bigelow 11 Weston 14-09.00 14-06.00 4.41m
2 # 973 Patrick Oatman 11 RHAM 12-06.00 14-00.00 4.26m
2 # 284 Ben Charlebois 11 Coventry 14-09.00 14-00.00 4.26m
4 # 329 Bryce Myers 11 Daniel Hand 12-06.00 13-00.00 3.96m
5 # 901 Max Bothwell 11 Notre Dame ( 13-00.00 J13-00.00 3.96m
6 # 1399 Mike Bobin 11 Wethersfield 13-00.00 12-06.00 3.81m
7 # 820 Samuel Edwards 11 Newtown 12-06.00 11-06.00 3.50m
-- # 74 Matti Levasalmi 10 Bethlehem 14-06.00 NH
-- # 881 Jack Bazinet 12 Norwich Free 12-00.00 NH
-- # 1547 Dan McKeon 12 Trumbull 11-00.00 NH
Boys Long Jump Championship
======================================================================================
Meet: * 24-05.50 1993 M. Forde, Uniondale H.S., NY
Name Year School Seed Finals H#
======================================================================================
1 # 652 Richmond Kwaateng 12 Lowell 23-10.00 23-04.00 7.11m 3
2 # 70 Marcus Guyton 12 Bethel HS 20-11.00 22-01.50 6.74m 2
3 # 1080 Dylan Jung 12 Shoreham-Wad 21-07.50 21-09.50 6.64m 3
4 # 127 Galen Hickey 12 Bristol Cent 20-10.00 21-01.00 6.42m 2
5 # 660 Micheal Toppin 12 Lyman Hall 21-00.00 21-00.25 6.40m 3
6 # 1441 Isreal Henriques 11 William Hall 21-10.25 20-10.00 6.35m 3
7 # 1253 Chase Brothers 12 Tatnall 21-09.00 20-08.00 6.29m 3
8 # 1167 Braxton Fontaine 12 St. Raphael 21-01.00 20-07.00 6.27m 3
9 # 941 Benjamin Mancini 12 Ponaganset 20-03.75 20-05.00 6.22m 2
10 # 1191 Connor Mcgeehan 11 Staples 21-04.00 20-04.00 6.19m 3
11 # 425 Joshua Samaras 12 Fairfield Co 20-00.00 20-02.50 6.15m 2
11 # 1389 John Cassol 11 Weston 19-11.75 20-02.50 6.15m 1
13 # 1516 Aaron McGirr 12 Yorktown 21-05.00 20-02.00 6.14m 3
14 # 259 Alex Wheeler 10 Columbia 22-00.75 19-10.00 6.04m 3
15 # 416 Joshua Bacon 11 Fairfield Co 20-00.00 J19-10.00 6.04m 2
16 # 1299 Andy Spillane 12 Trumbull 19-08.00 J19-10.00 6.04m 1
17 # 282 Jacob Krause 12 Coventry 21-02.75 19-07.50 5.98m 3
18 # 1196 Aiden Rose 12 Staples 19-10.50 J19-07.50 5.98m 1
19 # 1211 Phoenix Glaza 10 Stonington 19-09.00 19-06.25 5.94m 1
20 # 869 Lorenzo Garcia 12 Northwest Ca 21-05.00 19-05.00 5.91m 3
21 # 1136 Justin Zitofsky 10 Southington 19-04.00 19-03.50 5.88m 1
22 # 521 Conor Hennessy 12 Granby Memor 20-01.00 19-03.25 5.87m 2
23 # 231 Zerius Dickerson 12 Colonie 20-05.00 19-03.00 5.86m 2
24 # 1219 Charles Padlan 11 Stonington 20-01.00 19-00.00 5.79m 2
24 # 960 Harrison Goehrig 12 Ramsey 20-00.75 19-00.00 5.79m 2
26 # 1331 Drew Steele 10 West Chester 19-11.75 18-11.00 5.76m 1
27 # 583 Jack Racer 12 JFK-Bellmore 19-04.00 18-07.00 5.66m 1
27 # 1124 Aiden Chesenow 11 Southington 19-08.00 18-07.00 5.66m 1
-- # 1132 Anthony Penta 12 Southington 20-02.00 FOUL 2
-- # 384 Nathan Santos 12 East Haven 19-08.00 FOUL 1
-- # 48 Gonyzer Foster 11 Bay Shore 20-00.50 FOUL 2
-- # 1341 Logan Krapf 10 West Chester 19-10.00 FOUL 1
-- # 439 Carter Lambo 11 Fairfield Lu 20-11.25 FOUL 3
-- # 584 Brandon Root 11 JFK-Bellmore 20-06.00 FOUL 2
Boys Shot Put Championship
======================================================================================
Meet: * 61-11 1987 Phil Caraher, North Rockland H.S., NY
Name Year School Seed Finals H#
======================================================================================
1 # 1499 Davon Colon 12 Xavier 49-00.00 51-04.50 15.65m 2
2 # 581 Gary Moore Jr 10 James Hillho 52-10.00 49-04.75 15.05m 2
3 # 762 Anthony Wakefield 12 Mount St. Mi 47-00.25 45-11.00 13.99m 2
4 # 1454 Marcus Ramsey 11 William Hall 44-03.00 45-09.50 13.95m 2
5 # 817 Grant Baker 11 Newtown 40-11.00 42-05.00 12.92m 2
6 # 721 Jacob O'Reilly 11 Middletown 40-07.50 42-01.50 12.83m 2
7 # 455 Matt Harvey 12 Fairfield Wa 42-02.50 J42-01.50 12.83m 2
8 # 1126 Matthew Geary 11 Southington 40-04.50 41-03.00 12.57m 1
9 # 723 Liam Tharin 11 Middletown 38-09.25 40-07.50 12.38m 1
10 # 281 Alex Krause 10 Coventry 41-07.00 40-04.25 12.29m 2
11 # 891 Stephen Hyde 12 Norwich Free 42-06.50 39-09.00 12.11m 2
12 # 719 Eric Meyer 11 Middletown 38-06.75 39-08.25 12.09m 1
13 # 1192 Dean Moro 11 Staples 40-06.75 39-07.25 12.07m 2
14 # 1119 Ryan Andrews 11 Southington 40-01.50 39-03.00 11.96m 1
15 # 898 Jordan Ribeiro 10 Norwich Free 40-03.00 38-03.00 11.65m 1
16 # 1 Devin Fitzpatrick 12 A.I. Prince 48-00.00 38-02.25 11.63m 2
17 # 890 Lavery Hill 12 Norwich Free 40-01.00 37-06.00 11.43m 1
18 # 228 Matt Burke 12 Colonie 39-05.00 36-04.00 11.07m 1
19 # 58 Alex Simpson 12 Bay Shore 38-09.00 35-07.00 10.84m 1
20 # 886 Jacob Crowley 12 Norwich Free 38-00.50 34-11.00 10.64m 1
21 # 465 Paul Sussman 11 Fairfield Wa 36-07.25 34-06.50 10.52m 1
22 # 637 Michael DiSpirito 12 Locust Valle 33-01.00 34-04.00 10.46m 1
Boys Weight Throw Championship
===================================================================================
Meet: * 79-00 1/15/2016 Bobby Colantonio, Barrington
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 # 636 Kyle Moison 12 Lincoln High 75-02.00 75-02.00 22.91m
2 # 1487 Logan Coles 11 Woonsocket 71-09.00 70-02.00 21.38m
3 # 34 William Cauley 12 Barrington 67-05.50 69-06.00 21.18m
4 # 97 Mike Campbell 12 Bloomfield 62-00.00 63-04.00 19.30m
5 # 213 Ahamefula Ihenach 12 Classical 64-05.00 63-01.00 19.22m
6 # 1489 Tarik Robinson-O' 10 Woonsocket 63-02.00 62-08.00 19.10m
7 # 1070 Scott Dochat 11 Shenendehowa 56-08.00 61-03.00 18.66m
8 # 206 Alex Baez 12 Classical 57-00.00 59-03.00 18.05m
9 # 1488 Jesse Houle 12 Woonsocket 60-01.00 57-03.00 17.44m
10 # 1246 Evan Rosen 11 Syosset 55-05.50 56-01.00 17.09m
11 # 766 Michelson Salomon 12 Mt. Pleasant 60-06.00 55-08.00 16.96m
12 # 1236 Jacob Fishler 12 Syosset 59-03.75 52-11.00 16.12m
13 # 39 Asher Robbins 10 Barrington 54-02.75 52-02.00 15.90m
14 # 220 Jason Sibran 12 Classical 53-06.00 49-10.00 15.18m
15 # 204 Ali Abdul-Mumir 10 Classical 52-00.00 48-06.00 14.78m
16 # 1304 Nick Keglovitz 10 Wallkill 53-03.00 47-02.00 14.37m
Boys 4x800 Meter Relay Connecticut
============================================================================
Meet: * 8:00.36 1/20/2017 Staples, Staples
W Landowne, B Seiple, B MacCordy, Z Ahmad
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Bristol Central 8:26.55 8:08.62 1
1) #129 Mark Petrosky 12 2) #125 Austin Freve 11
3) #124 Nate DeAngelo 11 4) #130 Jose Ramirez 12
2 Stonington 8:35.00 8:28.03 1
1) #1210 Ben French 9 2) #1212 Ryan Gruczka 9
3) #1209 Chase Flynn 12 4) #1213 Rhys Hammond 12
3 New Canaan 8:25.00 8:28.56 1
1) #777 Allesandro Malagoli 11 2) #774 Dylan Imbruce 11
3) #770 Ajamo Carraby-Jones 11 4) #776 Ryan Lytle 12
4 Newtown 8:47.56 8:34.39 1
1) #818 Aiden Budge 10 2) #826 Andrew Poseno 11
3) #828 William Tainter-Gilbert 12 4) #824 Nick Jacobs 12
5 Cheshire 8:55.36 8:35.02 2
1) #191 Ryan Farrell 11 2) #197 Brendan Mellitt 12
3) #190 Robert DiNatale 10 4) #200 Francis Simpatico 12
6 E.O. Smith 9:10.00 8:39.39 2
1) #371 Elliot Deans 12 2) #368 Kosta Boskovic 12
3) #381 Noah Vasington 12 4) #374 Atticus Hempel 11
7 Farmington 8:50.00 8:40.79 1
1) #469 Andrew Van De Mark 11 2) #468 Brendan Kelly 10
3) #470 Kyle Wogelius 12 4) #467 Charlie Driscoll 11
8 West Haven 8:56.00 8:43.17 2
1) #1361 Sebastian Villanuevo 12 2) #1360 Anthony Vendrella 11
3) #1362 James Weber 11 4) #1355 Ryan Martinez 12
9 Greenwich 8:46.00 8:46.77 1
1) #1530 Alexander Bein 12 2) #1531 Quinn Collins 9
3) #1539 James Slavin 12 4) #1536 Zachary Jelinek 10
10 William Hall 8:45.00 8:47.86 1
1) #1443 Zach Lapolla 12 2) #1466 Drew Taylor 11
3) #1428 Noe Caplan 11 4) #1446 Nathan Miller 12
11 Fairfield Ludlowe 8:42.50 8:50.18 1
1) #432 Nathan Cramer 10 2) #436 Quinn Havard 11
3) #430 Griffin Boyle 11 4) #433 Aidan Ellwanger 11
12 Middletown 8:55.00 8:54.02 2
1) #711 Sean Ahern 11 2) #717 Justin Karpel 11
3) #714 Thomas Cunningham 11 4) #716 Alex Kalber 12
13 Danbury 8:59.99 8:58.06 2
1) #312 Ryan Scappaticci 10 2) #288 Zac-Richard Akuamoa 12
3) #300 Aidan Hefele 10 4) #299 Alexander Gibson 12
14 Weston 8:50.00 9:01.09 1
1) #1396 Luke Rubin 9 2) #1390 Cooper Clemons 10
3) #1394 Anton Licamele 11 4) #1393 Brandan Leuzzi 10
15 Bristol Eastern 9:15.00 9:03.50 2
1) #136 Carter Harris 10 2) #138 Jason Kosciukiewicz 12
3) #141 Nico Provenzano 12 4) #140 Ean Newman 11
16 Lyme-Old Lyme 9:10.00 9:16.86 2
1) #669 Trevor Wells 12 2) #665 Aidan Powers 11
3) #663 Nic Fava 12 4) #667 Evan St Louis 12
17 Sacred Heart 9:10.00 9:17.27 2
1) #1012 James Bona 11 2) #1016 Aidan Knapp 11
3) #1017 Nick Salerno 12 4) #1013 Jesse Bridenbach 11
18 Canton 9:10.00 9:20.91 2
1) #156 Matt Barton 12 2) #159 Chase Lashgari 11
3) #160 Gabe Mower 12 4) #161 Ryan Nickerson 12
Boys Distance Medley Connecticut
=========================================================================
Meet: * 10:43.45 2008 Darien H.S., CT
School Seed Finals
=========================================================================
1 Suffield 11:02.00 10:57.20
1) #1225 Nick Sinofsky 12 2) #1224 Brett Mockalis 12
3) #1221 Wyatt Cashman 10 4) #1222 Nate Davidson 11
2 Southington 10:55.00 11:00.42
1) #1134 Lucca Riccio 12 2) #1128 Brendan Kiyak 11
3) #1129 Jackson Landino 11 4) #1131 Matthew Penna 12
3 Newtown 11:33.44 11:10.94
1) #818 Aiden Budge 10 2) #824 Nick Jacobs 12
3) #826 Andrew Poseno 11 4) #828 William Tainter-Gilbert 12
4 Staples 11:20.00 11:11.75
1) #1179 Owen Dolen 11 2) #1181 John Fitzgerald 10
3) #1200 Jalen St. Fort 10 4) #1190 Jonathan Lorenz 11
5 Bethel High School 11:25.75 11:13.68
1) #65 Luca Cazzaniga 11 2) #68 Robbie Doyle 12
3) #76 Tyler Loth 12 4) #80 Kyle Platt 12
6 Bristol Eastern 11:50.00 11:26.22
1) #131 Seth Anderson 11 2) #135 Joe Hardin 12
3) #137 Benjamin Johnsky 12 4) #134 Logan Crowley 10
7 New Canaan 11:00.00 11:30.59
1) #777 Allesandro Malagoli 11 2) #772 Griffen Dayton 12
3) #770 Ajamo Carraby-Jones 11 4) #776 Ryan Lytle 12
8 William Hall 12:04.00 12:07.03
1) #1429 Aidan Cattalen 11 2) #1460 Liam Scully 10
3) #1426 Joshua Burr 10 4) #1445 Sam Makarewicz 12
9 E.O. Smith 12:00.00 12:11.52
1) #368 Kosta Boskovic 12 2) #370 Hunter Dale 12
3) #374 Atticus Hempel 11 4) #381 Noah Vasington 12
10 Conard 11:33.69 12:36.36
1) #263 John Dalton 12 2) #277 Matthew Sampt 10
3) #269 Benjamin Hardesty 11 4) #275 Benjamin Roach 11
Boys 4x400 Meter Relay Connecticut Large
============================================================================
Meet: * 3:25.85 2009 Weaver H.S., CT
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Bristol Central 3:41.24 3:32.72 1
1) #121 Ramon Ambert 12 2) #127 Galen Hickey 12
3) #128 Ryan Krompegal 12 4) #130 Jose Ramirez 12
2 Staples 3:38.20 3:37.00 1
1) #1193 Samir Mott 10 2) #1178 Adam Bullock 11
3) #1196 Aiden Rose 12 4) #1187 George Lepska 11
3 Conard 3:46.00 3:37.40 2
1) #274 Nathan Rinaldi 12 2) #266 Miles Gage 9
3) #265 John Gabinelle 12 4) #270 Brenden Hill 11
4 Danbury 3:46.24 3:43.55 2
1) #286 Glenn Addotey 11 2) #317 Christopher Twombly 10
3) #309 Javier Reyes 11 4) #287 Emmanuel Akuamoa 12
5 E.O. Smith 3:52.18 3:43.84 4
1) #371 Elliot Deans 12 2) #370 Hunter Dale 12
3) #367 Evan Boland 10 4) #374 Atticus Hempel 11
6 Fairfield Ludlowe 3:40.00 3:45.50 1
1) #433 Aidan Ellwanger 11 2) #428 Grady Bartlett 12
3) #436 Quinn Havard 11 4) #444 Matthew Smith 11
7 William Hall 3:50.00 3:46.09 3
1) #1446 Nathan Miller 12 2) #1443 Zach Lapolla 12
3) #1460 Liam Scully 10 4) #1431 Flavio Clermont 11
8 Newtown 3:44.54 3:46.87 2
1) #816 Tristan Andrew 12 2) #823 William Hornby 11
3) #825 Zachary Majeski 11 4) #826 Andrew Poseno 11
9 Fitch 3:46.56 3:46.87 3
1) #475 Alex DelCampo 11 2) #477 Orlando Galarza 12
3) #480 Om Patel 11 4) #482 Thomas Williams 10
10 Southington 3:38.00 3:48.97 1
1) #1120 Noah Bernier 11 2) #1123 Jaisen Carusone 9
3) #1133 John Regalbuti 10 4) #1127 Ethan Giordano 9
11 Darien 3:50.00 3:53.61 3
1) #349 Will Harmon 12 2) #354 Jason Rideout 9
3) #352 Aidan O'Rourke 12 4) #344 Nick Balenzano 12
12 Fairfield Warde 3:48.00 3:53.89 3
1) #449 Ryan Berecz 10 2) #458 Daniel Jaber 11
3) #452 Owen Campbell 9 4) #462 Maximo Rivano 10
13 Newington 3:43.00 3:54.26 2
1) #807 Kolby Barnes 11 2) #810 Daniel Ellis 11
3) #812 Reginald McGregor 12 4) #814 Jalil Rincon 12
14 Bristol Eastern 3:57.00 3:55.49 4
1) #133 Dylan Braccia 12 2) #139 Dante Marciano 10
3) #132 Jacob Boutote 12 4) #144 Jacob Woznicki 12
15 Cheshire 4:05.20 4:08.65 4
1) #201 Christopher Torres 11 2) #188 Nathaniel Brancazio 10
3) #196 Ethan Lin 10 4) #202 Mark Vazquez 11
Boys 4x400 Meter Relay Connecticut Small
=========================================================================
Meet: * 3:26.93 2005 A.I. Prince Tech. H.S., CT
School Seed Finals
=========================================================================
1 Stonington 3:37.00 3:36.22
1) #1207 Andrew Castaglioulo 12 2) #1218 George Limberakis 12
3) #1209 Chase Flynn 12 4) #1213 Rhys Hammond 12
2 Lyme-Old Lyme 4:00.00 3:41.66
1) #669 Trevor Wells 12 2) #661 Rory Cavicke 12
3) #666 Jesper Silberberg 11 4) #665 Aidan Powers 11
3 Weston 3:44.00 3:45.64
1) #1386 Blake Braun 10 2) #1387 Dane Buffardi 11
3) #1388 Cooper Capola 10 4) #1397 Tyler Schiffer 9
4 Branford 3:44.10 3:48.42
1) #101 Nolan Scott 12 2) #102 Julio Tozetto 11
3) #103 Andrew Wirtz 12 4) #99 Cam Meli 10
5 Capital Prep 3:52.00 3:49.60
1) #169 Mekaih Sampson 12 2) #170 Victor Torres Jr. 12
3) #167 Derry Holmes 10 4) #171 Elton Bryce Williams 11
Boys 4x200 Meter Relay Over 600
============================================================================
Meet: * 1:31.28 1/15/2016 Central, Central
D Djero, D O'Connor, F Mercado, A Wolo
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Mt. Pleasant 1:32.00 1:31.78 1
1) #763 Frederick Mallay 12 2) #765 Aidan Rosario 12
3) #768 Devon Young 10 4) #767 Abraham Tambah 12
2 Conard 1:36.59 1:33.22 3
1) #270 Brenden Hill 11 2) #265 John Gabinelle 12
3) #266 Miles Gage 9 4) #274 Nathan Rinaldi 12
3 Mohonasen 1:36.56 1:33.53 3
1) #728 Isaiah Gershon 10 2) #732 Ben Pochabradsky 10
3) #729 Davyn Gulbrandsen 12 4) #734 Loxie Shaw 11
4 Pomperaug 1:36.97 1:33.55 4
1) #936 Mark Cristino 12 2) #939 Aidan Markward 12
3) #937 Greg Groom 11 4) #938 Ryan Karp 12
5 Norwich Free Academy 1:34.90 1:34.09 1
1) #880 Dangelo Aristilde 10 2) #889 Daniel Eggler 12
3) #896 Nazaiah Paul 12 4) #895 Osaretin Osagie 12
6 Shelton 1:37.11 1:34.10 5
1) #1056 Jason Lorent 11 2) #1054 Kyle Figol 12
3) #1063 Chris Thompson 12 4) #1061 Michael Rodia 12
7 Jonathan Law 1:35.96 1:34.31 2
1) #593 Naheim Washington 11 2) #594 Chris Wootton 11
3) #592 Jackson Warters 10 4) #588 Rayshon Jacobs 12
8 Syosset 1:37.00 1:34.69 4 1:34.684
1) #1232 Joon Chang 11 2) #1248 Nick Thomas 11
3) #1247 Nolan Smithwick 11 4) #1242 Connor O'brien 12
8 Weston 1:34.90 1:34.69 1 1:34.684
1) #1385 Matt Bigelow 11 2) #1389 John Cassol 11
3) #1398 Jack Spenser 11 4) #1392 Aiden Kyle 11
10 Brewster 1:35.99 1:35.47 3
1) #106 Michael Gonch 11 2) #104 David Alade 11
3) #108 Brenden McBride 11 4) #112 Jason Whitehead 12
11 Newtown 1:38.05 1:35.65 7
1) #819 Neil Coppola 11 2) #825 Zachary Majeski 11
3) #823 William Hornby 11 4) #816 Tristan Andrew 12
12 Southington 1:38.00 1:35.97 7
1) #1132 Anthony Penta 12 2) #1136 Justin Zitofsky 10
3) #1122 Johnny Carrerio 12 4) #1128 Brendan Kiyak 11
13 Trumbull 1:37.93 1:36.18 6
1) #1284 Royal Barsky 12 2) #1285 William Cardone 12
3) #1549 Evan Seymour 12 4) #1548 Joe Megale 11
14 Darien 1:36.00 1:36.43 3
1) #342 Alec Armstrong 12 2) #344 Nick Balenzano 12
3) #351 Jack Holly 12 4) #345 Austin Dehmel 12
15 Staples 1:38.00 1:36.58 6
1) #1205 Isaiah Torres 11 2) #1197 Patrick Russell-Laga 10
3) #1178 Adam Bullock 11 4) #1193 Samir Mott 10
16 Ramapo 1:39.14 1:36.80 9
1) #946 Francesco Ferrara 12 2) #950 Patrick Kwasniak 12
3) #944 Shane Campbell 12 4) #952 Jacob Piskadlo 11
17 Hamden 1:35.00 1:36.81 2
1) #564 Brandon Blake 11 2) #565 Samuel Erazo 11
3) #566 Cam Hall 11 4) #568 Jose Sanchez 12
18 Fitch 1:39.44 1:36.94 9
1) #472 Jacob Bendick 12 2) #478 Keshav Garcia-Patel 12
3) #482 Thomas Williams 10 4) #479 Ethan Mojica 11
19 Columbia 1:35.89 1:37.06 2
1) #259 Alex Wheeler 10 2) #256 Aaron Matthews 11
3) #245 David Adadjo 11 4) #248 Anthony Cozzy 11
20 Pine Bush 1:37.00 1:37.21 5
1) #929 Michael Nelson 11 2) #927 TeQue McCarty 12
3) #933 Griffin Vondeben 11 4) #924 Brandon DeJesus 12
21 Classical 1:34.50 1:37.33 1
1) #205 Sam Baddoo 11 2) #207 Law-rel Butler 12
3) #1552 Terry Gomes 11 4) #1551 Anthony Garcia 11
22 Stonington 1:37.64 1:37.37 5
1) #1207 Andrew Castaglioulo 12 2) #1220 Lucien Tedeschi 10
3) #1215 Christian Hudson 10 4) #1216 Sam Inthasit 11
23 Fairfield Ludlowe 1:40.00 1:37.79 10
1) #439 Carter Lambo 11 2) #445 Owen Troy 10
3) #434 Jackson Fiedler 11 4) #444 Matthew Smith 11
24 Newington 1:39.00 1:37.92 8
1) #807 Kolby Barnes 11 2) #810 Daniel Ellis 11
3) #814 Jalil Rincon 12 4) #812 Reginald McGregor 12
25 Bay Shore 1:36.83 1:37.93 4
1) #50 Brian Kata 12 2) #53 Kyle Mann 11
3) #52 Brandon Lopez 12 4) #48 Gonyzer Foster 11
26 Tatnall 1:39.10 1:38.39 8
1) #1254 Micah Earnest 9 2) #1262 Ben Mongare 10
3) #1256 Napoleon Hernandez 12 4) #1257 Micah Jacobson 11
27 New Milford 1:37.71 1:38.41 6
1) #796 Nolan Freeman 10 2) #799 Ryan McDougal 12
3) #794 Cole Allen 11 4) #805 Jonathan Tarbet 11
28 St. John the Baptist 1:37.70 1:38.48 5
1) #1150 Patrick Moloney 9 2) #1142 Francisco Bejarone 11
3) #1155 Matt Scarpantonio 12 4) #1156 Charles St. Hilaire 12
29 NY Greenwich 1:38.79 1:38.70 8
1) #548 Chris Albrecht 12 2) #553 Charlie Gartner 11
3) #549 Bill Bink 11 4) #560 Connor Smith 11
30 Canton 1:38.90 1:39.04 8
1) #157 Peter Fuller 12 2) #158 Brandon LaClair 12
3) #162 Hasani Shirley 12 4) #163 Oluwafemi Taiwo 12
31 Salesianum 1:35.90 1:39.07 2
1) #1040 Amari Mathis 10 2) #1044 Michael Portale 10
3) #1047 Drew Stokes 9 4) #1038 Matt Greenley 11
32 Wellington C. Mepham 1:37.00 1:39.48 4
1) #1314 Brandon Hsu 11 2) #1317 Deshaun Maitland 9
3) #1315 Kevin Kazokas 12 4) #1318 Joseph Marcello 11
33 Greenwich 1:42.00 1:39.84 10
1) #1534 David Faugno 11 2) #1540 William Taki 12
3) #1529 Tyler Bacco 11 4) #1538 Michael Phillips 10
34 William Hall 1:41.00 1:39.85 10
1) #1423 Da'Juan Banks 11 2) #1457 Max Rodman 11
3) #1431 Flavio Clermont 11 4) #1452 Ahmad Pierce 10
35 E.O. Smith 1:42.00 1:40.08 10
1) #366 Darrien Bajnathsingh 11 2) #380 Liam Smith 11
3) #373 James Fluet 10 4) #375 Aminieli Hopson 10
36 Niskayuna 1:42.24 1:40.72 11
1) #831 James Falace 12 2) #838 Alex Russo 10
3) #840 Tanner Wood 10 4) #839 Christian Ugali 12
37 Cheshire 1:45.32 1:41.36 11
1) #186 Stephan Anton 10 2) #201 Christopher Torres 11
3) #196 Ethan Lin 10 4) #195 Kyle Kemp 12
38 New Canaan 1:38.74 1:41.65 7
1) #771 Christopher Carratu 12 2) #779 Chad Russo 10
3) #781 Besgen Will 11 4) #772 Griffen Dayton 12
39 Yorktown 1:38.00 1:43.85 6
1) #1514 Keith Boyer 11 2) #1516 Aaron McGirr 12
3) #1521 Austin Peechat 11 4) #1525 Peter Spallone 11
40 West Haven 1:42.90 1:44.61 11
1) #1354 Chia-Ho Lin 10 2) #1353 Hugo Castillo 11
3) #1356 Anthony Pacheco 11 4) #1358 Chris Rattray 11
41 Fairfield Warde 1:40.00 1:44.71 9
1) #456 Declan Hunter 10 2) #458 Daniel Jaber 11
3) #462 Maximo Rivano 10 4) #450 John Bradshaw 12
42 Wethersfield 1:40.00 1:49.12 9
1) #1408 Gustavo Reyes-Alvarez 11 2) #1401 Elhussein Elbasheir 10
3) #1402 Jake Errickson 10 4) #1404 Julian Gonzalez 12
43 Middletown 1:50.03 11
1) #713 Collin Chlebowski 12 2) #722 Jacob Smith 12
3) #718 Michael Kohl 10 4) #720 Ryan Michaud 11
Boys 4x800 Meter Relay Over 600
============================================================================
Meet: * 8:07.05 2008 Cornwell H.S., NY
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Mamaroneck 8:30.00 8:19.98 1
1) #683 Jason Markopoulos 10 2) #685 Grant Zobel 11
3) #682 Gent Malushaga 11 4) #680 Hatim Boukhtam 10
2 Trumbull 8:35.00 8:24.89 1
1) #1283 Cyrus Asgari 12 2) #1294 Nicholas Klaiber 12
3) #1291 Joeseph Gregory 11 4) #1288 Varujan Edwards 10
3 Westerly 8:22.00 8:25.79 1
1) #1377 Nick Turo 12 2) #1373 Sebastian Reisch 12
3) #1371 Tanner Kelly 11 4) #1375 Aaron Tallerdy 12
4 Wethersfield 8:30.00 8:27.00 1
1) #1400 Riley Carlson 12 2) #1403 Owen Gagne 11
3) #1406 Stec Liam 10 4) #1407 Evan McNeice 12
5 West Chester Henderson 8:21.30 8:30.94 1
1) #1333 Gavin Brophy 10 2) #1338 Luke Geier 12
3) #1348 Patrick Rabin 11 4) #1336 Jack Davidson 11
6 Kearny 8:30.00 8:32.30 1
1) #605 Nick Xavier 12 2) #603 Brendan Solano 12
3) #600 Ryan Rivera 12 4) #606 Daniel Zambrano 12
7 Weston 8:30.00 8:32.40 1
1) #1391 Kevin Crowley 12 2) #1388 Cooper Capola 10
3) #1395 Antonio Maya-Lafort 10 4) #1386 Blake Braun 10
8 Syosset 8:31.00 8:33.80 1
1) #1243 Ishaan Patel 12 2) #1240 Kevin Mohtadi 12
3) #1226 Jordan Altman 9 4) #1239 Nicholas Mastandrea 12
9 Brewster 8:36.01 8:35.67 1
1) #110 Jack Panagrossi 12 2) #111 Finn Ratajack 11
3) #109 Ryan Neubauer 11 4) #104 David Alade 11
10 Tatnall 8:30.00 8:36.57 1
1) #1252 Brett Balthis 11 2) #1256 Napoleon Hernandez 12
3) #1261 Declan McDonnell 11 4) #1260 Andre Latina 11
11 William Hall 8:30.00 8:41.36 1
1) #1455 Jamie Rendon 10 2) #1440 Adam Hanlon 12
3) #1435 Sam Frank 11 4) #1437 Yonah Goldberg 11
12 Salesianum 8:37.00 8:44.94 1
1) #1045 Luke Riley 11 2) #1043 Jordan Mischler 11
3) #1042 Matt Miller 9 4) #1048 Michael Toy 10
13 Columbia 8:45.44 8:47.70 2
1) #254 Sam Kromer 12 2) #257 Dennis Murphy 11
3) #252 Evan Farnan 10 4) #255 Jack Marra 9
14 Pine Bush 8:45.00 8:47.79 1
1) #928 Caleb McDermott 12 2) #930 Tyler Sorace 10
3) #932 James-Michael Vizzari 9 4) #925 Aidan Gentile 12
15 Colonie 8:49.37 8:49.07 2
1) #234 Paul Holmes 12 2) #236 Severin Johnson 12
3) #237 Matt Judge 12 4) #244 William Wallace 12
16 Ramapo 8:40.00 8:51.33 2
1) #945 Tommy DiVincent 9 2) #949 Chris Keary 11
3) #947 Alex Horgan 10 4) #948 Bobby Hymans 11
17 Fitch 8:55.33 2
1) #471 Cole Aristi 12 2) #474 Simon Chidley 11
3) #476 Thomas Forde 10 4) #473 Viraj Bokhiria 10
18 Wellington C. Mepham 8:52.00 8:57.76 2
1) #1313 Liam Donahue 11 2) #1322 Tyler Ward 12
3) #1311 Peter Berry 11 4) #1320 Dominic Saracini 9
19 Shelton 8:55.00 9:03.53 2
1) #1055 Brandon Fulton 12 2) #1052 Owen Corbett 12
3) #1053 Jacob Daxner 12 4) #1057 Emanuel Louime 12
20 Mohonasen 9:10.40 9:15.05 2
1) #731 Logan Morrissey 11 2) #730 Dylan Jenks 11
3) #733 Ty Rifenburg 11 4) #726 Nate Belcastro 12
21 Yorktown 9:25.00 9:28.07 2
1) #1515 Colin McCarthy 11 2) #1523 Patrick Ryan 11
3) #1526 Rolando Turcios 11 4) #1517 Derek Memmesheimer 11
22 E.O. Smith 10:00.00 9:30.27 2
1) #372 Matthew Enright 10 2) #369 Shane Cleaver 11
3) #378 Jacob Robinson Smey 9 4) #379 Alex Semenza 10
23 Fairfield Warde 9:30.00 9:47.86 2
1) #447 Matteo Andres 12 2) #448 Aidan Appelson 12
3) #464 Elliott Schunk 9 4) #451 Joe Callanan 10
24 NY Greenwich 9:59.80 9:52.72 2
1) #550 Matt Bink 9 2) #551 Finn Brletich 10
3) #555 William Hamilton 11 4) #557 Kyle Karp 11
25 Cheshire 10:34.35 9:57.06 2
1) #192 Owen Fiore 12 2) #198 Patrick O'Connor 11
3) #189 Tristan Culhane 11 4) #194 Colin Grevelding 9
Boys Distance Medley Over 600
============================================================================
Meet: * 10:32.23 1986 Bishop Hendricken H.S., RI
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Avon 10:45.00 10:50.32 1
1) #32 Max Raha 12 2) #31 Hari Patchigolla 12
3) #33 Anish Rajamanickam 12 4) #29 Jack Martin 10
2 Salesianum 10:45.00 10:52.11 1
1) #1041 Michael Migliore 12 2) #1044 Michael Portale 10
3) #1046 Conor Ryan 12 4) #1037 Ryan Banko 10
3 Colonie 11:19.24 11:10.08 2
1) #242 Frank Prevratil 10 2) #240 Nate LaSorba 12
3) #232 Ryan Dunn 10 4) #241 Stilian Mile 10
4 Niskayuna 11:28.00 11:10.35 2
1) #835 Daniel Malatesta 10 2) #839 Christian Ugali 12
3) #834 Ryan Hesler 9 4) #832 Julian Franjieh 10
5 Monroe Woodbury 10:58.00 11:12.10 1
1) #736 Tyler Anderson 11 2) #739 Justin Gumbs 12
3) #735 Keith Allen 11 4) #748 Andrew Yi 12
6 New Canaan 11:55.00 11:13.06 2
1) #775 Li Kevin 10 2) #773 van Staden Ethan 10
3) #780 Towers Tommy 11 4) #778 Luca Palamenti 11
7 St. John the Baptist 11:00.00 11:24.00 1
1) #1147 Andrew Healy 11 2) #1145 Chris Greenidge 12
3) #1153 Emanuel Sanchez 11 4) #1149 Chris McGrath 10
8 Westerly 11:05.00 11:29.84 1
1) #1377 Nick Turo 12 2) #1370 Joe Guarnieri 11
3) #1375 Aaron Tallerdy 12 4) #1373 Sebastian Reisch 12
9 Eastport-South Manor 11:25.00 11:30.79 2
1) #399 Austin Wefer 10 2) #389 Anthony Fonseca 12
3) #391 Tyler Glaser 11 4) #396 Lucas Rosado 11
10 Bethlehem 11:20.00 11:32.43 2
1) #73 Dan Ledezma 12 2) #84 Ezra Winston 10
3) #83 Gordon Su 10 4) #81 Zack Pokat 12
11 West Chester Henderson 11:20.30 11:39.01 2
1) #1346 Max Mullertz 11 2) #1334 Michael Cohen 12
3) #1351 Pat Snyder 10 4) #1345 Luke Miles 11
12 Ramapo 11:10.00 11:39.37 1
1) #947 Alex Horgan 10 2) #949 Chris Keary 11
3) #945 Tommy DiVincent 9 4) #948 Bobby Hymans 11
13 E.O. Smith 12:40.00 11:39.88 2
1) #372 Matthew Enright 10 2) #382 Parker Woodmansee 10
3) #376 Will Huey 11 4) #369 Shane Cleaver 11
14 NY Greenwich 12:52.20 13:23.82 2
1) #550 Matt Bink 9 2) #548 Chris Albrecht 12
3) #549 Bill Bink 11 4) #557 Kyle Karp 11
Boys 4x400 Meter Relay Over 800
=========================================================================
Meet: * 3:26.41 1/20/2012 Colonie, Colonie
G Sainato, T Osipitan, J Holmes, M Luizzi
School Seed Finals
=========================================================================
1 Syosset 3:40.00 3:40.24
1) #1250 Randy Ventura 10 2) #1249 Emery Ventura 12
3) #1247 Nolan Smithwick 11 4) #1231 Tejas Chandakkar 11
2 Pine Bush 3:45.00 3:44.73
1) #930 Tyler Sorace 10 2) #923 Kyle Anderson 10
3) #926 Christopher Gentile 10 4) #925 Aidan Gentile 12
3 Danbury 3:52.99 3:46.25
1) #298 Scott Gerston 10 2) #304 Christian Jolly 10
3) #308 Johanse Martinez 11 4) #313 Deaven Smith 11
4 Wellington C. Mepham 3:43.00 3:48.66
1) #1311 Peter Berry 11 2) #1312 James Bodendorf 11
3) #1313 Liam Donahue 11 4) #1323 Zach Wilson 12
5 E.O. Smith 4:12.00 3:50.82
1) #382 Parker Woodmansee 10 2) #376 Will Huey 11
3) #378 Jacob Robinson Smey 9 4) #375 Aminieli Hopson 10
Boys 4x400 Meter Relay 600-800
============================================================================
Meet: * 3:26.54 1984 Don Bosco Prep. H.S., NY
School Seed Finals H#
============================================================================
1 New Milford 3:31.50 3:32.33 1
1) #802 Connor Sterling 9 2) #801 Jesse Meadows 12
3) #805 Jonathan Tarbet 11 4) #798 Robert Harkin 11
2 Weston 3:36.00 3:32.70 1
1) #1389 John Cassol 11 2) #1398 Jack Spenser 11
3) #1392 Aiden Kyle 11 4) #1391 Kevin Crowley 12
3 Darien 3:36.00 3:33.97 2
1) #347 Jacob Grimm 12 2) #345 Austin Dehmel 12
3) #342 Alec Armstrong 12 4) #351 Jack Holly 12
4 St. John the Baptist 3:38.00 3:34.58 2
1) #1143 Austin Epp 11 2) #1145 Chris Greenidge 12
3) #1152 Brian Roman 12 4) #1150 Patrick Moloney 9
5 Bay Shore 3:38.14 3:40.50 2
1) #54 Jarrett Nagengast 12 2) #47 Cameron Felicien 11
3) #46 Jayden Feliciano 10 4) #57 Adian Rooney 12
6 West Chester Henderson 3:42.20 3:44.19 3
1) #1342 Aidan Langan 10 2) #1343 Preston Lubeski 9
3) #1341 Logan Krapf 10 4) #1337 Nick Falcone 12
7 Shelton 3:46.61 2
8 Tatnall 3:40.87 3:52.16 2
1) #1254 Micah Earnest 9 2) #1256 Napoleon Hernandez 12
3) #1262 Ben Mongare 10 4) #1265 Manvir Syan 10
9 NY Greenwich 4:59.90 3:52.92 3
1) #548 Chris Albrecht 12 2) #549 Bill Bink 11
3) #553 Charlie Gartner 11 4) #560 Connor Smith 11
10 Eastport-South Manor 3:45.00 3:53.05 3
1) #395 Xavier Quijano 9 2) #400 Phoenix Wynter 10
3) #386 Michael DeBlanco 11 4) #392 Ryan Harrigan 11
11 Niskayuna 4:06.00 4:00.96 3
1) #830 Vernald Esmeris 10 2) #837 Jacob Nuqui 10
3) #836 Luke Mendrysa 10 4) #833 Alex Graziano 12
12 Wallkill 3:40.10 4:09.32 2
1) #1308 Patrick Robisch 12 2) #1303 Luke Diemoz 10
3) #1306 Reilly Mazzetti 11 4) #1309 Tyler Tucker 11
13 Yorktown 4:10.04 3
-- Classical 3:29.63 DNF 1
1) #205 Sam Baddoo 11 2) #212 Javier Gomez 10
3) #1553 Max Schmidhauser 12 4) #1551 Anthony Garcia 11
Boys 4x200 Meter Relay Under 600
============================================================================
Meet: * 1:30.69 1/16/2015 Weston, Weston
M Zirn, I Stuebe, C Petty, S Okoro
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Holy Trinity 1:34.61 1:34.39 1
1) #576 Jaden Sinclair 11 2) #578 Andre Wilkes 10
3) #573 Aaron Essien 12 4) #574 Chris Holt 12
2 Bethel High School 1:37.11 1:34.75 2
1) #76 Tyler Loth 12 2) #70 Marcus Guyton 12
3) #80 Kyle Platt 12 4) #69 Evan Gallagher 12
3 Daniel Hand 1:35.90 1:36.51 1
1) #339 Josh Stewart 11 2) #326 Sean Laragy 12
3) #333 Daven Palaez 11 4) #325 Braeden Kosiewicz 11
4 Somers 1:38.00 1:37.48 2
1) #1107 Justin Wright 11 2) #1084 Alexander Cameron 12
3) #1087 Ethan Cukaj 12 4) #1105 Lawrence Weinberg 11
5 Mount St. Michael 1:38.03 1:38.39 2
1) #755 Bernard Attah-Gyamfi 12 2) #1555 Dayln Kinard 11
3) #762 Anthony Wakefield Jr. 12 4) #757 Carl-Michael Ellis 12
6 Notre Dame (West Haven) 1:35.00 1:38.80 1
1) #899 Carlos Aurora 12 2) #902 JJ Cretella 11
3) #907 Casey Tonnelli 12 4) #900 Elijah Blocker 11
7 La Salle 1:38.80 1:39.15 3
1) #620 Nassir Young 11 2) #618 Justin Wang 11
3) #619 Isaac Weber 11 4) #615 Zeke Michael-Pink 11
8 Wheatley School 1:42.00 1:39.43 3
1) #1414 Alexander Tu 12 2) #1411 Luca Pepe 12
3) #1412 Karthik Pitchhayan 12 4) #1410 Peter Cuomo 12
9 Ramsey 1:37.90 1:39.99 2
1) #959 Andrew Goehrig 11 2) #960 Harrison Goehrig 12
3) #958 August Franck 11 4) #957 David Fetherston 12
10 South Bronx 1:39.00 1:41.93 3
1) #1117 William Pimentel 11 2) #1108 Jayon Ashley Jr 12
3) #1111 Justin Daniels Dinham 10 4) #1109 Donnovan Clark 11
11 Abington Friends 1:42.56 1:43.02 3
1) #7 Daniel Woodlin 10 2) #5 Liam Merritt 11
3) #3 Justin Forbes 11 4) #4 Hadley Julye 10
12 Maloney 1:49.17 1:43.28 4
1) #672 Anthony Hawkins 11 2) #677 Ethan Rivera 12
3) #676 Griffin Papallo 9 4) #674 Dominic Oliveri 12
13 Locust Valley 1:43.56 1:43.81 4
1) #646 Francis Valdinoto 12 2) #645 Honor Scorzelli 10
3) #648 Eriks Zamurs 12 4) #641 Sean Lautato 12
14 Mott Haven 1:44.00 1:50.44 4
1) #750 Justin Caraballo 11 2) #754 Eudy Reyes 11
3) #753 Prince Owusu 12 4) #751 Cartier Haye 10
15 Elwood/John Glenn 1:48.00 1:51.99 4
1) #406 Ryan Devitt 12 2) #414 Max Stein 11
3) #410 Tristan Morlock 12 4) #405 Matthew Devitt 9
Boys 4x800 Meter Relay Under 600
=========================================================================
Meet: * 8:01.51 1/20/2017 Germantown Friends, Germantown F
n dahl, z goldberg, j plass, d stassen
School Seed Finals
=========================================================================
1 Somers 8:29.41 8:22.79
1) #1088 Nicola DeMarinis 11 2) #1106 Cole Willman 11
3) #1094 Peter Macneil 12 4) #1098 Thomas Parisi 12
2 Maloney 8:50.00 8:34.86
1) #670 Evan Avery 11 2) #674 Dominic Oliveri 12
3) #679 Xavier Zaier 11 4) #678 Reynaldo Torres 11
3 Germantown Friends 8:27.50 8:38.11
1) #511 Ben Rosin 12 2) #509 Bobby Lynam 11
3) #505 Lucien Dalseth 9 4) #506 Simon Donovan 9
4 Oyster Bay 8:44.00 8:47.22
1) #917 Riley Keffer 11 2) #916 Daniel Grassie 11
3) #918 Izzy Silver 11 4) #914 David Cohen 11
5 Great Neck North 8:45.00 8:49.36
1) #523 Jan Kaluta 12 2) #526 Daniel Sedgh 12
3) #524 Gregory Katchis 12 4) #522 Alex Geula 11
6 Ramsey 9:08.80 8:50.74
1) #953 Graham Badenhausen 10 2) #956 James Connelly 10
3) #961 Aidan Hubbard 11 4) #966 Zach Moya 12
7 Rocky Hill 8:30.00 8:56.61
1) #1010 Jack Thurz 11 2) #1007 Brandon Onyejekwe 12
3) #1006 Kinshu Gupta 12 4) #1005 Ohm Ghutadaria 12
8 Elwood/John Glenn 8:45.00 8:58.72
1) #408 Matthew Liu 12 2) #411 Daniel Rourke 11
3) #407 Tyler Hanratty 12 4) #412 Jack Slavinskas 12
9 La Salle 9:05.00 9:28.11
1) #608 Krishan Badrie 10 2) #611 Aidan Ciancio 12
3) #614 Andrew Martin 12 4) #613 Gitch Hayes 10
10 South Bronx 10:00.00 11:06.51
1) #1110 Critian Colon 11 2) #1115 Elian Mejia 12
3) #1114 Khareem Majid 11 4) #1116 Miguel Paullino Portes 11
Boys Distance Medley Under 600
=========================================================================
Meet: * 10:28.79 1/18/2013 Tatnall, Tatnall
S Garrett, H Paul, A Giacco, C Toensing
School Seed Finals
=========================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 10:42.24 10:43.73
1) #145 Ryan Allison 10 2) #146 Kevin Board 12
3) #152 Dante Ubriaco 12 4) #149 Will Marchant 12
2 Great Valley 11:03.19 10:47.91
1) #528 Riley Casey 12 2) #534 Alex Siaton 12
3) #532 Pierce Nolan 11 4) #533 Michael Search 11
3 Germantown Friends 10:44.50 10:49.40
1) #510 Charles McManus 12 2) #504 Kai Cummings 12
3) #508 James Hobbs Pifer 12 4) #507 Matthew Goldberg 11
4 St. Mark's 11:21.42 11:00.51
1) #1160 Connor Hessler 12 2) #1159 Zion Glover 12
3) #1165 Jack Vito 11 4) #1163 Mike Ranegan 12
5 Collegiate School 10:50.00 11:01.85
1) #221 Anthony Armenakas 12 2) #225 Jasper Hunt Thomas 11
3) #224 Ben Davis 10 4) #227 George Nicholson 12
6 North Shore 11:18.00 11:16.12
1) #856 Thomas Burfeind 11 2) #865 Sam Rosencrans 11
3) #864 Carson Paridis 11 4) #859 Kevin Larkin 11
7 Great Neck North 11:40.00 11:20.40
1) #523 Jan Kaluta 12 2) #524 Gregory Katchis 12
3) #522 Alex Geula 11 4) #526 Daniel Sedgh 12
8 La Salle 11:55.00 11:52.56
1) #608 Krishan Badrie 10 2) #609 Jared Bull 12
3) #613 Gitch Hayes 10 4) #611 Aidan Ciancio 12
9 Abington Friends 10:58.97 11:57.56
1) #2 Von Curry 10 2) #5 Liam Merritt 11
3) #3 Justin Forbes 11 4) #8 Dexter Zapf 10
10 Somers 12:30.00 12:04.97
1) #1085 Maximus Caron 12 2) #1099 Luke Phalen 12
3) #1086 Kyle Chouinard 12 4) #1093 Hayden Klein 11
11 Oyster Bay 10:55.00 12:47.35
1) #912 Will Capone 11 2) #921 Nathaniel Yee 10
3) #915 Brandon DeCarolis 12 4) #920 Connor Wick 11
Boys 4x400 Meter Relay 400-600
============================================================================
Meet: * 3:28.04 1985 Cardinal Spellman H.S., NY
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Columbia 3:45.25 3:38.57 2
1) #251 Stephen Fajen 11 2) #253 Nelson Htoo 11
3) #259 Alex Wheeler 10 4) #248 Anthony Cozzy 11
2 Mount St. Michael 3:37.21 3:42.03 1
1) #1555 Dayln Kinard 11 2) #762 Anthony Wakefield Jr. 12
3) #755 Bernard Attah-Gyamfi 12 4) #756 Evan Dutzer 12
3 South Bronx 3:43.00 3:42.60 1
1) #1108 Jayon Ashley Jr 12 2) #1111 Justin Daniels Dinham 10
3) #1109 Donnovan Clark 11 4) #1113 Jonathan Jorge 12
4 Wheatley School 3:47.00 3:45.12 2
1) #1409 Nadeem Al-Okla 11 2) #1410 Peter Cuomo 12
3) #1412 Karthik Pitchhayan 12 4) #1413 Scott Schmuck 10
5 Great Valley 3:42.00 3:51.95 1
1) #527 Agasthya Bandari 10 2) #1554 Brendan Desantis 11
3) #530 Matthew Dietrick 11 4) #531 Max Miller 11
6 Somers 3:50.00 3:57.28 3
1) #1085 Maximus Caron 12 2) #1105 Lawrence Weinberg 11
3) #1092 Jan Hoekstra 11 4) #1093 Hayden Klein 11
7 North Shore 3:48.00 3:58.78 2
1) #857 Ezekial Hert 11 2) #867 Sam Sturge 9
3) #861 Caleb Loring 11 4) #860 Aidan Leporin 11
8 Abington Friends 3:45.43 3:59.87 2
1) #2 Von Curry 10 2) #4 Hadley Julye 10
3) #6 Keith Robinson 9 4) #7 Daniel Woodlin 10
9 Oneida 4:08.03 4:04.48 3
1) #908 Jacob Ariglio 10 2) #909 Kaleb Lanz 12
3) #910 Jackson Urtz 11 4) #911 Patrick Zehr 12
10 North Salem 4:00.00 4:06.16 3
1) #850 Nicholas DiGiacomo 12 2) #851 Jake Greenberg 9
3) #852 Henry James 12 4) #853 Alexander Laqueur 10
11 Elwood/John Glenn 3:50.00 4:09.60 3
1) #405 Matthew Devitt 9 2) #406 Ryan Devitt 12
3) #413 Peter Stavros 11 4) #415 William Tella 11
Boys 4x400 Meter Relay Under 400
=========================================================================
Meet: * 3:26.94 1985 New Rochelle H.S., NY
School Seed Finals
=========================================================================
1 Ramsey 3:37.50 3:38.20
1) #963 Aaron March 11 2) #962 Owen Les 12
3) #968 Marcus Paolucci 11 4) #957 David Fetherston 12
2 Mohonasen 3:44.56 3:39.77
1) #726 Nate Belcastro 12 2) #732 Ben Pochabradsky 10
3) #731 Logan Morrissey 11 4) #734 Loxie Shaw 11
3 St. Mark's 3:45.00 3:42.03
1) #1164 Logan Szczepanek 11 2) #1157 Abu Bangura 12
3) #1161 Kyle Poppiti 12 4) #1162 Ryan Quirk 12
4 La Salle 3:40.00 3:48.72
1) #612 Brady Fenton 11 2) #620 Nassir Young 11
3) #615 Zeke Michael-Pink 11 4) #619 Isaac Weber 11
5 Mott Haven 3:59.00 3:58.04
1) #750 Justin Caraballo 11 2) #751 Cartier Haye 10
3) #752 Kenneth Matias 12 4) #753 Prince Owusu 12
6 Maloney 4:02.18
Like·Comment·Share·E-mail·30331 views
History for Yale High School Track and Field Classic
Show 7 more
|